[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

آموزش راهکارهای مواجهه با سوختگی به پزشکان و گروه‌های درمانی، روزنامه شیراز نوین

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و رئیس بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی امیرالمومنین(ع) با اشاره به برگزاری کنفرانس درمان‌های  نوین در زخم‌های  مزمن و سوختگی در شیراز، برعزم جدی این دانشگاه برای توسعه آموزش راهکارهای مواجهه با سوختگی به پزشکان و تیم‌های درمانی خبر داد.
به گزارش «وب دا» در شیراز، دکتر «عبدالخالق کشاورزی» با بیان اینکه مقوله سوختگی، زخم و ترمیم بسیار اهمیت دارد، گفت: این کنفرانس، در راستای  علمی کردن روش‌های  درمان زخم و سوختگی در استان فارس برگزار شده و جزو مهمترین کنفرانس‌هایی است که از لحاظ درمان در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مورد توجه قرار گرفته است.
او با اشاره به برگزاری همایش کشوری سوختگی که سال گذشته در شیراز برگزار شد، افزود: امسال نیز این دوره به آموزش متخصصان و پزشکان عمومی که با زخم و سوختگی سروکار دارند، اختصاص داده شده است، هدف این است که زخم‌های  سوختگی، زخم بستر و زخم دیابتی و همه نوع زخم به شکل علمی و تخصصی، مدیریت و درمان شود به طوری که عوارض این درمان‌ها در استان و کشور کمتر دیده شود.
این جراح بخش سوختگی از بالا بودن هزینه‌های  درمان این بیماری خبر داد و گفت: وقتی درمان بر اساس گایدلاین و شیوه نامه‌های  علمی، انجام شود و تجربیات اشخاص در کنار مستندهای علمی، قرار گیرد، به هدفمان که درمان علمی است رسیده و هزینه کمتر به بیمار تحمیل شده و از طرفی بیمار نیز زودتر ترخیص می‌شود.
دکتر کشاورزی ادامه داد: با توجه به ظرفیت محدود پذیرش در بیمارستان ها، درمان‌های لازم و ابتدایی را در بیمارستان و با آموزش به همراهان بیمار و برای ارایه خدمات بیشتری به دیگر بیماران، باقیمانده درمان زخم‌های  مزمن در خارج از بیمارستان و در منزل انجام شود.
دکتر «محمدحسین رجبیان» فوق تخصص جراح پلاستیک و رئیس انجمن جراحان پلاستیک فارس نیز از شرکت کنندگان در کنفرانس درمان‌های  نوین در زخم‌های  مزمن و سوختگی بود که در حاشیه برگزاری این برنامه، گفت: در طول تاریخ پزشکی، کتاب‌ها و مقاله‌های  بسیاری در زمینه درمان زخم نوشته شده و بیمارستان‌های  اختصاصی برای آن در نظر گرفته شده است؛ هرکدام از زخم‌ها به  تنهایی، موضوع مهمی برای برگزاری یک کنگره می‌تواند باشد.
دکتر «علی اکبر محمدی» رئیس کنفرانس «درمان‌های  نوین در زخم‌های مزمن و سوختگی» نیز  ضمن تقدیر از تلاش اساتیدی که از حدود 30 سال پیش تاکنون برای درمان سوختگی در شیراز داشته‌اند، گفت: با پیگیری و تلاش اساتید و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، کار ارایه خدمات تخصصی به این بیماران در شیراز آغاز شد.
رئیس بخش جراحی سوختگی در بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) با بیان اینکه کنفرانس‌های آموزشی مشابهی به زودی برای کارشناسان زخم و گروه پرستاران مرتبط استان در ماه‌های  آینده برگزار می‌شود، اضافه کرد: این سمینار با حضور یکصد شرکت‌کننده از پزشکان عمومی، پزشکان خانواده و پزشکان اورژانس و نیز جراحان پلاستیک و جراحان عمومی، به نمایندگی از هر مرکز درمانی در استان فارس، تشکیل شد.
دکتر محمدی برای تحقق اهداف آموزشی در تمام حوزه‌های  زخم اعلام آمادگی کرد و گفت: با همکاری اساتید و مسئولان و نیز برگزاری کنفرانس‌ها و میزگردهای آموزشی در حوزه‌های مختلف درمان سوختگی و زخم، همچنین با استفاده از امکانات موجود در مرکز تحقیقات و بیمارستان سوختگی امیرالمؤمنین(ع)، آمادگی نوسازی اطلاعات و بالابردن مهارت‌های  همکاران را داریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی