[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

۳۰هکتار زمین در صدرا آرامستان می‌شود، روزنامه شیراز نوین

جلسۀ معارف اسلامی مدیران شهر صدرا به ریاست امام جمعه این شهر با حضور مدیران و رؤسای ادارات و نهاد‌های  صدرا، همچنین مدیران شهرستانی از جمله دکتر سعیدی معاون سیاسی و امنیّتی فرمانداری شیراز، معاون فنی و عمرانی فرمانداری شیراز، رئیس ادارۀ راه و شهرسازی شیراز، رئیس آرامستان‌های شهرستان، مدیر راهداری و پایانه‌ها برگزار شد.
در ابتدا، امام جمعه صدرا به مسئلۀ امانت‌داری مسئولان اشاره کرد و این‌که باید مراقب بود تا دچار خیانت نگردید. وی از حضور دو معاون فرماندار و مسئولانی که در جلسه شرکت کردند تشکر و قدردانی نمود.
با توجه به مذاکراتی که در جلسات گذشته صورت گرفته بود، موضوع جلسۀ این هفته در رابطه با رفع معضل راه‌های  دسترسی به شهر صدرا و همچنین مسئلۀ آرامستان این شهر بود.
دکتر حاجی پور مدیریّت شرکت عمران صدرا در ابتدای جلسه بیان کرد: طبق قانون شهر‌های جدید، شرکت عمران موظف است زمینی را جهت آرامستان به شهرداری تحویل بدهد و شهرداری هم باید اجرای پروژه‌هایی نظیر احداث آرامستان را  به عهده بگیرد، طی جلساتی که در دو روز گذشته با ادارۀ اوقاف داشتیم توافق کلی انجام دادیم و مقرر شد که این اداره قطعه زمینی به مساحت 25 الی 30 هکتار را به صورت رایگان در اختیار شرکت عمران قرار دهد تا إن‌شاءالله مشکل آرامستان حل شود.
وی در ادامه بیان داشت: بعد از ترمیم و تعریض مسیر صدرا به دوکوهک راه دسترسی باجگاه در اولویّت ما قرار دارد. 
مدیر عامل شرکت عمران اظهار امیدواری کرد که در نیمۀ اوّل سال آینده مسیر باجگاه نیز عملیاتی می‌شود. 
آقای رستمی مدیر اداره اوقاف ناحیه اظهار داشت: پیرو جلسه‌ای که با شرکت عمران داشتیم مقرر گردید قطعه زمینی بلامعارض با همان مساحت 25 الی 30 هکتار به شرکت عمران صدرا جهت انتقال به شهرداری و راه اندازی آرامستان واگذار شود.
در ادامۀ جلسه مدیر آرامستان‌های شیرازاظهارداشت: از جمله وظایف شهرداری راه‌اندازی آرامستان و غسالخانه می‌باشد، امّا معیارهایی دارد از قبیل حداقل 10 کیلومتر فاصله از شهر و فاصلۀ آن با آب‌های سطحی، همچنین آرامستان نباید در مسیر باد‌های غالب قرار بگیرد و ... که مجموعۀ شهرداری شیراز آمادگی ارائۀ اطلاعات و هرگونه مشاوره‌ای به شهرداری صدرا جهت راه‌اندازی آرامستان این شهر را دارد.
در ادامۀ جلسه، آقای مهندس عبدالهی رئیس راه و شهرسازی شهرستان شیراز گفت: شایسته و بایسته است که جلسه‌ای با حضور مدیر کل راه و شهرسازی استان، معاون عمرانی استانداری، رئیس عمران صدرا، معاون فرماندار شهردار صدر، امام جمعه و رئیس ادارۀ راه و شهرسازی شیراز در اسرع وقت تشکیل شود، شرح وظایف مشخص شود و مصوبات اجرایی شود.
امام جمعه شهر صدرا در پایان جلسه بیان نمود: بنده اقرار می‌کنم که بعد از 2 سال و چند ماه این اولیّن جلسه‌ای بود که به نظر می‌رسد از گفتار و وعده دادن خارج شده‌ایم و به مراحل اجرایی نزدیک می‌شویم. 
ما نباید بگذاریم مردم از مسئولین سلب اعتماد کنند. وی در ادامه افزود: ما باید مسئلۀ بخشداری شهر صدرا را به طور جد پیگیری کنیم. 
مقرر گردید در جلسۀ هفتۀ آینده، مسائل فرهنگی و اجتماعی مطرح گردد و مسئولان آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات، ادارۀ ارشاد اسلامی و مدیریّت دانشگاه در جلسه حضور داشته‌باشند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی