[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

استقبال از نمایش «بره ناقلا» در شیراز، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- سید محی الدین حسینی ارسنجانی

Arsanjani.moiin@gmail.com

نمایش بره ناقلا، کاری از گروه نمایش میمیک به نویسندگی و کارگردانی مرتضی دبیری و با بازی ناصر عزیزی، مرتضی دبیری، دینا ذنوبی، امیر شاکرزاده، حانیه فتاحی، لیلا سبزی و فاطمه قاسمی، در شیراز با استقبال گرم کودکان و نوجوانان و دانش‌آموزان مدارس و اولیای آنان روبه‌رو شده است‌. برخی عوامل اجرایی این نمایش عبارت‌اند از: آهنگساز: علیرضا ظریفکار، تنبک: آناهیتا آرمین‌نژاد، منشی صحنه: فاطمه دبیری، گریم: هلیماه قدرتی و ناصر عزیزی، نور: محمد قاسم‌پور، صدا: حسین کاربند و بنیامین رضایی، مدیر صحنه: یاسین قنبری‌زاده، عکس: باربد رهنما، دوخت لباس: راضیه فاضل‌پور، طراح پوستر و بروشور: نهال نعمت‌اللهی و شیرین نادری، روابط عمومی: وحید قربانیان. کارگردان این نمایش جذاب ویژه گروه‌های سنی الف و ب، به خبرنگار شیرازنوین گفت: از مریدی، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، مهدی رنجبر معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و کارشناس مسئول هنرهای نمایشی استان، علی ثابت پیش‌کسوت مهربان تئاتر که در نگارش نمایشنامه بسیار یاری‌ام کردند سپاسگزارم. همچنین از مدیریت بیمارستان کوثر سیداصغر گلشنی، ناصر امامی شاعر معاصر و دوستان هنرمندمان در استودیو دومینو، ژیلا زارعی، فرزانه دبیری، طیبه عزیزی، سعید سیمی، وحید انجامی‌پناه، آریا راه‌خدایی، علی‌اصغر آونج، آرش بیات و سایر عزیزانی که یاری‌گر ما بودند تا این نمایش به روی صحنه رود، بی‌نهایت سپاسگزارم. وی گفت: ماجرا از این قرار است که: «گله رشیدخان چوپان دهکده، با توجه به شروع فصل گرما می‌خواهد به چراگاهی برود که از کنار جنگل می‌گذرد و بره ناقلا، شیطان‌ترین بره گله، از سر کنجکاوی و باوجود هشدار‌های سگ نگهبان، به اتفاق شاخ کوچیکه وارد جنگل می‌شود. شاخ کوچیکه پشیمان شده و بازمی‌گردد، اما ناقلا همچنان پیش می‌رود و با آهو برخورد کرده و با هشدارهای آهو، متوجه اشتباه خود می‌شود. ناقلا تصمیم به بازگشت می‌گیرد، اما ناخواسته وارد خانه شیر می‌شود و...». دبیری افزود: این نمایش شاد و ریتمیک و فولکوریک با آهنگ‌های موزیکال همراه شده و با طنز شخصیتی کاراکترها، لبخند را روی لب‌های تماشاچیان می‌نشاند و گاهی آنها را به قهقهه وامی‌دارد. 
این نمایش، نکات ریز و درشت بسیاری برای کودکان و بزرگسالان در دل خود نهاده که با زبان شعر و طنز، آنها را به مخاطب انتقال می‌دهد. امیدواریم حال و هوای همه دوستان با دیدن این نمایش تغییر کرده و با لبخند سالن را ترک کنند. 
این هنرمند تئاتر یادآور شد: از جمله محاسن این نمایش جذاب، همراهی کودکان و بزرگسالان تا انتهای نمایش است.تاریخ نمایش 19/20/21 دی ماه در تالار احسان، ساعت شش و نیم عصر و ورود برای عموم آزاد است. صبح در دو سانس برای مدارس و مهدکودک‌ها و ارگان‌ها ساعت نه و ساعت ده و نیم اجرا می‌شود. بلیط برای مدارس و ارگان‌ها با تخفیف هفتاد درصدی و سانس‌های صبح برای مجموعه‌های مختلف، به قیمت هشت و شش هزار تومان به فروش می‌رسد و بلیط‌های سانس عصر در سایت irantic.com  به قیمت پانزده، بیست و بیست و پنج هزارتومان به فروش می‌رسد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی