[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

بخشی از جریان‌سازی‌های احمدی‌نژاد و یارانش همراهی با دشمن است، روزنامه شیراز نوین

آخرین نشست خبری سخنگوی دستگاه قضا در سال۹۶ در شهر اصفهان برگزار شد‎. به گزارش «انتخاب»، مهمترین بخش‌های این نشست به شرح زیر است:
معاون اول قوه قضاییه: در مجموع اتفاقی که در دی ماه افتاد دشمن خیلی از این قضیه خوشحال شد؛ افرادی که دستگیر شدند دو دسته بودند، چه بسا افرادی شعاری دادند و سنگی هم پرتاب کردند و ناراحتی و انگیزه‌هایشان سیاسی نبود، قرار نیست که مجازات سنگین شوند و نوعاً با قرارهایی آزاد شدند. عده‌ای به منافقین و سرویس‌ها وصل بودند و آگاهانه برای مقابله با نظام آمدند که باید در مورد مجازاتشان دقت بیشتری شود. در تهران برای 175نفر کیفرخواست صادر شده و به دادگاه رفته و حکم قطعی صورت نگرفته. بیش از 280‌نفر نیز در استا‌ن‌ها بوده که فقط حکم یک نفر قطعی شده و بقیه در تجدیدنظر خواهی است.
سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه در تجمع کشاورزان شرق اصفهان کسی بازداشت شده یا نه گفت ممکن است نیروی انتظامی ‌در صحنه کسانی را بازداشت کنند اما در حال حاضر کسی در بازداشت نیست. سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به سؤالی درباره اتهامات یکی از دستگیرشدگان فرقه شیعه لندنی و همچنین حمله به سفارت ایران در لندن: امروز یکی از فتنه‌های مسلم این است که کسی بخواهد بین فرق مسلمین، شیعه و سنی فتنه ایجاد کند. انگلیسی‌ها به طور خاص آنرا دنبال می‌کنند و جریانی امروز برخی از افرادشان در انگلستان مستقر هستند و پایگاه‌هایشان ازطریق انگلیس حمایت می‌شود. دادسرای ویژه روحانیت در ارتباط با این فرد وارد شده و هنوز کیفرخواست صادر نشده. پلیس لندن در مورد اغتشاش‌گران در سفارت ایران در لندن مسئول است. از طریق وزارت خارجه و روابط بین‌الملل قوه قضاییه این موضوع دنبال می‌شود. معاون اول قوه قضاییه در پاسخ به سؤال، نظر شما درباره جریان‌سازی‌های احمدی نژاد و یارانشان چیست؟ بخشی از جریان‌سازی‌ها همراهی با دشمن است. عمل آنها با شیطان بزرگ و اسرائیل یکی است. می‌خواهند از رسیدگی به مفاسدشان جلوگیری کنند. کسانی که قانون را بر نمی‌تابند مصداق صریح دیکتاتور هستند. این پرونده طی ماه‌ها تحقیق شده و در دادگاه بدوی رسیدگی شده، هر مدرکی می‌خواستند ارائه دادند.
سخنگوی دستگاه قضا: مبارزه با مفاسد مخصوصاً با مفاسدی که در دستگاه‌های حکومتی است از جمله مسائلی است که در سال‌های گذشته اولویت‌دار بوده و در سال 97 نیز هست.
امیرمنصور آریا، بابک زنجانی، مهدی‌هاشمی، محمدرضا رحیمی‌دانه درشت بودند یا دانه ریز؟ بقایی از لحاظ حقوقی معاون رییس جمهور بوده. بعضی افرادی که در ارتباط با معوقات بانکی گرفتیم آن افراد حتما تعقیب شدند. می‌گویند چرا پرونده اینها طول می‌کشد، اینها کاری می‌کنند که شما به راحتی مستندات را بدست نیاورید. حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای:‎1123 هکتار از منابع طبیعی تصرف شده در استان اصفهان رفع تصرف شد. همچنین 395‌مورد قلع و قمع در سال‌96 انجام شد. در مورد اراضی شهری بیش از یک میلیون و 300‌مترمربع در سال‌96 رفعیت صورت گرفته. رفع تصرف بیش از 356‌هزار مترمربع از زمین‌های شهرسازی و مسکن شهرسازی ‎یکی از اولویت‌هایی که در سال 96 دنبال شد و در سال 97 ادامه دارد.
حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای:‎ یکی از اولویت‌هایی که در سال 96 دنبال شد و در سال 97 ادامه دارد ورود مدعی العموم و احیای حقوق عامه است. دادستان‌ها و دادستان کل کشور در راستای حقوق عامه تلاش کنند. بدنبال آن هستیم دستور‌العملی بنویسیم که دادستان‌ها بدانند حقوق عامه چیست و ثانیاً چگونه و با چه روشی وارد شوند که بیکاری ایجاد نشود و پروژه‌ای به تعطیلی نیانجامد. معاون اول قوه قضاییه با اشاره به برگزاری اولین نمایشگاه دستاورد‌های بنیاد تعاون زندانیان استان اصفهان : بنیاد تعاون کار خوبی رادر این سال‌های اخیر شتاب داده. کسانی که به هر دلیل وارد زندان می‌شوند، نباید نیروی‌شان هدر برود. بنیاد تعاون بایک حرکت جهادی، ابتکار و نوآوری در زندان‌ها مددجویان و زندانیان رابه کار، اشتغال و حرفه‌آموزی و کارهای معنوی سوق می‌دهد. این درآمدی برای خانواده و زندانی است و برای سازمان زندان‌ها نیز فایده‌های مختلف دارد. این کار را بیشتر توسعه دهید. سخنگوی دستگاه قضا: در رابطه با مسئله آب درکل کشور مسائلی داریم. متأسفانه خشکسالی هست و بعضی از استان‌ها با خشکسالی طولانی مواجه هستند از جمله استان اصفهان. مکرر مسائلی که در وزارت کشور انجام شده دنبال کردیم و جلساتی در دستگاه قضایی و غیرقضایی برگزار شده. قطعاً استاندار، وزیر نیرو‌، سایر دستگاه‌ها و دستگاه قضایی به جد مشغول هستند. آنها که درد دارند می‌خواهند از این بیان مشکلات سوءاستفاده نشود اما برخی‌ها از این آب گل آلود ماهی می‌گیرند. اجازه ندهند افراد فرصت‌طلبان خود را در این صف قرار دهند و حق آنها را مخدوش کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی