[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۱
  • دوره جدید

تلاش برای یکی از ۲۳نفر بودن تیم ملی وارد فاز جام جهانی شد، روزنامه شیراز نوین

کارلوس کی‌روش با اعلام نام 28بازیکن، برای دو بازی تدارکاتی دوستانه برابر تونس و الجزایر چهره تیم ملی را در جام جهانی تاحدودی ترسیم کرد. به گزارش «ورزش سه» سرمربی تیم ملی بعد از بازی با سیرالئون با خط زدن شش بازیکن و دعوت از لژیونرها تاحدودی ترکیب تیمی که قرار است در جام جهانی به میدان برود را مشخص کرد. حالا به نظر می‌رسد لیست نهایی و 23نفره تیم ملی برای حضور در روسیه از میان همین 28نفر نهایی انتخاب شود و این به آن معنا است که تیم ملی از امروز وارد فاز جام جهانی شده است.
کدام دروازه‌بان خط می‌خورد
کی‌روش حامد لک را کنار گذاشت و به جای او امیر عابدزاده که توانسته در ماریتیمو کار را بگیرد و دیشب هم نمایش فوق‌العاده‌ای برابر توندلا داشت، به تیم ملی دعوت کرد. حالا چهار دروازه‌بان در زمان باقی‌مانده تا جام جهانی فرصت دارند تا شانس حضور در روسیه را به دست بیاورند. یک نفر از این جمع خط خواهد خورد و شرایط و سطح دروازه‌بانان به‌گونه‌ای است که هیچ‌کدام نمی‌توانند مطمئن باشند حتی بیرانوند که به نوعی تا قبل از این شماره یک تیم ملی بوده ممکن است این جایگاه را از دست بدهد. با این حال اگر اتفاقی مانند مصدومیت رخ ندهد شاید تنها کسی که می‌تواند از حضورش در لیست نهایی مطمئن باشد بیرانوند است که ممکن است شماره یک نباشد اما یکی از 23نفر خواهد بود.
خط دفاعی؛ تاحدودی عجیب و پیش‌بینی ناپذیر
محمد انصاری مدافع پرسپولیس از تیم ملی خط خورد تا جام جهانی برای او تا این لحظه تمام شده باشد. میلاد محمدی، محمد خانزاده، مرتضی پورعلی گنجی، پژمان منتظری، رامین رضاییان، روزبه چشمی، سید جلال حسینی، سعید آقایی، وریا غفوری 9مدافع حال حاضر در لیست تیم ملی هستند که احتمالاً از این بین نیز یکی دو نفر تا قبل از جام جهانی خط خواهند خورد. حضور محمد خانزاده در دومین جام جهانی‌اش نیز می‌تواند جالب توجه باشد. او در جام جهانی قبلی نیز در آخرین لحظه جایگزین هاشم بیگ زاده شد و در این جام جهانی نیز شانس حضور دارد. پژمان منتظری دیگر مدافع حاضر در لیست نیز با وجود دوری از روزهای آرمانی‌اش می‌تواند به حضور در جام جهانی خوش‌بین باشد. اما چه کسانی از این لیست خط خواهند خورد؟ شاید یک نفر در دفاع چپ و شاید یکی از مدافعان مرکزی! هنوز هیچ‌چیز مشخص نیست ضمن اینکه مسائلی چون مصدومیت نیز می‌تواند تغییراتی را در لیست ایجاد کند.
حضور یک ناشناس میان هافبک‌ها
علی قلی‌زاده با نمایش خوبی که در لیگ برتر و بازی با سیرالئون داشت توانست مجوز حضور در لیست 28نفره برای بازی‌های دوستانه و حساس آینده بگیرد. او حالا در کنار علی کریمی، احسان حاج صفی، مسعود شجاعی، امید ابراهیمی سعید عزت‌اللهی، سامان قدوس در لیست هافبک‌های تیم ملی قرار گرفته است. با توجه‌به اینکه بازیکنانی مثل علی‌رضا جهانبخش، وحید امیری و مهدی ترابی در بین مهاجمان قرار گرفته‌اند شاید کی‌روش قبل از جام جهانی یکی دو نفر را از خط هافبک کم کند چراکه روش بازی تیم ملی تا امروز به گونه‌ای بوده است که او هافبک‌های دفاعی و وینگرها را نیاز دارد و این به معنای ترافیک سنگین در کناره‌های تیم ملی است جایی که قلی‌زاده باید با بازیکنانی مثل جهانبخش، امیری، ترابی، قدوس و حتی دژاگه رقابت کند. نکته جالب اینجا است که مسعود شجاعی بار دیگر به تیم ملی دعوت شد. اینکه مسعود به دومین جام جهانی‌اش خواهد رفت نیز می‌تواند سؤال مهمی باشد که در بازی‌های آینده تیم ملی پاسخش معلوم خواهد شد.
مهاجمان؛ همان همیشگی
در خط حمله بعد از خط خوردن علی علیپور چهره تازه‌ای در میان بازیکنان دعوت شده دیده نمی‌شود. علی‌رضا جهانبخش، کریم انصاری‌فرد، کاوه رضایی، مهدی طارمی، مهدی ترابی، رضا قوچان‌نژاد، سردار آزمون و وحید امیری مهاجمان لیست کی‌روش برای بازی مقابل تونس و الجزایر هستند و مهاجمان حاضر در روسیه نیز از این بین انتخاب می‌شوند. در اینجا نیز رقابت سخت و نفسگیر است و اگر قرار باشد کسی خط بخورد آن وقت شرایط پیچیده‌تر می‌شود. ترابی، جهانبخش و امیری که بیشتر وینگر هستند رقبایی در میان هافبک‌ها هم دارند و این کارشان را سخت‌تر می‌کند. در نوک هم طارمی و آزمون هستند که باید با انصاری‌فر، قوچان‌نژاد و کاوه رضایی رقابت کنند. خط زدن از بین این نفرات که هرکدام ویژگی و شرایط خاص خودشان را به تیم ملی می‌دهند می‌تواند از دشوارترین کارها برای سرمربی تیم ملی باشد. بازی برابر دو تیم تونس و الجزایرمی‌تواند در سرنوشت این بازیکنان و حضورشان در روسیه نقشی تعیین‌کننده داشته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی