[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

ادغام مؤسسات مالی نیروهای مسلح کلید خورد، روزنامه شیراز نوین

معاون نظارتی بانک مرکزی از ادغام مؤسسه تعاونی اعتبار ثامن و مهر‌اقتصاد در بانک انصار خبر داد و گفت: تا بهار‌٩٧ کار ادغام انجام خواهد گرفت.
فرشاد حیدری در نشست خبری درباره این ادغام اظهار داشت: این توافق بین نیروهای مسلح انجام شده و هم اکنون درحال مراحل اجرایی آن هستیم. امیدواریم در روزهای باقی مانده در سال جاری فرایند ادغام را آغاز و در بهار سال آینده ادغام را نهایی کنیم. معاون نظارتی بانک مرکزی به سپرده‌گذاران این مؤسسات اطمینان داد که هیچ نگرانی نداشته باشند چراکه این ادغام یکی از رویکردهای مناسب بانک مرکزی برای تقویت نظام بانکی است. حیدری تأکید کرد که بانک مرکزی مقید به حفظ حقوق تمام ذینفعان در ادغام این مؤسسات است و در ادامه افزود: این ادغام باید ضمن انجام فعالیت روزانه تمام این مؤسسات انجام شود بدون حتی یک‌وقفه یک‌دقیقه‌ای! وی تأکید کرد: به طور قطع بانک مرکزی اجازه  نمی‌دهد در سپرده‌ها حق و حقوقی از سپرده‌گذاران ضایع شود. معاون نظارتی بانک مرکزی ادامه داد: قرار بر این است که در مرحله بعد سه مؤسسه کوثر، بانک حکمت و قوامین نیز ساماندهی شوند که به مرور اعلام می‌شود.
تمام بانک‌های نظامی ‌ادغام می‌شوند
به گزارش تسنیم؛ حیدری در ادامه در پاسخ به سؤالی درباره برنامه بانک مرکزی برای ادغام تمام بانک‌ها و مؤسسات نظامی ‌در یک بانک گفت: سیاست‌های کلی برای بانک‌های نظامی‌ و انتظامی‌ اتخاذ شده و حسب آنچه به حیطه در‌می‌آید به اطلاع عموم خواهیم رساند. الآن بنا داریم بانک انصار و ثامن و مهر اقتصاد را ادغام کنیم.
درخواست ایجاد بانک رضوی در بانک مرکزی
به گزارش ایسنا؛ در ادامه این نشست جریان موضوع مجوزهای جدید برای ایجاد بانک مطرح شد و معاون نظارت بانک مرکزی در این باره توضیحاتی ارائه کرد. بنا‌بر گفته حیدری، بانک مرکزی فعلاً هیچ برنامه‌ای برای صدور مجوز برای بانک و مؤسسه جدیدی ندارد و از سال قبل هم اینکار را نکرده است. اما درخواست‌هایی در بانک مرکزی وجود دارد از جمله بانک رضوی و یا بانک‌هایی در مناطق آزاد از جمله چابهار یا کیش. این درخواست‌ها در حال بررسی کارشناسی قرار داشته و هر زمان که در این مورد به نتیجه برسیم و نهایی شود پیشنهاد در شورای پول و اعتبار مطرح و تصمیم گیری خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی