[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۹
  • دوره جدید

باقالی‌پلو با گردن، روزنامه شیراز نوین

مواد لازم برای 4 نفر
باقالی: 2پیمانه
برنج: 2پیمانه
شوید خشک:1و یک‌دوم پیمانه
دارچین: 1قاشق چایخوری
زعفران دم‌کرده: حدود یک‌دوم پیمانه
گردن گوسفند: 1عدد
پیاز: 3عدد
نمک و فلفل و زردچوبه: به مقدار کافی
روغن: به مقدار کافی
سیب‌زمینی: برای ته‌دیگ

باقالی‌پلو را که همه می‌شناسید و می‌دانید با غذاهای گوشتی مختلفی سرو می‌شود. رایج‌ترین آنها باقالی‌پلو با ماهیچه، باقالی‌پلو با مرغ و باقالی‌پلو با گردن هستند. گردن گوسفند گوشت خوش خوراک و نسبتاً چربی است و همراه با این پلوی محبوب می‌تواند غذایی فوق‌العاده خوشمزه و جذاب برای شب سال‌نو باشد. البته در روزهای دیگر سال هم باقالی‌پلو با گردن جای خود را در سفره‌های ما ایرانی‌ها دارد.
برای تهیه باقالی‌پلو با گردن برای 4‌نفر نیاز به یک عدد گردن گوسفند دارید که با پیاز و ادویه به خوبی پخته می‌شود. گرچه تهیه باقالی‌پلو ساده است و احتمالاً با آن آشنا هستید، در ادامه طرز تهیه باقالی‌پلو هم به صورت مرحله‌به‌مرحله گفته شده است. اگر می‌خواهید باقالی‌پلو شما ته‌دیگ زعفرانی داشته باشد. سیب‌زمینی را از قبل حلقه حلقه کنید و در زعفران دم کرده بخوابانید تا طعم و رنگ زعفران را به خوبی به خود بگیرد.
 
طرز تهیه
مرحله اول:
 ابتدا دو عدد از پیازها را خلالی خرد کنید. کف قابلمه را با روغن چرب کنید و بگذارید کمی ‌روی شعله داغ شود. سپس پیاز را اضافه کنید و تفت بدهید. وقتی پیاز نرم شد، زردچوبه را به آن اضافه کنید.
مرحله دوم:
گوشت گردن را همراه با یک عدد پیاز درسته (پوست کنده) به پیاز داغ اضافه کنید. بعد از چند دقیقه که رنگ یک طرف گوشت عوض شد، آن را برگردانید. بعد از یکی دو دقیقه چند لیوان آب اضافه کنید و بگذارید گوشت گردن کاملاً بپزد. می‌توانید به دلخواه یک‌تکه چوب دارچین هم اضافه کنید. نمک را در اواخر پخت به آن اضافه کنید تا باعث دیرپز شدن آن نشود.
مرحله سوم:
برای تهیه باقالی‌پلو، برنج را از چند ساعت قبل خیس کنید. قدری هم نمک در آن بریزید. قابلمه مورد نظر را آب کنید و بگذارید جوش بیاید. وقتی آب جوش آمد، باقالی‌ها را به آن اضافه کنید. پس از 10دقیقه برنج خیس خورده را نیز اضافه کنید. پس از این که برنج قد کشید، آن را آبکش کنید.
مرحله چهارم:
کف قابلمه روغن بریزید و وقتی روغن داغ شد ته‌دیگ مورد نظر‌(مثلاًَ سیب‌زمینی حلقه شده) را کف قابلمه بچینید. برنج و باقالی آبکش شده را اضافه کنید و لا‌به‌لای آن شوید خشک، پودر دارچین، زعفران دم کرده و روغن بریزید.
مرحله پنجم:
دم‌کنی بگذارید و اجازه بدهید پلو‌شوید‌باقالی خوب دم بکشد. شعله را کم کنید یا از شعله پخش کن استفاده کنید.
مرحله ششم:
وقتی باقالی‌پلو آماده شد، آن را در دیس بکشید. پیاز و چوب دارچین را از قابلمه گردن خارج کنید و آن را همراه پلو سرو نمایید. نوش جان!

 

نکته‌ها:
برای سفید نبودن برنج می‌توانید در مرحله‌3 کمی ‌زردچوبه هم همراه برنج اضافه کنید.
برای داشتن ته‌دیگ کنجدی، کنجد را در بشقابی بریزید. سیب‌زمینی حلقه شده را روی کنجد قرار دهید و فشار بدهید تا مقداری کنجد به آن بچسبد، سپس آن را در قابلمه بگذارید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی