[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۶
  • دوره جدید

ارتقای سیستم اسکادای دیسپاچینگ منطقه جنوب مورد بررسی قرار گرفت ، روزنامه شیراز نوین

صنعت برق به عنوان صنعت زیر بنایی کشور نقش بسیار مهمی در توسعه اقتصادی‌، فرهنگی و رفاهی جامعه به عهده دارد. بر همین اساس میزان و نحوه دسترسی و چگونگی توزیع انرژی برق بسیار حساس می باشد‌، این عملیات گسترده و حساس از طریق شبکه‌های برق‌رسانی که توسط مراکز کنترل که به آنها دیسپاچینگ گفته می‌شود بصورت شبانه‌روز پایش‌، کنترل و راهبری می‌شود. 
به گزارش دفترروابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای فارس جلسه بررسی و هماهنگی به‌منظور بررسی مسائل پدافندی سیستم اسکادای دیسپاچینگ منطقه جنوب کشور با حضور رجبی مشهدی معاونت راهبری شبکه شرکت مدیریت شبکه برق کشور‌، سردار مطیعی معاونت سازمان پدافند غیر‌عامل در حوزه انرژی کشور‌، آزادی مدیر کل پدافند غیر‌عامل استانداری فارس‌، کریمی مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای فارس و معاونین وی در سالن کنفرانس شرکت برق منطقه‌ای فارس برگزار شد. 
در نشست مزبور عبدالعزیز کریمی مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای فارس در ابتدای جلسه طی سخنانی‌، به اهمیت انرژی الکتریکی و صنعت برق اشاره کرد و افزود: برق نیاز اساسی مردم است و وفقه درخدمات‌رسانی آن حتی برای لحظه‌ای کوتاه غیر قابل تصور است. امروزه یکی از شاخصه‌های توسعه یافتگی‌، توانمندی در صنعت برق می‌باشد‌، خوشبختانه در صنعت برق کشور تا‌کنون اقدامات مهم و اساسی در راستای تأمین برق مردم صورت گرفته است، این عملکردها که طی سال‌های مختلف انجام شده است مرهون تعهد و توانایی متخصصین این حوزه می‌باشد. کریمی در ادامه افزود: شرکت برق منطقه‌ای فارس به لحاظ تعداد پست و کیلومتر خطوط یکی از بزرگترین شبکه‌های برق کشور را تحت پوشش خود دارد و همواره تلاش نموده است تا با به‌کارگیری مدیران و کارشناسان متخصص و کارآمد و همچنین صرف هزینه‌های لازم زیرساخت مورد نیاز جهت پایش و راهبری شبکه تحت پوشش را فراهم آورد تا با تأمین برق پایدار و مطمئن‌، موجبات رضایت و افزایش رفاه مردم عزیز و گرانقدر فراهم شود. مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای فارس میزان رویت‌پذیری شبکه تحت پوشش برق فارس را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: میزان رویت‌پذیری دیسپاچینگ شرکت برق منطقه‌ای فارس طی چند سال اخیر حدود 99‌درصد بود‌ه است که بصورت متوالی در کشور مقام اول رویت‌پذیری به بر‌ق فارس اختصاص یافته است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی