[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۸
  • دوره جدید

مسئولان بین فوتبال و فوتسال تبعیض قائل شدند ، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: در شماره شنبه همین هفته مروری داشتیم بر عملکرد فصل‌۹۶ تیم پویندگان صنعت فجر شیراز در لیگ برتر فوتسال بانوان ایران. تیمی که در نیم‌فصل اول عملکرد چندان جالبی نداشت، تمام بازی‌های خانگی خود را واگذار کرد و تنها ۱۰‌امتیاز از بازی‌های خارج از خانه کسب کرد و در رتبه نازل نهم ایستاد. 
اما این تیم نیم‌فصل دوم را عالی آغاز کرد و اگر روند خوب خود را تا پایان رقابت‌ها ادامه داد بود شانس صعود تا پله چهارم را داشت. با توجه به تفاوت فاحش سه تیم نخست در تمام زمینه‌ها نسبت به سایرین، تصور قرار گرفتن تیمی با بضاعت موجود نماینده شیراز، تا حدود زیادی دور از ذهن بود و در نهایت رتبه ششمی‌ نصیب پویندگان صنعت فجر شد. آنها با ۲۹امتیاز در نیمه بالای جدول قرار گرفتند. 
در شماره امروز، صحبت‌های ستاره زارع، سرمربی این تیم را می‌خوانید:
اگر کمی ‌زودتر شروع کرده بودیم می‌توانستیم چهارم شویم
احساس می‌کنم لیگ ما نسبت به سال‌های گذشته لیگ پویاتر و بهتری بود. شاهد بودیم که برخی تیم‌ها واقعاً پیشرفت کرده بودند. در سال‌های گذشته فقط چند تیم خوب کار می‌کردند، اما امسال اکثر تیم‌ها حرف‌هایی برای گفتن داشتند. به‌جز آن مثلث بالای جدول که تمام بچه‌های تیم ملی را در اختیار دارند، بقیه تیم‌ها هم خیلی خوب بودند. من فکر می‌کنم اگر ما هم یکی دو هفته زودتر کارمان را شروع کرده بودیم قطعاً مقام بهتری کسب می‌کردیم و حداقل می‌توانستیم چهارم شویم. علت اینکه فصل را زودتر شروع نکردیم این بود که فصل گذشته زیر نظر باشگاه کارا بودیم و این باشگاه امسال به دلیل شرایطی که داشت نتوانست تیمداری کند. اسپانسر دیگری هم پیدا نکردیم و شرکت پویندگان صنعت فجر در لحظات آخر آمد و دست‌به‌کار شد و تا روند اداری کار طی شود کمی ‌طول کشید تا بتوانیم بچه‌ها را جمع کنیم. امیدواریم سال آینده با توجه به برنامه‌ای که باشگاه دارد بتوانیم نتایج دلخواه را به دست بیاوریم. ما سالیان گذشته در لیگ برتر تیم داشتیم اما در چند فصل اخیر شیراز تیمی در مسابقات نداشت تا اینکه سال گذشته با باشگاه کارا در مسابقات حضور پیدا کردیم. باشگاه کارا کار خود را از بازی‌های استانی شروع کرده و پله‌پله بالا آمد تا به لیگ برتر رسید، اما متأسفانه با توجه به مشکلاتی که برای شرکت پیش آمد دیگر نتوانست به کار ادامه بدهد. امسال سال دوم حضورمان در لیگ برتر بود که با نام شرکت پویندگان صنعت فجر شرکت کردیم.
هزینه تیم‌داری
هزینه تیم‌داری در لیگ برتر فوتسال بانوان بستگی به شرایط دارد. یعنی شما چه نوع بازیکنانی می‌خواهید در تیم داشته باشید. و باشگاه تا چه سقفی می‌تواند هزینه کند، اما حداقل ۱۵۰تا ۲۰۰میلیون و حداکثر ۴۰۰-۵۰۰میلیون هزینه خواهیم داشت.
تیم ملی
در حال حاضر بازیکن ملی‌پوشی در ترکیبمان نداریم، اما سه‌نفر از بازیکنانمان در طول فصل به اردوی تیم ملی دعوت شدند. امیدوارم در آینده با توجه به اینکه خانم مظفر(ٍسرمربی تیم ملی) با ما در ارتباط هستند و عنوان کرده‌اند که می‌خواند پشتوانه‌ای از جوانان برای تیم ملی بسازند، ما هم چند بازیکن معرفی کرده‌ایم که با آنها کار کنند و این‌ها بشوند پشتوانه‌ای برای تیم ملی. امیدواریم که در نهایت از این سه‌نفری که معرفی کردیم بچه‌ها بتوانند جزو لیست نفرات نهایی باشند و وارد تیم ملی بزرگسالان شوند. بازیکنانی مثل مهتاب بنایی و زهرا احمدی‌زاده در فصل گذشته داشتیم که عضو تیم ملی بودند اما امسال در شهرهای دیگر توپ می‌زنند.
زمان شروع فصل آینده لیگ برتر
با توجه به جلسه‌ای که پیش‌از پایان فصل با مربیان داشتیم، قرار شد بازی‌ها بعد از ماه رمضان شروع شود که خیلی هم بهتر است. چون امسال ما یک سری مشکلاتی با نحوه برگزرای رقابت‌های لیگ داشتیم. خیلی از بازی‌هایمان فشرده برگزار شد. استراحت بین نیم‌فصل نداشتیم و فاصله بازی‌ها از یک هفته گاهی به پنج‌روز می‌رسید و این یعنی دیگر فرصتی برای تمرین نداشتیم و تمام وقتمان در رفت‌و‌آمد می‌گذشت. جدای از بحث تمرین، فشار زیادی روی بازیکن‌ها بود و مصدومیت‌های زیادی به وجود آورد و یکی از بازیکنانمان هم چند روز دیگر باید زیر تیغ جراحی برود! اگر لیگ کمی‌ زودتر شروع می‌شد این فشار خیلی کمتر می‌شد. البته بخشی از فشردگی بازی‌ها هم به خاطر بازی‌های ملی به وجود می‌آمد که باعث تعطیلی لیگ می‌شد. اما می‌شد که یا بازی‌ها را کمی‌عقب‌تر بیاندازیم که فروردین یا اردیبهشت تمام شود، اما این کار را نکردند و امیدواریم سال آینده کمی ‌زودتر شروع شود و فشار کمتری را تمام تیم‌ها تحمل کنند. چون در این فصل تمام تیم‌ها متضرر شدند و به نحوه برگزاری مسابقات معترض بودند.
نظم و انضباط عامل موفقیت ما بود
شرکت پویندگان صنعت فجر فعلاً به ما اعلام کرده که قصد تیم‌داری در فصل آینده را دارد و حتی مصر هستند که تمرینات ما پس از استراحتی کوتاه زودتر شروع شود. من واقعاً از آقای قیصر آزادی که برادرانه در کنار ما بودند تشکر می‌کنم. هیچ‌وقت هیچ‌چیزی برایمان کم نگذاشتند و از نظر مسائل مالی، هزینه رفت‌و‌آمد و حق‌و‌حقوق بچه‌ها همه‌چیز عالی بود. چون وضعیت ورزش بانوان طوری است که در سالیان اخیر واقعاً اذیت شده‌ایم. یعنی بچه‌ها موقع عقد قراردادشان دلهره داشتند که پولی به آنها می‌رسد یا نه. درست است که مبلغ آنچنانی در کار نیست اما همان هم که بود قبلاً خیلی وقت‌ها گیرشان نمی‌آمد. اما خدا را شکر باشگاه امسال ما بسیار با‌نظم و انضباط و مرتب هست و همین نظم هم باعث موفقیت تیم شد.
پدیده نیم‌فصل دوم بودیم
 ما در نیم‌فصل دوم پدیده مسابقات بودیم و چندین هفته بدون باخت بودیم. خیلی دوست داشتیم که مقابل سه‌تیم بالای جدول هم پیروز شویم، اما یک‌سری مصدومیت‌ها و محرومیت‌ها باعث شد که نتوانیم. برای من خیلی ارزشمند بود که مربی تیم ملی به من گفت که بچه‌هایمان خیلی خوب بوده‌اند. ما در بازی با تیم قدرتمند دانشگاه آزاد از حریف جلو بودیم و بعد مساوی شدیم و در آخرین ثانیه بازی گل خوردیم و بازی را واگذار کردیم. درست است که این هم شاید از ضعف ما باشد ولی برای تیمی مثل ما که هیچ ملی‌پوشی ندارد چنین عملکردی مقابل یک تیمی که پر از مهره ملی‌پوش بود، کار ارزشمندی به شمار می‌رفت.
باید از استعدادهایمان در همین شهر استفاده کنیم
امیدواریم اتفاقی بیفتد که سال آینده بهتر کار کنیم و بتوانیم حرف‌های بیشتری داشته باشیم و روی سکو برویم. یکی از آرزوهای من این است که یکی از تیم‌های شیراز چه در فوتبال یا فوتسال روی سکو باشند. واقعاً حیف است که اینهمه استعدادی که داریم به شهرهای دیگر بروند. چرا نباید این زمینه را فراهم کنیم که بچه‌های شهر ما در همین شهر خودمان بازی کنند و افتخار آفرین باشند؟
از مسئولان شهر گلایه‌مندم
من باید اینجا از مسئولان شهرمان هم گله کنم. هم مسئولان شورای شهر و هم اداره ورزش و جوانان شیراز و فارس. این را گذاشته‌ام که در جلسه هم به خودشان بگویم. در طول مسابقات یک‌نفر نیامد ۵‌دقیقه بازی ما را ببیند و به بچه‌های ما یک خسته نباشید بگوید. این بچه‌ها برای اعتلای نام فارس می‌دویدند. شما باید بودید و آن لحظه‌هایی که این بچه‌ها نفس نفس می‌زدند و عرق می‌ریختند را می‌دیدید. ما انتظار کمک مالی نداشتیم، اما حمایت معنوی هم از ما به عمل نیامد. در صورتی که من می‌دیدیم آنها سر مسابقات فوتبال حاضر می‌شدند. بنظر من هیچ تفاوتی بین فوتبال و فوتسال بانوان نیست. بانوان در هر رشته‌ای که باشند باید حمایت شود اما متأسفانه از هیچ نظر حمایتی از ما نکردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی