[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۸
  • دوره جدید

بنی‌تمیم: بهانه جدیدی به اتحادیه جهانی کشتی ندهیم، روزنامه شیراز نوین

نائب رییس فدراسیون کشتی گفت: اتحادیه جهانی از آماده نبودن سالن بی‌خبر است و اگر متوجه شوند بهانه جدیدی به آنها داده‌ایم. حمید بنی‌تمیم در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره جلسه‌ای که با مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به منظور بازپس‌گیری میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی داشته است گفت: در این جلسه داورزنی عنوان کرد به‌خاطر منافع ملی و نشان‌دادن مدیریت خودمان به جهان به هر قیمتی شده میزبانی را به ایران برگردانیم چون هم به سود ورزش و هم کشور است. به همین منظور شهنازی دیروز نامه‌ای به اتحادیه جهانی کشتی زده که فدراسیون کشتی باتوجه به مخالفت مجمع با استعفای خادم آماده برگزاری این مسابقات است. ما هم کمک می‌کنیم میزبانی به بهترین شکل انجام شود. طبق تفاهم‌نامه موجود اداره کل ورزش و جوانان استان خوزستان به عنوان نماینده وزارتخانه در این موضوع اقدامات لازم را انجام خواهد داد.
نائب رییس فدراسیون کشتی تصریح کرد: داورزنی پیشنهاد داد که شهنازی مجدداً پیگیر کارها باشد و وزارت ورزش هم پیگیری لازم را دارد؛ از سوی دیگر خادم از لالوویچ بخواهد میزبانی را مجدداً به ایران بدهد که من گفتم تورلیخانوف از 7ماه قبل پیگیر مقدمات این موضوع بود، اما چون شرایط سالن مهیا نبود ما 3‌ماه میزبانی را به تأخیر انداختیم. از سوی دیگر مدیرکل ورزش و جوانان استان خوزستان عنوان کرده بود که دیوان محاسبات اجازه هزینه کردن بودجه این اداره را در دانشگاه نداده است؛ به همین دلیل نتوانسته‌اند برای بازسازی سالن اقدام کنند، اما آنها در آخرین هماهنگی عنوان کردند می‌توانیم 10‌روز مانده به مسابقات با صرف این بودجه سالن را آماده کنیم.
بنی‌تمیم در مورد اظهارات معاون عمرانی دانشگاه شهید چمران درمورد آماده نمودن سالن افزود: من گفتم که اتحادیه جهانی از آماده نبودن سالن بی‌خبر است و اگر متوجه شوند بهانه جدیدی به آنها داده‌ایم، اما به صورت غیرواقع از قول من عنوان کرده‌اند سالن آماده است که درست نیست؛ البته مدیرکل ورزش استان هم عنوان کرده که سالن آماده است، باید دید چه چیزی به صلاح ورزش کشور است و چه چیزی را باید ارجح قرار دهیم.
وی در پاسخ به این سؤال که نقل قولی از او در کانال خبری وزارت ورزش و جوانان مبنی بر آماده بودن سالن مسابقات منتشر شده گفت: اینکه بگوییم سالن آماده است درست نیست، چون آماده نیست و ممکن است نماینده اتحادیه جهانی بیاید و اعتبارمان زیر سؤال برود؛ باید واقعیت‌ها را بیان کنیم. استان خوزستان مدیرکل توانمندی دارد، اما باتوجه به شناختی که من از آن سالن دارم نیازمند زمانی حداقل 2 ماهه برای تعمیرات و هزینه‌ای یک و نیم میلیارد تومانی برای تعمیر و راه‌اندازی سیستم تهویه است. آماده کردن سالن با توجه به در پیش بودن تعطیلات و زمان کوتاه، کار بسیار سختی است؛ از طرفی تغییر نظر اتحادیه جهانی کشتی هم بسیار مشکل است. البته تیم کشتی فرنگی ایران آماده است و ما مشکلی نداریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی