[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۱
  • دوره جدید

هدف اصلی اجرای همایش ملی اقدام‌پژوهی، به‌روزرسانی اطلاعات علمی فرهنگیان است، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- سید محی الدین حسینی ارسنجانی

Arsanjani.moiin@gmail.com

قاسم نعمتی، رئیس گروه تحقیق و پژوهش اداره کل آموزش و پرورش استان فارس در حاشیه برپایی اولین همایش اقدام‌پژوهی در تالار سعدی باشگاه فرهنگیان شماره یک شیراز اظهار داشت: اتخاذ تصمیمات مدیران در نظام تعلیم و تربیت با رویکرد پژوهش‌محوری و تصمیم‌سازی برگرفته از شواهد علمی، آرزوی دیرینه‌ای است که با سرمایه‌‌گذاری و اعتماد به انجام پژوهش‌های علمی و بهره‌گیری از دستاوردها و مطالعات علمی و تحقق یافتنی است. بر این اساس، سعی و همت معاونت پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش فارس از ابتدای دولت تدبیر و امید نیز حمایت از پژوهشگران آموزش و پرورش و پژوهش‌های اصیل بوده است.نعمتی گفت: در این راستا اقدامات ارزشمندی از جمله پروژه کلان تربیت پژوهشگر را در دستور کار خود قرار داده است و هم‌راستا با اجرایی نمودن این پروژه، به آموزش سازنده روش‌‌های پژوهش به پژوهشگران علاقه‌مند همت وافر داشته است. رئیس پژوهشکده معلم فارس همچنین افزود: پژوهشکده معلم شیراز و استان فارس نیز با توجه به موضوع آموزش و اهمیت اقدام‌پژوهی، این مسئله را همواره در برنامه‌های آموزشی و توانمندسازی پژوهشگران قرار داده است و در سال جاری نیز معاونت پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش فارس در راستای دستیابی به اهداف گروه پژوهش و تحقیق این اداره کل و بر اساس بند ۶ از فصل پنجم سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبنی بر گسترش و تعمیق فرهنگ پژوهش و ارزشیابی خلاقیت و نوآوری نظریه‌پردازی و مستندسازی تجربیات علمی تربیتی بومی در نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی، هدف‌های کلان ۴ و ۸ و ۱ و ۲ از سند تحول بنیادین و به‌منظور جلب مشارکت ارگان‌ها، نهادها و شخصیت‌های فرهنگی، دینی و علمی کشور اقدام به برگزاری همایش ملی فرصت‌ها و چالش‌های اقدام‌پژوهی در آموزش و پرورش نمود. این مقام مسئول در اداره کل آموزش و پرورش استان فارس همچنین یادآور شد: در این برحه زمانی و با به ثمر نشستن تلاش‌های صادقانه کمیته اجرایی همایش، افتخار دارد با برگزاری همایش و ایجاد فضای آکنده از تفاهم و همدلی، فرصت ارائه خدمت شایسته به جامعه فرهنگیان ایران را مهیا نمود. هدف اصلی همایش به‌روز‌رسانی اطلاعات علمی فرهنگیان در اقصی‌نقاط کشور عزیزمان ایران بوده و برای رسیدن به این هدف، تلاش فراوان صورت گرفته است. دبیر اجرایی اولین همایش چالش‌ها و فرصت‌های پیش‌روی اقدام‌پژوهی در آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: طی دو روز همایش یادشده، از اساتید و پژوهشگران و همچنین پیشکسوتان  فرهنگی بهره بردیم  و علاوه بر ارائه سخنرانی موضوعی، آخرین نتایج تحقیقات علمی در زمینه اقدام‌پژوهی در آموزش و پرورش نیز در این همایش ارائه شده و موضوع بحث و بررسی قرار گرفت.در کنار ارائه سخنرانی‌های علمی، فرهنگیان پژوهنده نیز به ارائه اقدام‌پژوهی‌های انجام شده پرداختند. وی همچنین گفت: تلاشی که از چند ماه پیش از برگزاری این همایش توسط ستاد اجرایی آغاز شده و تا مدت‌ها پس از برگزاری آن نیز ادامه خواهد یافت، فقط یک نفر را در منظر خود می‌بینند. 
برگزاری همایشی در شأن فرهنگیان عزیز ایران 
بنا داریم به امید خداوند متعال و با یاری شما، یکی از به‌یادماندنی‌ترین همایش‌های آموزش و پرورش را در سال آینده اجرا کنیم. اینجانب به نمایندگی از طرف تیم بزرگ برگزار کننده همایش و به ویژه اعضای کمیته اجرایی، ضمن خوش‌آمدگویی و تقدیر و تشکر از همه دست‌اندرکاران و برگزارکنندگان این همایش، خود را قدردان حضور پربار کلیه عزیزان فرهنگی کشور، اساتید دانشگاه، پژوهشگران فرهنگی، دانشجویان، مدیران ادارات، میهمانان و همچنین مدعوین گرامی در این همایش بزرگ می‌داند. 
در پایان اظهار امیدواری می‌کنم با ایجاد محیطی علمی و صمیمی به هدف اصلی خود که همانا ارتقای علمی شرکت کنندگان همراه با تعمیق دوستی‌ها خواهد بود دست یافته باشیم. ان‌شاءالله.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی