[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

برپایی مسابقه کتاب‌خوانی دانش‌آموزی در ناحیه یک شیراز، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- سید محی الدین حسینی ارسنجانی

Arsanjani.moiin@gmail.com

 مریم قلی‌پور کارشناس مسئول گروه‌های آموزشی متوسطه آموزش و پرورش ناحیه یک شیراز، از برپایی مسابقه بزرگ کتاب‌خوانی دانش‌آموزی در این ناحیه خبر داد. وی به خبرنگار شیرازنوین گفت: مسابقه کتاب‌خوانی به ابتکار عبدالحمید صادق‌پور، سرگروه زبان و ادبیات فارسی ناحیه یک و همکاری و همیاری علی سجادی‌منش در محل سالن گروه‌های آموزشی ناحیه و در محیطی آرام برگزار شد.
وی اظهار داشت: دانش‌آموزان حاضر در این مسابقه دردو بخش کتبی و شفاهی باهم به رقابت پرداختند. در بخش کتبی به دانش‌آموزان لیستی از رمان‌های پرفروش و مشهور فارسی و ترجمه شده داده شد تا از این بین آنهایی را که مطالعه کرده‌اند مشخص کنند و در پایان لیست نیز از دانش‌آموزان خواسته شد چنانچه رمانی را خوانده‌اند که در لیست نیست نام ببرند. قلی‌پورافزود: البته باید اشاره کرد فقط به بردن نام اکتفا نشده و در بخش پایانی مسابقه، از دانش‌آموزان خواسته شد کتاب‌هایی را که نام برده‌اند در چند سطر معرفی کنند. در بخش شفاهی نیز از بزرگان ادب پارسی به خصوص دو قله ادبی غلامحسین یوسفی  و عبدالحسین زرین‌کوب و اقداماتشان سوالاتی شد. همچنین در خصوص تحولات ادبی سوالاتی به صورت شفاهی پرسیده شد که پاسخ برخی دانش‌آموزان به این سوالات، نشان از آن داشت که با قله‌های ادب پارسی آشنا هستند. از نکات قابل تأمل در این آزمون، آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با کتب خارجی و رمان‌های غیرایرانی است. وی خاطرنشان کرد: نفرات برتر این مسابقات در دو بخش پسران و دختران به شرح ذیل اعلام می‌گردد:
دختران: نفر اول: نسترن آذربادگان، دبیرستان مهرتابان؛ نفر دوم: فاطمه دادمهر، دبیرستان فرزانگان 2
نفر سوم: لیلا کدخدایی، هنرستان هنر و اندیشه
در بخش پسران: نفر اول: محمدصالح عسکری، دبیرستان احسان؛ نفر دوم: پیمان هوشیار، دبیرستان غزال؛ نفر سوم: علی خردپرور، دبیرستان ملاصدرا.
قلی‌پور در پایان از کیانی ریاست اداره آموزش و پروش ناحیه یک و  حسینی معاون وی در گروه آموزش متوسطه که همیشه یاور و پشتیبان گروه‌های آموزشی، به ویژه گروه زبان و ادبیات فارسی بوده‌اند تشکر کرد و گفت: قطعاً اگر همراهی‌های صمیمانه این بزرگواران نبود، چنین مسابقاتی با روندی نو برگزار نمی‌شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی