[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۵۶۶
  • دوره جدید

بخاطر کارلوس پویول...، روزنامه شیراز نوین

 شیراز نوین - میثم محجوبی
 فجری‌ها این هفته سه‌امتیاز سخت را به دست آوردند. نیمه اول را بازنده به رختکن رفتند و گل زودهنگام نیمه دوم بود که آنها را به بازی برگرداند و زمینه‌سازی نهمین پیروزی خانگی این تیم شد. زننده این گل کسی بود که اولین گل زندگی خود را در رده بزرگسالان به ثمر می‌رساند! سیدمحمد حسینی شماره‌۵ با اخلاق فجری‌ها با گلی که به ثمر رساند، ‌محبوبیت بیشتری نزد طرفداران تیمش به‌دست آورد و حالا با روحیه‌ای بهتر به بازی‌های بعدی می‌اندیشد. گفت‌و‌گوی ما با این مدافع مستحکم طلایی‌پوشان را در ادامه می‌خوانید:‌
متولد چه سالی هستی و در کجا؟
۱۸‌دی‌۱۳۷۳ - اصالتاً لر نورآباد ممسنی هستم اما بزرگ شده‌ی گچسارانم.
فوتبال را از کجا شروع کردی؟
از نفت‌و‌گاز‌گچساران. حدود ۴-۵‌سال در رده‌های پایه نوجوانان و جوانان این تیم بودم و کاپیتان هم بودم. یک‌سال اضافه شدم به بزرگسالان باشگاه و بعد جدا شدم و ۵سال است که شیراز هستم در خدمت تیم فجرسپاسی. ابتدا در تیم جوانان زیر نظر آقای عوض‌پور کار کردم،‌ فصل بعد با اسماعیل زارع در خدمت تیم امید بودم و از نیم‌فصل دوم فصل‌۹۳-۹۴ بود که علی آقا(کلانتری)‌ من را به تیم اصلی اضافه کردند. 
همان سالی که مسابقات در دو‌گروه برگزار می‌شد و شما پنجم شدید. با توجه به رقبایی مثل سیداحمد حیات‌منش و رامتین سلیمان‌زاده، بازی هم کردی یا ذخیره بودی؟
وفا هخامنش هم بود. اما در همان بازی اول مقابل آلومینیوم هرمزگان، ‌احمد محروم و وفا هخامنش مصدوم بود و  من بازی کردم که‌۱-۱ مساوی شدیم.
فصل گذشته، چرا فجر به‌آن حال‌و‌روز افتاد؟
نمی‌توانم جمله‌ای برای بیان وضعیت فصل گذشته پیدا کنم. فقط می‌توانم بگویم یک فصل افتضاح فوتبالی برای خودم بود. ۵-۶بازی ابتدای فصل را بازی کردم. بعد مورد غضب واقع شدم و دیگر به نیمکت میخ شدم. شاغلام(پیروانی)‌هم که آمد، چشم من مستطیل سبز را ندید. تا بازی برگشت مقابل ملوان که آن‌هم چون می‌خواستند با ۵مدافع بازی کنند به من بازی دادند. با اینکه یک بر صفر باختیم، اما مهرداد کریمیان که کمک مربی تیم بود به من گفت که آقای پیروانی گفته‌اند بی‌نقص‌ترین بازیکن زمین بوده‌ام. ولی بعد از آن دوباره رفتم روی نیمکت تا آخر‌فصل!
نفهمیدی علتش چه بود؟
نه به خدا نمی‌دانم. فقط یک‌بار پرسیدم از کادر فنی و گفتند فنی‌ات در حدی نیست که به تیم کمک کنی! مورد اعتماد کادر فنی نیستی. یک بار هم شاغلام مصاحبه کرده بود و گفته بود کسانی که روی نیمکت داریم در حد و اندازه فیکس‌هایمان نیستند. من اسکرین‌شات این مصاحبه را گرفته‌ام که یادم بماند. من امسال، اول‌که به خاطر علی آقا(کلانتری) ماندم چون فوتبالم را مدیونش هستم و بعد هم به خاطر مردم شیراز و هواداران. آن اسکرین‌شات را هنوز دارم و هفته‌ای یکی دو بار نگاهش می‌کنم که یادم بیاید چنین حرفی به من زده شده که به من بر بخورد
پس هنوز از این بابت ناراحت هستی؟
بله ناراحت شدم اما دارم از همان انگیزه می‌گیرم. امسال فقط می‌خواهم بتوانم خوب کار کنم تا جواب آن حرف‌ها را بدهم. البته از کسی ناراحت نیستم. نظر مربی مهم است و نظر شاغلام هم مورد احترام است اما من هنوز نتوانسته‌ام جوابی بگیرم که چرا...
امسال چقدر بازی کردی؟
نیم‌فصل اول که کامل فیکس بودم. قبل از نیم‌فصل دوم از ناحیه پاشنه‌پا دچار شکستگی کوچکی شدم و ۵‌بازی ابتدای نیم فصل‌دوم را از دست دادم. این سه بازی اخیر دوباره فیکس شدم
نیم‌فصل اول در تمام بازی‌ها حضور داشتی؟
تمام بازی‌ها بجز بازی با گل‌گهر که محروم بودم
تنها شکست خانگی فجر هم در همان بازی رقم خورد!
بله. البته نه اینکه نبودن من باعث شکست فجر شده باشد(خنده)
و این هفته مقابل شهرداری ماهشهر که گل هم زدی. اولین گل زندگی‌ات بود؟
نه گل زده بودم قبلاً. در رده‌های پایه گچساران که زیاد گل می‌زدم. در تیم امید فجر هم یک بار به مس کرمان گل زدم. ولی در بزرگسالان اولین گلم بود.
البته این ضعف نیست برای یک مدافع!
نظر شخصی من این است که اگر تیم گل نخورد بیشتر برایم ارزش دارد تا اینکه خودم گل بزنم. درست است کلین‌شیت به نام گلر ثبت می‌شود اما باز هم من این را ترجیح می‌دهم. جا دارد اینجا از پیمان سلمانی نام ببرم که انصافاً عالی کار کرده. البته میلاد احمدیان هم عالیست. اما امسال پیمان خیلی خوب بوده. ما اگر پیمان را دو فصل پیش داشتیم قطعاً به لیگ برتر صعود می‌کردیم. چون دو سال پیش خیلی ضربه خوردیم.
الآن صالح خلیل‌آزاد حرف‌هایت را ببیند ناراحت می‌شود!
نه من با صالح دوست هستم. اما بهرحال اشتباهاتی بود و امتیازاتی را از دست دادیم. این واقعیت است
روی گلی که از شهرداری ماهشهر خوردید چه کسی مقصر بود؟
در نیمه اول آنقدر بد بودیم که نمی‌توانم بگویم شخص خاصی روی گل مقصر بوده. همه مقصر بودند. نیمه اول شاید به دلیل اینکه خود را از پیش برنده می‌دانستیم، دچار غرور شدیم و شهرداری یقه‌مان را گرفت. اما خدا را شکر بین دو نیمه با صحبت‌هایی که علی آقا انجام دادند به خودمان آمدیم. به خصوص صحبت‌هایی که با من و سیداحمد انجام دادند باعث شد نیمه دوم خیلی بهتر کار کنیم
به شماره‌۵ علاقه خاصی داری؟
از بچگی این شماره را دوست داشتم چون از موقعی که فوتبال را شروع کردم،‌ به کارلوس پویول خیلی علاقمند بودم. چون بارسایی هم هستم و این شماره را دوست دارم. اما در فجرسپاسی سال اول شماره‌۳۸ نصیبم شد، ‌فصل دوم شماره‌۳۶. سال گذشته حقم بود شماره‌۵ را بپوشم اما به من ندادند و ۱۴پوشیدم. ولی امسال صحبت کردم و گفتم ۵‌را به من بدهید که موافقت کردند.
هدف منطقی‌ات در فوتبال چیست؟
کمترین هدفم این است که به تیم ملی برسم. یعنی دوست دارم ابتدا پایم به لیگ برتر باز شود و بعد هم بروم تیم ملی. لژیونر شدن هم دور از دسترس نیست. اگر به تیم ملی برسم توانسته‌ام جواب محبت‌های خانواده‌ام را بدهم. جا دارد تشکر کنم از پدر و مادرم که خیلی حمایتم کردند و امیدوارم جواب حمایت‌هایشان را بدهم.
در حال حاضر خود را در حد لیگ برتر و تیم ملی میبینی؟
در حد لیگ برتر که بله. چون اول فصل هم یکی دو پیشنهاد داشتم و تقریباً تمام هم بود اما به خاطر اینکه با فجر قرارداد داشتم نتوانستم بروم. سطح لیگ برتر و لیگ یک زیاد تفاوتی با هم ندارد. دیدید که در جام‌حذفی ذوب آهن را بردیم و مقابل تراکتور هم مستحق پیروزی بودیم. نشان دادیم سطح بازیکنان لیگ یک زیاد فرقی با لیگ برتری‌ها ندارد.
خودت را بیشتر نورآبادی می‌دانی یا گچسارانی؟
نورآبادی. البته امیدوارم گچسارانی‌ها ناراحت نشوند چون واقعاً  به من محبت دارند اما چون پدر و مادرم اهل نورآباد هستند، آنجا را بیشتر دوست دارم.
اگر در شرایط یکسان، پیشنهادی مساوی از فجر و استقلال یا پرسپولیس داشته باشی ترجیح می‌دهی در شیراز بمانی یا بروی؟
قطعاً در فجر می‌مانم. من به همه این چیزها فکر کرده‌ام. می‌گفتم اگر ان‌شالله به لیگ برتر برویم و از تیم‌های خوب لیگ برتر پیشنهادی رسید و قیمت‌ها در یک حدود بود و حتی فجر مبلغ کمتری هم پیشنهاد داده بود، در فجر می‌مانم. چون هم اینجا جا افتاده‌ام و هم مردم شیراز خیلی به من محبت دارند. قطعاً در فجر می‌مانم.
چرا مردم شیراز انقدر کم به ورزشگاه می‌آیند؟
واقعاً خیلی کم است. دو سال پیش وضعیت بهتر بود. مثلاً بازی با آلومینیوم اراک نیمی ‌از ورزشگاه پر‌شده بود. امیدوارم در این هفت هشت هفته پایانی بیشتر حمایتمان کنند.
یک علتش این نیست که مردم شیراز هنوز طرفدار تهرانی‌ها هستند؟
دقیقاً. حتی ما را در جاهای مختلف که می‌بینند می‌گویند پس کِی به لیگ برتر می‌روید تا ما استقلال و پرسپولیس را در شیراز ببینیم! حرفشان این است! خیلی کم پیش می‌آید که یکی بگوید صعود کنید تا تیم شهرمان را در لیگ برتر ببینیم!
یعنی صعود شما را هم به خاطر استقلال و پرسپولیس دوست دارند!
بله متأسفانه اکثراً اینطور هستند و این اشتباه است. من بعضی شهرها را خیلی دوست دارم فقط به خاطر هوادارانشان. در آبادان، انزلی، تبریز و... تیم‌های تهرانی تقریباً هیچ طرفداری ندارند. امیدوارم مردم شیراز هم از این به بعد از تیم خودشان حمایت کنند. یادم است زمانی که عضو تیم جوانان فجر بودم، یک بار فجر با پرسپولیس در حافظیه بازی داشت و بازی یک یک مساوی شد. حتی یکی از بازیکنان پرسپولیس نیامد دستی برای هواداران شیرازی پرسپولیس تکان بدهد! خب چرا شما نمی‌آیید تیم خودتان را تشویق کنید که تیم شهرتان به جاهای بالاتر برسد. آنها که در شهر خودشان طرفدارانشان را دارند! البته فکر می‌کنم مردم شیرازی کمی‌«فوتبال‌زده» هم شده باشند. شاید فکر می‌کنند این تیم‌ها عمداً بالا نمی‌آیند و از این وضعیت خسته شده اند.
اوقات فراغتت را چطور می‌گذرانی؟
بیشتر پلی استیشن بازی می‌کنم و گاهی هم با بچه‌ها به سینما می‌روم.
چه ژانری را می‌پسندی؟
کمدی. اتفاقاً اخیراً گول اسم یک فیلم را خوردیم. رفتیم فیلم کمدی انسانی را دیدیم اما کمدی نبود(خنده) گفتیم برویم بخندیم اما اشتباه کردیم چون چیزی از فیلم نفهمیدیم(خنده)
فضای مجازی؟
قبلا زیاد فعالیت داشتم اما سعی کردم کمترش کنم. پیجم را حذف کردم. اخیراً دوباره نصب کرده‌ام اما سعی می‌کنم کمتر بروم.
بازی بعدی با راه آهنی که دو بازی اخیرش را برده...
بله و ما خوشحالیم که راه آهن دو برد آورده
چطور؟
چون حداقل دست‌کم نمی‌گیریم. اگر در همان امتیاز 4‌باقی مانده بودند فکر می‌کردیم دیگر تمام است و شاید اتفاق بدی می‌افتاد. اما به امید خدا می‌رویم که ببریم. تیم ما امسال سطحش خیلی بالاست و بیرون از خانه هم به دنبال سه‌امتیاز هستیم چون کل تیم، مدیریت، مربیان و بازیکنان همگی خودشان را در سطح لیگ برتر می‌بینند. وقتی خود بازیکن ادعای لیگ برتری بودن دارد، باید این اتفاق بیفتد
ان‌شالله. صحبت پایانی؟
ما به هواداران قول صعود نمی‌دهیم چون بعضی جاها فشار می‌آورند که تیم را لیگ برتری کنید. اما صبر داشته باشند. ما تمام تلاشمان را می‌کنیم. ان‌شالله که به ورزشگاه بیایند، تیم لیگ برتری شود و بتوانیم خوشحالشان کنیم. در پایان تشکر می‌کنم از آقای فلاح که در این مدت خیلی تیم را منظم کردند. آقای کلانتری و کادرش هم انصافا از جان مایه گذاشه‌اند. نمی‌خواهم شیرین زبانی کنم، همه می‌دانند اهل این حرف‌ها نیستم. می‌خواهم از تمام بچه‌های تیم تشکر کنم که زحمت می‌کشند و امیدوارم تا پایان فصل کم کاری نکنیم و لیگ برتری شویم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی