[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۷
  • دوره جدید

چوب و فلک در مدارس فارس، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس گفت: موضوع تنبیه بدنی یک دانش‌آموز شهرستان داراب در حال پیگیری است.
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، حمیدرضا شعبانی افزود: روز چهارشنبه پانزدهم فرورین‌ماه 97 گزارشی مبنی‌بر وقوع تنبیه بدنی یک دانش‌آموز کلاس هشتم دبیرستان متوسطه اول پسرانه شهیدخایفی شهر داراب واصل و بلافاصله تیمی برای رسیدگی به این موضوع به مدرسه مورد نظر عزیمت کرد تا موضوع را بررسی کند. 
شعبانی گفت: با توجه به گزارش اولیه مشخص شد که موضوع تنبیه بدنی این دانش‌آموز صحت داشته و آثار کبودی برروی برخی از قسمت‌های بدن این دانش‌آموز وجود دارد.
رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس گفت: موضوع عدم تنبیه بدنی مکرر در بخشنامه‌های مختلف به اطلاع همکاران محترم فرهنگی رسانده شده است؛ هرچند صیانت از حریم همکاران فرهنگی وظیفه ذاتی ماست اما همانگونه که قبلاً اشاره شد، هرگونه تنبیه نیز خط قرمز آموزش و پرورش محسوب می‌شود. شعبانی گفت: همکار فرهنگی که مرتکب تنبیه بدنی دانش‌آموز شده، از انجام این عمل ابراز پشیمانی و ندامت کرده و علت آن را عدم کنترل خشم خود در برابر بی انضباطی، شلوغ‌کاری و سر و صدای دانش‌آموزان عنوان کرده است‌.
رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس گفت: هرچند اقداماتی برای دلجویی از اولیا ودانش‌آموز مضروب توسط خانواده این همکار و آموزش وپرورش داراب درحال انجام است، اما قطعاً تنبیه بدنی تخلف محسوب شده و این موضوع از طریق مراجع ذی‌صلاح مربوطه در این سازمان پیگیری خواهد شد.
شعبانی همچنین ضمن ابراز تأسف از وقوع چنین حادثه‌ای و با بیان اینکه به ندرت در فارس شاهد وقوع چنین حوادثی هستیم گفت: هتک حرمت به ساحت معلم و دانش‌آموز هرچند اندک هم باشد بسیار حساس بوده و خط قرمز آموزش و پرورش است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی