[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۵
  • دوره جدید

بنی‌تمیم: اصلا برای جانشینی خادم وسوسه نشدم، روزنامه شیراز نوین

نایب رییس فدراسیون کشتی گفت: گردش مالی نقدی فدراسیون برای یک‌سال حدود ۳۰‌میلیارد است که سال گذشته ۱۲‌میلیارد آن از سوی وزارت ورزش تأمین شد. به گزارش «ورزش سه»، به نظر می‌رسد بعد از ۴۰‌روز تنش و بلاتکلیفی در فدراسیون کشتی همه چیز به حالت عادی بازگشته و رسول خادم هم طی روزهای آینده به دفتر کارش بازمی‌گردد. در این مدت حمید بنی‌تمیم، نایب رییس فدراسیون کشتی اداره امور را در دست داشت و حتی نامش به عنوان سرپرست احتمالی در صورت عدم بازگشت خادم هم مطرح شد.
بنی‌تمیم که دیروز به همراه سایر اعضای مجمع به زورخانه نامجو رفت و رسول خادم را برای بازگشت به فدراسیون راضی کرد، در گفت‌و‌گو با خبرنگار «ورزش سه» درباره اتفاقات ۴۰‌روز اخیر به صحبت پرداخت.
خادم از هفته آینده به فدراسیون می‌آید
روز گذشته بعد از دومین مجمع فوق‌العاده که خروجی‌اش تأکید بر ماندن رسول خادم بود، با برخی از اعضای مجمع به این نتیجه رسیدیم که با خادم ملاقات کنیم. اطلاع داشتیم او در زورخانه نامجو تمرین می‌کند و به صورت سرزده آنجا رفتیم. خدا را شکر بعد از صحبت‌هایی که بزرگان کشتی با خادم داشتند، او به بازگشت راضی شد. قرار شد که رییس فدراسیون از یکشنبه هفته آینده در ساختمان فدراسیون حاضر شود.
قدم‌هایی برای رفع دغدغه‌های خادم برداشته شد
رسول خادم دغدغه‌های زیادی داشت که در نهایت به استعفا منجر شد. راجع به مسأله روبرو نشدن ورزشکاران ایرانی با اسراییلی‌ها و احتمال جریمه‌های سنگین نمی‌توانم خیلی شفاف صحبت کنم. با این حال می‌دانم قدم‌هایی برای پیدا کردن یک راه حل مناسب برداشته شده و انشاالله که تصمیم درستی گرفته می‌شود. درباره مسائل مالی نیز ۱۲‌میلیارد بودجه فدراسیون از سال گذشته به صورت کامل پرداخت شد؛ اما ۲‌میلیارد تومانی که موارد خاص لحاظ شده بود، بعید است به دست فدراسیون برسد.
۳۰‌میلیارد گردش مالی نقدی داریم
ما در شفاف‌سازی مالی که این مدت انجام دادیم، منابع غیرنقدی را هم مطرح کردیم. به همین خاطر بودجه فدراسیون بیش از ۱۵۰‌میلیارد تخمین زده شده بود. با این حال فکر می‌کنم گردش مالی نقدی فدراسیون برای یک سال حدود ۳۰‌میلیارد است که سال گذشته ۱۲‌میلیارد آن از سوی وزارت ورزش تأمین شد. باید امیدوار بود که در سال جدید تفاهم‌‌نامه‌ای که میان وزارت ورزش و فدراسیون کشتی امضا می‌شود، بودجه بالاتری را برای ورزش اول کشور در خود جای دهد.
خادم برنمی‌گشت، بیشتر ضربه می‌خوردیم
درست است که یک روز هم برای اداره و پیشرفت کشتی ارزشمند است؛ اما به اعتقاد من اگر خادم برنمی‌گشت، کشتی بیش از این ضربه می‌خورد. زمان زیادی را از دست دادیم؛ اگرچه در صورتی که فرد دیگری جای خادم را می‌گرفت، به زمان خیلی بیشتری برای شناخت و تغییرات نیاز داشت. البته در این مدت اردوهای تیم‌های ملی در رده‌های سنی پایه پیگیری شد و مشکلی در روند آن نبود. درباره رده بزرگسالان هم باید بگویم به خاطر برگزاری مسابقات انتخابی قرار نبود اردویی در این مدت برگزار شود.
برای جانشینی خادم وسوسه نشدم
من به هیچ‌عنوان در این مدت برای جانشینی خادم وسوسه نشدم. به حجم کار در فدراسیون کشتی واقف هستم و می‌دانم ورود هرکسی به این عرصه کار درستی نیست. هر‌کسی باید حد توان خودش را بداند وگرنه با قبول مسئولیت‌های سنگین هم به خودش ضربه می‌زند و هم به آن مجموعه آسیب خواهد زد. در این مدت طبق آن چیزی که اساسنامه مشخص کرده بود، وظایف رییس برعهده نایب رییس بود و من به همین خاطر کارها را دنبال کردم. سعی کردم با توجه به شناخت از خادم و سالم بودن و درایت او، به فدراسیون برگردد.
می‌توانیم میزبانی جام جهانی را پس بگیریم
طی آخرین اعلام اتحادیه جهانی به ما، می‌توانیم در آینده درباره میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی صحبت کنیم. حالا که تکلیف فدراسیون مشخص شده، فرصت هست تا مجدداً میزبانی را پس بگیریم. آذرماه زمان برگزاری این رقابت‌ها تعیین شده که می‌توانیم بعد از پشت سر‌گذاشتن بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی روی آن تمرکز کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی