[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۰
  • دوره جدید

حضور در لیگ سوئد را به بازیکنان ایرانی پیشنهاد می‌کنم!، روزنامه شیراز نوین

علیرضا حقیقی، لژیونر فوتبال کشورمان و دروازه‌بان اسبق تیم ملی و پرسپولیس در مورد جام‌جهانی صحبت کرده است. به گزارش سایت سوئدی Fotbollskanalen، علیرضا حقیقی، دروازه‌بان کنونی تیم ساندسؤال سوئد در جام‌جهانی 2014 برزیل، گلر اول تیم ملی ایران در آن مسابقات بوده است. حقیقی 29‌ساله در جام‌جهانی برزیل، در 3‌بازی مهم تیمش برابر نیجریه، آرژانتین و بوسنی حضور داشت.
حقیقی بعد از حضور در جام‌جهانی راهی لیگ سوئد شد و در این لیگ به بازی کردن پرداخت. او درباره حضور ابتدایی‌اش در تیم اسکیلستونا که تیم اول او در سوئد بود گفت:
فصل قبل، حضور در تیم اسکیلستونا به لحاظ شخصی برای من یک موفقیت محسوب می‌شد؛ هرچند که در آغاز مصدوم شدم و نتوانستم برای تیمم به میدان بروم. ولی وقتی در ادامه فصل شرایط بازی را به دست آوردم، فکر کنم موفقیت‌آمیز ظاهر شدم و در بین بهترین‌های لیگ سوئد نیز قرار گرفتم. در بازی برابر مالمو نیز عملکرد بسیار خوبی از خودم به نمایش گذاشتم و منجر به ساخت گل تیمم شدم. در واقع قبل از حضور در لیگ سوئد اطلاع زیادی از این لیگ نداشتم ولی وقتی فرصت بازی را به دست آوردم فهمیدم که این لیگ خیلی بهتر از آن چیزی بود که تصورش را می‌کردم. تیم‌های خوب زیادی چون یورگاردن، مالمو و AIK در این لیگ بازی می‌کنند که تیم‌های خوبی هستند.
حقیقی در ادامه و در پاسخ به این سؤال که در زمان ورود به سوئد زبان این کشور را بلد نبوده و همچنین تعدد چمن‌های مصنوعی در این کشور او را اذیت کرده یا خیر گفت:
در ایران تعداد افرادی که زبان سوئدی را بلد هستند خیلی کم است. البته که اکنون علاقه‌ها به فوتبال سوئد به خاطر حضور من و سامان قدوس، مهاجم اوسترشوند در این کشور زیاد شده است. درباره چمن‌های مصنوعی هم باید بگویم که در ایران نیز اینگونه چمن‌ها وجود دارد ولی کیفیت این چمن‌ها در سوئد خیلی بهتر است و قابل مقایسه با چمن‌های مصنوعی در ایران نیست.
وی در ادامه اظهار داشت: لیگ سوئد، یک لیگ بسیار خوب است و تیم‌های فوق‌العاده‌ای در آن حضور دارند. در این لیگ، هرتیمی ‌می‌تواند بر دیگری غلبه کند، همانگونه که ما موفق به شکست مالموی بزرگ شدیم. تفاوت میان تیم‌های بزرگ و کوچک زیاد نیست و این بدان معنی است که شما نمی‌توانید در این لیگ هیچ حریفی را دست‌کم بگیرید. با این حال من 100‌درصد حضور در لیگ سوئد را به تمام بازیکنان ایرانی پیشنهاد خواهم کرد. هر چند شاید عادت کردن به شرایط آب و هوایی برای بازیکن در ابتدا سخت باشد ولی بازیکن حرفه‌ای نباید تحت‌تأثیر آب و هوا قرار گیرد.
دروازه‌بان ایرانی درباره قرار داد خود و اتمام آن بعد از جام‌جهانی گفت: می‌خواهم بعد از اتمام قراردادم با ساندسؤال، سوئد را ترک کنم و در لیگ دیگری در اروپا بازی کنم. این اتفاق باید قبل از شروع فصل جدید رقابت‌های باشگاهی در اروپا رخ دهد.
حقیقی درباره شانس حضور در جام‌جهانی گفت: البته که هر بازیکنی آرزو و رویای بازی در جام‌جهانی را دارد. من افتخار می‌کنم که توانستم در جام‌جهانی برزیل برای ایران بازی کنم. در آن دوره هیچ‌کس اعتقادی به تیم ما نداشت و در گروهی هم که بودیم همه تصور می‌کردند ما در هر بازی 3‌گل می‌خوریم و در بازی با آرژانتین باید خوش‌شانس باشیم که 5‌گل دریافت کنیم. با این حال ما برابر نیجریه به تساوی بدون گل رسیدیم و برابر آرژانتین نیز با گل دقیقه 92‌لیونل مسی شکست خوردیم. در این دوره هم دوباره شانسی برای ایران قائل نیستند. این در گروه مراکش، پرتغال و اسپانیا قرار گرفته است. درست است که تیم ملی ایران در گروه سختی قرار گرفته ولی تیم بد در جام‌جهانی وجود ندارد. ما با کارلوس کی‌روش نشان دادیم که بهترین تیم در آسیا هستیم. اسپانیا بهترین بازیکنان را در اختیار دارد و پرتغال هم کریستیانو رونالدو را دارد و مراکش هم بازیکن خوب زیادی در ترکیب خود دارد. با این حال ایران تلاش خواهد کرد با صعود به دور دوم جام‌جهانی مردم کشور را خوشحال کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی