[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۰
  • دوره جدید

رضایی: مجلس ترمز رقابت‌های ناسالم میان ایرلاین‌ها را کشید، روزنامه شیراز نوین

رییس کمیسیون کمیسیون عمران مجلس، از تعهد سازمان هواپیمایی در خصوص پایان بخشی به گران فروشی بلیت هواپیما خبر داد و گفت: بساط رقابت‌های ناسالم میان ایرلاین‌ها برچیده می‌شود.
محمدرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ورود کمیسیون عمران مجلس به موضوع ساماندهی آشفته بازار فروش بلیت هواپیما و برخی تخلفات ایرلاین‌ها در پروازهای چارتری گفت: شناور کردن نرخ بلیت هواپیما برای رقابتی شدن فضای میان ایرلاین‌ها در راستای خدمات‌رسانی بهتر به مسافران بود اما این موضوع محقق نشد.
رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه فضای رقابتی میان ایرلاین‌ها زمانی شکل می‌گیرد که تعداد تقاضا متناسب با میزان صندلی‌های هواپیما باشد افزود: متأسفانه در حال حاضر با وجود کمبود صندلی و همچنین زمین‌گیر شدن 50‌درصد هواپیماهای کشور شرکت‌های هواپیمایی رقابت ناسالمی ‌را در جهت متضرر شدن مسافران به راه انداخته اند.
نرخ بلیت هواپیما در بسیاری از سفرها نامتعارف است
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با نامتعارف خواندن نرخ بلیت هواپیما در بسیاری از سفرها تصریح کرد: باید سقفی برای نرخ بلیت هواپیما در نظر گرفته شود تا رقابت‌های ناسالم میان ایرلاین‌ها پایان یابد.
وی با بیان اینکه پیشنهاد خارج کردن نرخ بلیت هواپیما از حالت شناور نیز در دست بررسی است گفت: البته اکنون کمیسیون عمران مجلس با ارایه فرصتی 6 ماهه به سازمان هواپیمایی خواهان رسیدگی به این وضعیت و پایان دادن به احجاف در حق مسافران شده اما اگر بعد از این زمان باز هم شرایط فعلی ادامه داشته باشد شناورسازی نرخ بلیت متوقف خواهد شد.
رتبه بندی هواپیماها مولفه‌ای برای تعیین نرخ بلیت‌ها
رضایی با تأکید بر اینکه رتبه‌بندی هواپیماها از حیث عمر آن و همچنین نحوه خدمات‌رسانی باید در تعیین نرخ پروازی مؤثر باشد افزود: در حال حاضر دیده می‌شود که هواپیمایی که از هیچ امکاناتی برخوردار نیست با هواپیمای مدرن و جدید در حیث نرخ بلیت رقابت می‌کند که این تخلف است.
وی با بیان اینکه عدم تعادل میان عرضه و تقاضا به نابه سامانی بازار فروش بلیت هواپیما دامن زده است تصریح کرد: ایرلاین‌ها باید بدانند دامن زدن به این گرانی‌ها به صلاح نبوده و با برخوردهای قهری مواجه خواهند شد.
شرکت‌های چارترکننده باید قیمت مشخصی برای سفرهای رفت و برگشتی لحاظ کنند
این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به دیگر معضل پیش روی مسافران هوایی گفت: پروازهای چارتری نیز مشکلات عدیده‌ای برای مردم ایجاد کرده‌اند از این رو شرکت‌های هواپیمایی چارتر کننده باید در خصوص سفرها رفت و برگشت را با قیمت مشخص برای مسافران تعهد کنند تا اعمال نرخ‌های نجومی ‌در برگشت به مردم تحمیل نشود.
رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با توجه به جدیت کمیسیون عمران مجلس به طور حتم تحولی در صنعت هوایی کشور با توجه به رعایت حق و حقوق مسافران در آینده نزدیک رخ خواهد داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی