[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

صداوسیمای مرکز فارس از مراکز مهم رسانه ملی است ، روزنامه شیراز نوین

دو عضو شورای نظارت بر صدا وسیما ششمین نشست استانی خود را با هدف ایجاد تعامل بیشتر قوه مقننه در رسانه ملی در صدا وسیمای فارس برگزار کردند. در این نشست صمیمی که جمعی از نمایندگان مردم استان فارس در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند معاون حقوقی و مجلس سازمان صدا وسیما همراهی وتعامل نمایندگان مجلس دهم و رسانه ملی را خیلی خوب توصیف کرد  و از 18نماینده استان فارس در مجلس شورای اسلامی که در مقاطع مختلف از صداوسیما حمایت و پشتیبانی کرده‌اند قدردانی کرد.
عبدالله‌زاده حرکت‌های رو به رشد رسانه ملی در پاسخ به مطالبات  مردم را در اقصی‌نقاط کشور ازجمله فارس، نتیجه تعامل سازنده و همکاری صمیمانه نهاد قانون‌گذاری کشور و صدا وسیما دانست. وی صدا وسیمای فارس را از مراکز ویژه و مهم رسانه ملی معرفی کرد و افزود: استان پهناور و دارای پیشینه فرهنگی و تمدنی فارس ظرفیت‌های کم‌نظیری برای فعالیت‌های رسانه‌ای دارد که صداوسیمای استان به خوبی از این ظرفیت‌ها استفاده می‌کند.
مدیرکل صدا وسیمای فارس نیز برگزاری این نشست را فرصت مناسبی برای نزدیکی بیشتر نمایندگان مردم با رسانه خود عنوان کرد  و با اشاره به تدوین چشم‌انداز 5ساله مرکز با بهره‌گیری از برنامه‌ریزی‌های کلان استان و سیاست‌های برنامه‌سازی صدا وسیما در کنار تلاش برای انعکاس ظرفیت‌های کم‌نظیر مذهبی، اقتصادی،  گردشگری و پزشکی استان را از عمده دلایل سرآمدی این مرکز در بین مراکز سی وسه‌گانه صدا وسیما در حوزه‌های سیما، صدا، خبر، فضای مجازی، فنی، برنامه‌ریزی و نظارت و پشتیبانی دانست.
سهرابی با اشاره به عبور صدا وسیما از مرز 95‌درصدی پوشش جمعیتی تلویزیون دیجیتال در استان به شرایط سخت اقلیمی در فارس اشاره کرد وگفت: این موفقیت بزرگ حاصل تلاش شبانه‌روزی فرزندان فارسی صدا وسیما در خدمت به مردم حوزه مأموریت است.
معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استاندار فارس نیز در این مراسم با برشمردن ویژگی‌های این استان و تفاوت فعالیت رسانه‌ای در فارس با سایر نقاط استان‌، عملکرد صدا وسیما را خیلی خوب و در فعالیت‌های خاص تحسین‌برانگیز توصیف کرد.
پژوهش تعامل خوب صدا وسیمای استان با دستگاه‌های اجرایی، تلاش برای بیان ظرفیت‌های استان و انعکاس تلاش‌های مسئولان، نگاه منصفانه و حرفه‌ای به افراد و شخصیت‌های محتلف استان، رعایت عدالت در پرداخت رسانه‌ای به شهرستان‌ها و قومیت‌های موجود در استان و توجه به خواست و مطالبات مردم را از نقاط قوت صداوسیمای فارس برشمرد.
حسین رضازاده، رئیس مجمع نمایندگان فارس با عنوان این مطلب که سرمایه اصلی صدا وسیما اعتماد مردم است افزود: جلب نظر و کسب اعتماد مردم مهم است و صدا وسیمای فارس با هوشمندی اجازه ورود به جریانات خارج از مجموعه خود را نداده است. وی با انتفاد از برخی برنامه‌های صدا وسیما در سطح ملی از معاون رئیس سازمان خواست به کسانی که مغرضانه بعضی موضوعات کوچک را برجسته می‌کنند تذکر دهند و همچنین از صدا وسیمای فارس خواست  توجه ویژه‌ای  به پوشش سیگنال‌رسانی در مناطق مختلف استان داشته باشد.
جعفرپور، رئیس کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران صدای نظام است افزود: رسانه ملی کماکان در هدایت فکری جامعه نقش کم‌نظیر خود را حفظ کرده است. وی با وجود این گفت: ما به‌عنوان نمایندگان ملت  بر اینکه صدا وسیما باید نقد شود اتفاق نظر داریم و در حالی که از برخی برنامه‌های شبکه‌های مختلف گلایه داریم اما در جمع‌بندی کلی باید گفت که این رسانه ملی جایگاه خوبی داشته و دارد. ما فارغ از هرنوع گرایش وظیفه ملی خود می‌دانیم که صدا وسیما را تقویت کنیم.
رضایی، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی عملکرد صداوسیمای فارس را موفق دانست و با اشاره به جایگاه صدا وسیما، این دستگاه عظیم و تأثیرگذار را متعلق به همه مردم خواند و افزود: همه ما وظیفه داریم جامعه را به سوی توسعه فکری و رعایت اخلاق هدایت کنیم. وی با انتقاد به برخی از برنامه‌های صداوسیمای کشور گفت: پرداختن به شخصیت‌های تاریخی مانند کوروش در صداوسیما و ایجاد شهرک سینمایی در پاسارگاد می‌تواند گرایش مردم به رسانه ملی را افزایش دهد و مردم را به این باور برساند که صدا وسیما متعلق  به همه مردم است نه گروه خاص.
خادم نماینده سپیدان گفت: نقدی هم اگر به صدا وسیما وارد است به عملکرد سیاسی برخی از برنامه‌ها است اما نمی‌توان منکر نقش کلیدی و اساسی رسانه ملی در دیگر حوزه‌ها بود.
وی با اشاره به پژوهش‌های انجام گرفته افزود: بر‌اساس تحقیقات صورت‌گرفته صدا وسیما پس از خانواده بیشترین تأثیر را در هدایت  جامعه دارد بنابراین همه به ویژه مجلس شورای اسلامی باید صداوسیما را تقویت کند که خوشبختانه نگرش کلی مجلس به رسانه ملی مثبت ارزیابی می‌شود.
نماینده سپیدان  به استقبال  شهروندان کشورهای حوزه خلیج فارس از صدا وسیمای فارس اشاره و پیشنهاد کرد حوزه برون‌مرزی صداوسیمای فارس ایجاد شود.
نماینده استهبان و نی‌ریز نیز به تنوع برنامه‌های صداوسیمای استان اشاره کرد و تعامل خوب نمایندگان مردم استان با رسانه استانی را مقبول دانست و گفت: بدون شک بودجه صدا وسیما در مقایسه با  رقبا بسیار ناچیز است و باید همه برای جبران این نقیصه کمک کنیم. 
مسعودی از صدا وسیمای استان خواست در پوشش دیجیتال توجه بیشتری به روستاهای حوزه انتخابیه استهبان و نی‌ریز داشته باشد. رجبی، نماینده شیراز در این نشست عملکرد صدا وسیمای فارس را خوب و روبه رشد توصیف کرد و گفت: ما شبکه فارس را با هیچ شبکه استانی دیگر و حتی شبکه‌های ملی مقایسه نمی‌کنیم و مقایسه‌ها فراتر از این حرف‌هاست.
وی با انتقاد از برخی بی‌اخلاقی‌ها در پرداخت به برخی موضوعات در رسانه ملی گفت: نباید منکر را با منکر پاسخ گفت، باید ریشه بی‌اخلاقی‌ها را در جامعه بخشکانیم و صدا وسیما باید در این زمینه پیشقدم باشد. نماینده شیراز افزود: برنامه‌های رسانه ملی باید جوانان را به خود جلب کند. کاتب، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: نمایندگان استان فارس افتخار مجلس هستند.  عضو شورای نظارت بر صدا وسیما با قدردانی از مدیرکل وهمکاران وی در صدا وسیمای فارس عملکرد این مرکز در تولید برنامه، توجه به ظرفیت‌های استان و تعامل با نمایندگان را مطلوب توصیف کرد و گفت: دیدار نمایندگان استان با رئیس سازمان صدا وسیما برای بهره‌گیری بیشتر از ظرفیت ملی صدا وسیما در حوزه استانی به پیشنهاد نمایندگان استان فارس نیز مورد تأیید و تأکید اعضای  شورای نظارت است. وی با اشاره به نگاه فراجناحی رئیس سازمان صداوسیما، وی را فردی خدوم و تلاشگر معرفی کرد وافزود: در دیدار با رئیس سازمان موضوع گسترش فعالیت صدا وسیمای فارس در حوزه برون‌مرزی مطرح و برای تصویب آن تلاش می‌کند.
وی از معاون حقوقی و مجلس صدا وسیما خواست نسبت به تجهیز خبرنگاران آزاد شهرستان‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشد.
در پایان این نشست احسان قاضی‌زاده هاشمی، از نمایندگان مجلس و دیگر عضو شورای نظارت بر صدا وسیما با ابراز خرسندی از رضایت نمایندگان استان فارس از صدا وسیمای استانی در این مرکز خواست سطح تعاملات خود را با راه‌اندازی برنامه مستمر هفتگی برای نمایندگان مردم استان فارس در مجلس شورای اسلامی گسترش دهند و با عنایت به حضور گردشگران خارجی در فارس از این ظرفیت در برنامه‌ها استفاده کنند. قاضی‌زاده هاشمی تولید آثار نمایش بومی از جمله ساخت سریال به لهجه و گویش محلی را از مأموریت‌های رسانه استانی دانست و از صدا وسیمای فارس تلاش بیش‌از پیش در این حوزه را خواستار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی