[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

تداوم اقتصاد کشاورزی با رویکردهای نوین ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش اداره كل روابط عمومی و امور بين‌الملل استانداری فارس، اسماعيل تبادار در جلسه شورای اداری شهرستان اقليد با بيان اين كه نظام جمهوری اسلامی در مبانی خود از بدو شكل‌گيری بر‌اساس نه شرقی و نه غربی بوده است گفت: استقلال كه يكی از شعارهای اصلی اين نظام محسوب می‌شود، مبتنی‌بر توكل بر خدا و تكيه بر مردم بوده است.
نماينده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اين كه جمهوری اسلامی از ابتدای پيروزی انقلاب اسلامي فرازوفرودهای فراوانی داشته و با چالش‌های عديده‌ای كه دنيا برايش فراهم كرد روبرو بوده است افزود: زمانی می‌گفتند ايران اهل مذاكره نيست؛ وقتی پای ميز مذاكره نشستيم و براساس عزت، حكمت و مصلحت مذاكره را به سرانجام رساندیم معلوم شد كه آنها به ضوابط و قواعد بين‌المللی خیلی هم پايبند نيستند و هرروز با بهانه‌های واهی بحثی ایجاد می‌کنند.
وی با بيان اين كه قدرت‌های جهانی كه شعار دموكراسی می‌دهند در عمل هيچ اعتنايی به اصول روابط بين‌الملل ندارند ادامه داد: همين چند روز پيش قدرت‌های سلطه‌گر بدون هیچگونه اعتنایی به سازمان حقوق بشر به سوریه حمله کردند.
تبادار تصريح كرد: البته همان‌گونه كه مقام معظم رهبری فرمودند: آمريكايی‌ها نه از اقدامات قبلشان در منطقه سودی برده‌اند و نه اكنون سودی خواهند برد. 
استاندار فارس با بيان اين كه اساس و مبنای جمهوری اسلامی ايران اتكای به مردم است اظهار داشت: مسئولان اگر در كنار مردم قرار گيرند و با مراوده صحيح برای رفع مشكل مردم تلاش كنند مردم نيز به راحتی مشكلات و تنگناها را می‌پذيرند و مددكار مديران خواهند بود. نماينده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اين كه وحدت عمومی جامعه مهم‌ترين عامل اقتدار جمهوری اسلامی به‌شمار می‌رود افزود: همدلی، هم‌راستايی، پرهيز از تفرقه و نگاه اميدوارانه به آينده و زمينه‌سازی برای اميدواری مردم در اقصی‌نقاط كشور از مهم‌ترين وظايف مسئولان و ضرورت ديروز، امروز و فردای جامعه است.  
تبادار گفت: در طول 40سال گذشته كه هزاران شهيد برای اعتلا، پاسبانی و استحكام اين نظام تقدیم شده است همين اتکا به خداوند، وحدت و انسجام عمومی مردم و مسئولان رمز همه موفقیت‌ها بود.  
وی با بيان اين كه با وجود تنگناها بايد توجه ویژه به زيرساخت‌ها اولويت مسئولان باشد ادامه داد: بعنوان مثال اگر آزادراه جنوب كشور كه از مسير اقليد می‌گذرد در سال جاری به بهره‌برداری برسد نقش بسيار زيادی در رونق شهرستان‌های مسير از جمله اقليد خواهد داشت.  استاندار فارس افزود: راه‌آهن اقليد- يزد نه‌تنها برای شهرستان اقليد بلكه برای استان فارس نقش‌آفرين خواهد بود و با كمک اين زيرساخت‌ها، گردشگری استان و بخصوص شهرستان اقلید رونق پيدا می‌کند و زمينه شكوفايی ديگر بخش‌ها نيز فراهم می‌شود. 
نماينده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اين كه شهرستان اقليد از گذشته، دارای اقتصاد كشاورزی بوده است اظهار داشت: خشكسالی مخاطرات عديده‌ای در همه استان فارس و همینطور در این شهرستان برای كشاورزی ايجاد كرده است؛ در نتیجه مديريت شورای برنامه‌ريزی شهرستان و استان بايد به اقتضای شرايط برنامه‌ریزی و به مدیریت آب توجه ویژه کنند.
تبادار با بيان اين كه اقتصاد شهرستان اقليد نمی‌تواند از كشاورزی جدا شود و بايد با روش‌های نوين آبياری، توسعه گلخانه‌ها و کشت محصولات کم‌آب برميزان مصرف آب مديريت شود افزود: برای ارتقای معاش مردم بايد مراكز تحقيقاتی و علمی درختان پرمحصول را به جای درختان کم‌محصول گردو در منطفه ترویج و کشاورزان را برای این امر تعلیم و یاری دهند.
وی با تأكيدبر اين كه شهرستان اقليد با آب و هوای مناسب و طبيعت دلپذير می‌تواند جايگاه ويژه‌ای در گردشگری داشته باشد گفت: پروژه گردشگری شهرداری و شورای شهر اقليد بايد حمايت شود و سازمان مديريت و برنامه‌ريزی استان حتماً رديف بودجه‌ای به اين طرح اختصاص دهد. استاندار فارس تأكيد كرد: هيچ رونق و شكوفايی برای منطقه ايجاد نمی‌شود مگر اينكه مردم طالب و خواهان باشند و مصرانه پيگيری و برمبنای برنامه‌ريزی شهرستان، از مسئولان مطالبه‌گری كنند. نماينده عالی دولت در استان فارس بااشاره‌به اينكه اعتبارات شهرستان اقليد 47.9درصد رشد نسبت به سال گذشته داشته است افزود: نرخ بيكاری اين شهرستان نسبت به متوسط استان بيشتر است گرچه تسهیلات مناسبی برای فراهم‌کردن زمینه اشتغال برای شهرستان اقلید درنظر گرفته شده است اما برای جبران اين موضوع بايد تلاش بيشتری صورت گيرد. 
وی با بيان اينكه مسئولان شهرستان بايد با تلاش مضاعف برای جلب سرمايه‌گذاران به شهرستان اقليد تسهيلات لازم را  فراهم كنند افزود: نيروگاه انرژی خورشيدی بايد با جديت بيشتری پيگيری شود و متصديان اين طرح بايد زمينه سرمايه‌گذاری بيشتری را فراهم كنند. 
استاندار فارس تصريح كرد: زمانی كه مقام معظم رهبری، امر سرمايه‌گذاری، كارآفرينی و توليد را جهاد فی سبيل‌الله می‌دانند، باید تلاش وافر کرده تا با فراهم کردن زمینه لازم برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی زمينه شكوفايی اقتصاد و رونق توليد را فراهم كنيم. 
تبادار اظهار داشت: اگر بتوانيم در زمان مسئوليتمان، صادقانه با مردم رفتار و برای خدمت به مردم نهایت تلاش صادقانه خود را خرج کنیم در زمانیکه حتی دیگر در مسئولیت نیستیم مردم قدردان بوده و احترام بیشتری به ما خواهند گذاشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی