[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

ورود بدون کنکور هنرجویان فنی و حرفه‌ای به دانشگاه از سال ۹۸، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل دفتر فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش از برگزار نشدن کنکور کاردانی فنی و حرفه ای در سال جاری خبر داد و گفت: هنرجویان از سال 98 بدون شرکت در کنکور می‌توانند وارد دانشگاه فنی و حرفه‌ای شوند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سیدمحسن حسینی‌مقدم با اشاره به اینکه امسال کنکور کاردانی فنی و حرفه‌ای برگزار نمی‌شود خاطرنشان کرد: بر اساس قانون پنجم و ششم توسعه، وزارت علوم مکلف به ادامه کاردانی پیوسته است، بنابراین هنرجویان از سال 98 می‌توانند بدون کنکور وارد دانشگاه فنی و حرفه‌ای شوند، البته در رشته‌هایی که تراکم متقاضی وجود داشته باشد پذیرش از طریق برگزاری کنکور صورت می گیرد.
حسینی مقدم، ارزشیابی مبتنی بر شایستگی را یکی از برنامه‌های وزارتخانه برای ارتقای کیفیت آموزشی در سال 97 برشمرد و تصریح کرد: هنرجویانی که تمایل به شرکت در کنکور سراسری دارند می‌توانند بنا به علایق خود در هر رشته‌ای در کنکور سراسری شرکت کنند.
وی گفت: با توجه به اینکه در سال 97 کنکور کاردانی فنی و حرفه‌ای برگزار نمی‌شود، تمام هنرجویان که از سال گذشته باقی ماندند امسال می‌توانند وارد دانشگاه شوند.
مدیرکل دفتر فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش از افزایش رشته‌های جدید در فنی و حرفه‌ای خبر داد و عنوان کرد: پس از نیازسنجی این رشته‌ها در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، لیست رشته‌ها برای سال آینده اعلام می شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی