[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

۷۷۰‌میلیارد ریال پروژه شهری به بهره‌برداری می‌رسد، روزنامه شیراز نوین

همزمان با هفته شیراز که نهم تا پانزدهم اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود، ۷۷۰‌میلیارد ریال پروژه عمرانی، خدماتی و فرهنگی به بهره‌برداری می‌رسد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، با توجه به رویکرد دوره جدید مدیریت شهری و دوره پنجم شورای اسلامی شهر شیراز مبنی بر توسعه شهر انسان محور، بیشترِ پروژه‌هایی که در هفته شیراز افتتاح می‌شوند، پروژه‌های فرهنگی و اجتماعی و مابقی نیز پروژه‌های تأثیرگذار در زیبایی، نظم بصری و ساماندهی فضای عمومی ‌شهر هستند. در فهرست پروژه‌هایی که در این هفته به اتمام رسیده و بهره‌برداری از آنها آغاز می‌شود، سرای محله شهرک آرین از جمله پروژه‌هایی در زمینه عمرانی- فرهنگی است که با بیش از ۷‌میلیارد ریال اعتبار احداث شده و با یازده بخش متفاوت مورد استفاده ساکنان محل و شهروندان آن محدوده از شهر شیراز قرار خواد گرفت. ایجاد سراهای محله در راستای تحقق شعار شهردار شیراز مبنی بر محله محوری و توسعه اجتماعی محلات است. در این زمینه می‌توان گفت ایجاد و توسعه سرای محلات مختلف شیراز رویکردی فرهنگی- اجتماعی در مدیریت شهری نوین است که زمینه تحقق مدیریت مشارکتی و محله محور را فراهم می‌آورد. سراهای محله با توانمندسازی ساکنان و ایجاد فرصت‌های مختلف آموزشی، هنری، علمی، فکری و.‌.‌. زمینه شکوفایی استعدادها، تقویت روحیه مشارکت جویی و افزایش تعلق خاطر آنها به شهر را فراهم می‌کند. 
کاهش میزان جرایم و آسیب‌های اجتماعی در محلات، تقویت هویت محلی و ارتقای سطح اعتماد اجتماعی بین مردم و مسئولین از دیگر نتایج افزایش این مراکز می‌باشد. 
لازم به ذکر است که پیش از این نیز در اسفند‌ماه‌سال‌۹۶ نخستین سرای محله شیراز در محله درکی افتتاح شده بود. 
همچنین کف‌سازی، سنگفرش و به‌سازی گذرهای تاریخی و پیاده‌روهای سطح شهر، نقاشی دیواری و زیباسازی جداره‌های مشرف به نمای عمومی، روکش آسفالت، لوله گذاری آب‌های سطحی و.‌.‌. بخشی دیگر از پروژه‌های خدماتی شهرداری شیراز است که در این هفته مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی