[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۸
  • دوره جدید

۱۹‌پروژه عمرانی فعال در شیراز، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز، رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر به اتفاق معاون فنی و عمرانی و رئیس سازمان عمران شهرداری به‌منظور بررسی روند پیشرفت پروژه‌های عمرانی شهر و تکمیل آنها طبق برنامه زمان‌بندی از تقاطع سه‌سطحی «امیرکبیر- مطهری- رحمت» بازدید کردند.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در این بازدید با تأکیدبر اینکه شورای شهر و شهردار اهتمام ویژه‌ای به تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی دارند گفت: هم‌اکنون 19‌پروژه عمرانی با اعتباری بالغ‌بر 400‌میلیارد تومان در شیراز مشغول فعالیت هستند که امسال حدود 150‌میلیارد تومان آن به بهره‌برداری خواهد رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز دستغیب افزود: علی‌رغم کمبود نقدینگی، رکود ساخت‌و‌ساز و کاهش درآمد، شهرداری شیراز هفته‌ای دو میلیارد تومان به پروژه‌های عمرانی تزریق می‌کند تا سرعت تکمیل پروژه‌ها افزایش یابد.
وی با بیان اینکه در کنار تکمیل پروژه‌های عمرانی، پروژه‌های دیگری نیز در شیراز آغاز می‌شود گفت: طرح بازآفرینی محور زندیه با هدف احیای بافت تاریخی‌فرهنگی شیراز و رونق گردشگری این شهر در دستور کار مجموعه مدیریت شهری قرار دارد. این طرح شامل 20پروژه است که به صورت باغ، پارک و موزه در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.
رئیس شورای اسلامی شیراز این نوید را به شهروندان داد که طبق زمان‌بندی پیش‌بینی‌شده در 22بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی چندین پروژه عمرانی کلیدی افتتاح و به شهروندان تقدیم می‌شود.
دستغیب اضافه کرد: تقاطع سه‌سطحی «امیرکبیر- مطهری- رحمت» از پروژه‌های شاخص شهرداری شیراز است که تاکنون 67‌درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و با رفع مشکل تملک املاک مورد مسیر آن، پروژه با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت. لازم به ذکر است که در حال حاضر 97درصد از بودجه عمرانی سال جاری شهرداری شیراز به تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی اختصاص یافته است. تکمیل پروژه تقاطع سه‌سطحی «امیرکبیر- مطهری- رحمت» به دلیل موقعیت مکانی خاص خود که در ورودی شهر شیراز از سمت بوشهر واقع شده، برای مجموعه شهرداری و شورای شهر از اهمیت بالایی برخوردار است که افتتاح آن تحول بزرگی در بازگشایی و تسهیل ترافیک ورودی شهر شیراز، بولوار امیرکبیر و بولوار رحمت ایجاد می‌کند. این پروژه سه‌سطحی پروانه‌ای‌شکل با هفت پل و مجموع طول پنج کیلومتر، در حال حاضر از جمله بزرگترین پروژه‌های عمرانی شهر شیراز است که از نظر ابعادی شش برابر تقاطع بصیرت (پل معالی‌آباد) و دو برابر تقاطع میدان معلم است. پروژه سه‌سطحی «مطهری- امیرکبیر- رحمت» با هدف تکمیل یکی از شریان‌های اصلی رینگ درون‌شهری شیراز، روان‌سازی ترافیک، افزایش ایمنی تردد در کمربندی و کاهش زمان سفرهای درون‌شهری در حال ساخت است. عملیات عمرانی این تقاطع پل به‌گونه‌ای بوده که تاکنون خیابان امیرکبیر که یکی از محورهای اصلی شهر شیراز است مسدود نشده و تردد خودروهای عبوری در آن جریان دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی