[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۸
  • دوره جدید

حق بیمه زائران اربعین به ۱۶‌هزار تومان کاهش یافت، روزنامه شیراز نوین

معاون وزیر کشور گفت: حق بیمه برای سفر هر زائر به عتبات عالیات در شرایط عادی ۲۴‌هزار تومان بود که این مبلغ سال گذشته در مراسم اربعین به ۱۶‌هزار تومان کاهش یافت.
حسین ذوالفقاری اظهار داشت: سال گذشته مراسم اربعین حسینی با همکاری و مشارکت مردم به صورت مطلوب و با شکوه برگزار شد.
وی با بیان اینکه برگزاری مراسم اربعین حسینی حرکتی بزرگ بوده که به صورت جهادی در کشور شکل می‌گیرد گفت: طبق بررسی آمار جمعیت شرکت‌کننده‌های مراسم اربیعن حسینی از سه سال گذشته آمار جمعیت در این مراسم به میانگین مطلوبی رسیده است.
رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی با تأکید بر اینکه سال گذشته ۲‌میلیون و ۳۵۰‌هزار ویزا برای زائران اربعین حسینی از داخل کشور صادر شده بود بیان کرد: با برنامه‌ریزی صحیح در برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال به آمار مطلوبی در حوزه صدور ویزا می‌رسیم.
معاون امنیتی و انتظامی ‌وزیر کشور با تأکید بر اینکه امسال اهتمام ویژه‌ای به منظور بیمه زائران اربعین حسینی انجام می‌شود خاطرنشان کرد: حق بیمه برای سفر هر زائر به عتبات عالیات در شرایط عادی ۲۴‌هزار تومان بود که این مبلغ سال گذشته به ۱۶‌هزار تومان کاهش یافت.
ذوالفقاری با بیان اینکه جدا کردن تکالیف حاکمیتی از موضوعات مردمی‌ از اندیشه دولت است تصریح کرد: برقراری نظم و امنیت در نقطه صفر مرزی و تقویت زیرساخت‌ها جزو وظایف قانونی دولت بوده و با جدیت در حال انجام است.
رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی با تأکید بر اینکه حمل و نقل، اسکان و تغذیه زائران اربعین حسینی باید به صورت مردم‌محور انجام شود تصریح کرد: در حال حاضر تلاش است اقدامات مذکور در مراسم عظیم اربعین حسینی به سمت اقدامات مردمی ‌هدایت شود.
ذوالفقاری با اشاره به اینکه مردم نذورات خود را برای اعزام زائران اربعین حسینی به صورت گسترده اهدا می‌کنند بیان کرد: با اقدامات مطلوب و اثرگذار باید در قبال تعهدات خود پاسخگو بود و در راستای تأمین تغذیه و اسکان زائران باید از تمامی ‌توان بهره برد.
وی با تأکید بر اینکه فراهم کردن بستر فعالیت بخش خصوصی در کشور عراق و ایران ضرورت دارد خاطرنشان کرد: امسال با اقدامات مطلوب در برگزاری این مراسم بزرگ باید از بروز مشکلات جدی در تأمین مایحتاج جلوگیری کرد.
وی با اشاره به اینکه راهپیمایی اربعین حسینی مورد توجه فرقه‌های مختلف است و بزرگترین راهپیمایی جهان محسوب می‌شود تأکید کرد: این حرکت عظیم از چشم دشمنان دور نمی‌ماند و دشمنان با اقدامات متعدد قصد تحت‌تأثیر قرار دادن این حماسه بزرگ را دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی