[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۹
  • دوره جدید

رضایی خبر داد: ورود مجلس به موضوع قانونی شدن بیمه ساختمان، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران مجلس، از تلاش برای مصوب کردن قانونی برای الزام به بیمه ساختمان در مجلس خبر داد و گفت: منابع سالانه در غالب ماده‌10 و 12 برای مدیریت بحران باید برای بیمه واحدهای مسکونی و تجاری لحاظ شود.
محمدرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تأکید بر ضرورت الزام سازندگان مسکن به بیمه سازه‌ها گفت: الزام سازندگان مسکن به بیمه از ورود افراد غیرحرفه‌ای به حوزه ساخت‌و‌ساز جلوگیری می‌کند.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بیمه سازه به رعایت استاندارد در استفاده از مصالح و همچنین رعایت اصول مهندسی در روند ساخت و سازها می‌انجامد افزود: متأسفانه عدم توجه به ایمنی و استاندارد در ساخت و سازها در کشور عمر سازه‌ها را بسیار کاهش داده و به وجود نوسازهای فرسوده دامن زده است.
کاهش عمر ساختمان‌ها بر افزایش وقوع حوادث و خسارت‌ها منجر می‌شود
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه کاهش عمر ساختمان‌ها بر افزایش وقوع حوادث و خسارت‌ها منجر می‌شود تصریح کرد: الزام سازندگان به بیمه سازه‌ها منجر به رعایت اصول اولیه ایمنی و استاندارد شده و از این منظر در طی چند سال بهبود وضعیت ساخت‌و‌سازها را شاهد خواهیم بود.
وی با بیان اینکه در ایران مسکن کالای با ارزشی تلقی می‌شود گفت: هزینه کرد برای ساخت یک‌سازه باید به گونه‌ای باشد که حداقل 50‌سال به سرپا بودن ساختمان بدون نیاز به مرمت کمک کند در غیر این صورت هزینه‌های نوسازی و به‌سازی بیش از هزینه اولیه تمام خواهد شد.
الزام به بیمه سازه، رعایت اصول مهندسی و استاندارد‌ها را ضروری می‌کند
این نماینده مردم در مجلس دهم، با تأکید بر اینکه در الزامی‌ شدن بیمه ساختمان رعایت بسیاری از اصول مهندسی و استاندارد لازم خواهد بود افزود: خریدار سازه بیمه شده از ایمنی و استاندارد ساختمان مطمئن بوده و با خیال راحت نسبت به سکونت در آن اقدام می‌کند.
وی با بیان اینکه بیمه واحدهای مسکونی و تجاری بر جلوگیری از هدر رفت منابع کمک می‌کند تصریح کرد: وقتی بیمه‌گذار خواهان عقد قرارداد با سازنده‌ای باشد به طور حتم بندهایی را در متن قرارداد در نظر می‌گیرد که این موضوع خود ضامن ارتقا کیفیت سازه خواهد بود.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با تأکید بر اینکه در حال حاضر قانونی برای الزام سازه‌ها نسبت به بیمه وجود ندارد گفت: برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیراستاندارد و غیر اصولی باید قانونی در این خصوص تدوین و تصویب شود.
رضایی ادامه داد: با توجه به بار مالی ورود مجلس به موضوع قانونی شدن بیمه ساختمان دولت باید با در نظر گرفتن تمامی‌ جوانب کار در این زمینه لایحه‌ای به مجلس ارایه کند.
وی با بیان اینکه وجود بیمه برای خودرو کمک‌های بسیاری به مردم کرده است گفت: به‌طور حتم بیمه ساختمان نیز کمک‌های شایانی از حیث امنیت خاطر مردم درباره سازه استاندارد ایجاد خواهد کرد.
دولت بخشی از بار مالی بیمه سازه‌ها به دوش بکشد
این نماینده مردم در مجلس دهم، با تأکید بر اینکه دولت باید با در نظر گرفتن مبالغی به عنوان یارانه بیمه از تحمیل همه هزینه‌های این موضوع به مردم جلوگیری کند افزود: در صورتی که مردم از حمایت مالی دولت در خصوص بیمه سازه خود مطمئن باشند به طور حتم وارد این حوزه خواهند شد.
وی ادامه داد: هزینه‌هایی که اکنون سالانه در غالب ماده 10 و 12 برای مدیریت بحران در نظر گرفته می‌شود باید برای بیمه کردن واحدهای مسکونی و تجاری لحاظ شود تا به این ترتیب به جای هزینه کرد منابع پس از وقوع حوادث ناگوار قبل از آن به مثابه پیشگیری استفاده شود.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: رایزنی با مسئولان دولتی برای تسریع در ارایه لایحه بیمه ساختمان‌ها در مجلس به ویژه کمیسیون عمران صورت می‌گیرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی