[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

کری: پاره کردن برجام ما را یک‌دهه به عقب می‌برد، روزنامه شیراز نوین

«جان کری» وزیر امورخارجه اسبق آمریکا روز سه‌شنبه در واکنش به اتهامات اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی علیه ایران، هشدار داد که پاره کردن برجام، موضع واشنگتن را تضعیف و آن را در وضعیتی مشابه سال‌های نخست قرن‌21 قرار خواهد داد.
به گزارش ایرنا، وی در صفحه توئیتر خود مدعی شد: آنچه که نخست وزیر نتانیاهو روز دوشنبه گفت، درست همان دلایلی است که کشورهای جهان را برای سال‌ها تحریم‌ و مذاکره با هدف دستیابی به توافق هسته‌ای با ایران، متحد کرد؛ چرا‌که تهدیدی جدی وجود داشت و باید متوقف می‌شد.
کری با اشاره به نامه اخیر‌26 مقام نظامی ‌بلندپایه پیشین رژیم صهیونیستی درخصوص برجام نوشت: این توافق کارآمد بوده است و این همان چیزی است که اکنون کارشناسان امنیتی اسرائیلی می‌گویند.
وزیر امور خارجه دولت اوباما ادامه داد: شایان ذکر است که جهان در سال‌های نخست قرن‌21، هیچ تصوری از برنامه [هسته‌ای] ایران نداشت. هر ماه سانتریفیوژهای بیشتری می‌چرخیدند و جهان به شکل امروز متحد نبود. 
کری افزود: هیچ مذاکراتی در آن زمان در جریان نبود و این‌ها را برجام تغییر داد. توافق را پاره کنید تا بار دیگر به آن دوران بازگردید.
به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری آمریکا مطابق با قانون مصوب کنگره این کشور تا تاریخ 12‌مه (22‌اردیبهشت) فرصت دارد تا در رابطه با تداوم تعلیق تحریم‌ها علیه ایران تصمیم‌گیری کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی