[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۹
  • دوره جدید

به‌دنبال توسعه مراکز رشد و محصولات دانش‌بنیان هستیم ، روزنامه شیراز نوین

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز توسعه مراکز رشد، واحدهای فناور، شرکت‌ها و محصولات دانش‌بنیان را اولویت این واحد دانشگاهی در سال جدید دانست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، محمد‌مهدی جباری در نشست بررسی و تبیین مأموریت‌های حوزه معاونت پژوهش و فناوری واحد شیراز با تأکیدبر جایگاه ویژه پژوهش در دانشگاه اظهار کرد: ازآنجایی که درصدی از درآمدهای دانشگاه باید از طریق انجام طرح‌های پژوهشی برون‌دانشگاهی، ارائه خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی درآمدزا، تجاری‌سازی محصولات فناوری و کسب ثروت از علم صورت گیرد، نیازمند آن هستیم تا رصد نیازهای واقعی و اجرایی جامعه و صنعت را به‌طور مستمر و دقیق انجام دهیم.
جباری افزود: الزامات این رویکرد، راه‌اندازی و توسعه مجموعه آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و مرجع، توسعه کمی و کیفی طرح‌های برون‌دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی، کاربردی‌کردن پایان‌نامه‌ها برای رفع مشکلات صنعت و جامعه و توسعه تجاری‌سازی محصولات فناوری و دانش‌بنیان خواهد شد. معاون پژوهش و فناوری واحد شیراز خاطرنشان کرد: توسعه و توانمندسازی مراکز رشد و واحدهای فناور، شرکت‌ها و محصولات دانش‌بنیان، گسترش شتاب‌دهنده‌ها و مراکز نوآوری از اقداماتی است که باید از سوی مرکز رشد واحدهای فناور واحد شیراز پیگیری شده و بسترسازی لازم در این رابطه صورت گیرد.
این مسئول تأکید کرد: افزایش ارتباطات و تعاملات با سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی و خصوصی در سطح استان و کشور برای استفاده از موقعیت‌های تحقیقاتی، پیشبرد و عملیاتی کردن تفاهم‌نامه‌های موجود بین دانشگاه و سازمان‌های مختلف، انعقاد تفاهم‌نامه‌های کاربردی جدید و توسعه سهم دانشگاه در اجرای اولویت‌های پژوهشی سازمان‌ها، ضروری است. وی گفت: اطلاع‌رسانی دقیق از توانمندی‌های پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه به ویژه امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی که در سطح استان کم‌نظیر است، فعالیت‌های پژوهشی ویژه و کاربردی که منتج به تولید علم و رفع معضلات جامعه شده‌اند، معرفی دانشجویان نخبه و مخترع و اعضای هیأت علمی باتجربه و خلاق باید در دستور کار قرار گیرد.
جباری درباره دیگر فعالیت‌های پژوهشی نیز اظهار کرد: افزایش سرانه تولید علم، افزایش طرح‌های تحقیقاتی برون‌دانشگاهی، گسترش همکاری‌های علمی بین‌المللی، سفارش تألیف کتاب‌های مورد نیاز دانشگاه با استادان برجسته با هدف ارتقای رتبه علمی واحد شیراز در سطوح ملی و بین‌المللی و نظام‌های رتبه‌بندی دانشگاهی، چشم‌اندازی است که با توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های واحد کاملاً در دسترس است و برای دستیابی به این مهم باید دانش و مهارت‌های نوین در فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی به کار گرفته شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی