[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۳
  • دوره جدید

هم‌زمان با نیمه شعبان بیستمین نشست اخلاقی معاونت فرهنگی دادگستری استان فارس برگزار شد، روزنامه شیراز نوین

بیستمین نشست از سلسله نشست‌های اخلاقی معاونت فرهنگی دادگستری استان فارس‌، همزمان با نیمه شعبان و ولادت یگانه‌منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر(عج) با حضور مسئولان قضایی، قضات و کارکنان دادگستری استان با موضوع مهدویت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان فارس در این مراسم حضرت حجت‌الاسلام و‌المسلمین آذرشین‌فام، مشاور معاون فرهنگی قوه قضاییه با تبریک ولادت با سعادت امام عصر (عج) گفت: امام زمان(عج) خفی‌الولاده بوده‌اند و ائمه اطهار(ع) به خصوصیات خفی‌الولاده حضرت بقیه‌الله‌الاعظم(عج) اشاره کرده و جز خاصان و افراد محرم کسی از ولادت ایشان اطلاع نمی‌یابند.
 وی در ادامه افزود: آن زمان امام حسن عسکری (ع) به برخی نامه نوشتند از جمله به احمدابن اسحاق قمی، از علمای بزرگ آن زمان، و در آن  نامه گفتند: خداوند مرا فرزندی عنایت کرده است که ولادتش در پیش شما و مردم مستور و پوشیده باشد، تولد فرزندم حضرت مهدی(عج) را پنهان کردیم مگر خویشان و کسانی که ولی ما و دوستانی که ولایت خاصی با ما دارند.
مشاور معاون فرهنگی قوه قضاییه در این نشست اخلاقی با اشاره به این که وجود و یا عدم وجود امام حی، اعتقاد و یا عدم اعتقاد به امام حاضر در زندگی ما تأثیر خودش را نشان می‌دهد یا خیر، و اینکه کسی که امام زمان را قبول دارد چه فرقی با کسی که امام  زمان را قبول ندارد به بیان مطلب پرداخت. وی در خصوص حی و حاضر بودن امام زمان گفت:  امام  صادق(ع) در این خصوص فرموده‌اند: امام حی و حاضر است و در میان مردم زندگی می‌کند، در بازار راه می‌روند و چون خداوند اراده کرده است کسی امام زمان (عج) را نمی‌شناسد. امام در میان مردم هستند و آن حضرت در ایام حج در موسم حج شرکت می‌کنند و زندگی نامرئی ندارند ولی کسی امام زمان(عج) را نمی‌شناسند.
حجت‌الاسلام آذرشین‌فام در ادامه با بیان اینکه قرآن کریم رحمت است؛ هم ظاهر قرآن و هم باطن آن هدایت و رحمت برای مردم است و قرآن  علاوه‌بر ظاهر آن یک حقیقت باطنی دارد خاطرنشان کرد: امام صادق (ع) در این‌باره نیز می‌فرمایند: هرچه را که در قیامت اتفاق خواهد افتاد می‌دانم و همه اینها را از قرآن می‌فهمم بنابراین فهم امام از ظاهر قرآن نیست بلکه از باطن قرآن است که قیامت و اتفاقات آن را می‌بیند. وی با اشاره به اینکه امام زمان (عج) درواقع قرآن ناطق است به بحث پیرامون چگونگی شناخت اشاره و گفت: خداوند می‌فرماید قرآن شفا و رحمت است برای کسانی که ایمان واقعی بیاورند بنابراین هرچقدر انسان در طریق بندگی خداوند متعال قدم بردارد با امام زمان (عج) احساس نزدیکی کرده و او را درک می‌کند.
مشاور معاون فرهنگی قوه قضاییه یادآور شد: برخی از شیعیان امام را از همان زمان غیبت صغری به دلیل معرفت و شناخت می‌دیده‌اند. بنابراین انسان در زمان غیبت امام زمان(عج) باید معرفت لازم را برای رسیدن به فیض و شناخت امام داشته باشد.
حجت‌الاسلام آذرشین‌فام درخصوص اینکه امام واسطه فیض الهی است گفت: خداوند بوسیله امام زمان(عج) بلا را از سر شیعیان دفع می‌کند و قطعاً امت اسلامی از برکات حضرت مهدی(عج) بهره‌مند می‌شوند. وی در پایان کار دستگاه قضایی و منصب قضاوت را بسیار حائز اهمیت و یکی‌از مقدس‌ترین کارها دانست و تصریح کرد: منصب قضاوت کاری بسیار حساس، مقدس و نورانی است وی ابراز امیدواری کرد که اثرات معنوی و نورانی این کار باعث قرب و نزدیکی به خداوند شده و پیوند روحی ما با امام زمان(عج) بیشتر شود و همه ما را از یاران باوفای امام عصر (عج) قرار دهد.
گفتنی است در پایان این نشست اخلاقی از 99تن از جانبازان شاغل در  دادگستری استان فارس از سوی رئیس کل دادگستری این استان با اهدای لوح تجلیل شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی