[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۹
  • دوره جدید

قشقایی در آستانه حضور در لیگ یک، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: همان‌طور که حدود دو هفته پیش در مطلبی با عنوان «قشقایی برق جدید را می‌خرد» عنوان کردیم، احتمال وقوع این اتفاق بسیار زیاد است و به نظر می‌رسد باید به زودی شاهد علنی شدن آن باشیم.
محمدعلی تابع‌بردبار مالک باشگاه برق جدید که در آستانه رسیدن به سومین سالگرد تأسیس باشگاهش قرار دارد می‌گوید: تمام تلاشم را کردم که بتوانم این باشگاه را به اینجا برسانم. اما بر خلاف میل باطنی، ادامه دادن با این شرایط برایم مقدور نیست.
تیم تحت هدایت بردبار در طول سه سال فعالیت خود به موفقیت‌های بسیار خوبی دست یافت. برق جدید کار خود را از لیگ دسته دوم فوتبال ایران آغاز کرد و پس از یک سال توقف در این دسته، در فصل دوم راهی لیگ یک شد؛ امری که بدون شک یکی از بهترین اتفاقات فوتبال شیراز در دهه اخیر محسوب می‌شود. در روزگاری که برق به عنوان محبوب‌ترین تیم فوتبال شیراز به ورطه نابودی کشیده شده، باشگاه آینده‌سازان برق جدید به وجود آمد و توانست دوباره این نام بزرگ را زنده کند، حتی اگر به اشتباه به نام «برق شیراز» خوانده شود!
بردبار اعتقاد دارد در رسیدگی به اوضاع و احوال تیم‌های شیرازی رعایت انصاف صورت نگرفته و به رقیب همشهری، بیش از آنها کمک شده است، عاملی که باعث سقوط 8پله‌ای برق جدید در نیم‌فصل دوم شد. آنها نفرات زیادی از ترکیب اصلی خود را از دست دادند و از یک مدعی در نیم‌فصل اول، به یکی از ضعیف‌ترین تیم‌ها در نیم‌فصل دوم تبدیل شدند! با این حال توانستند لیگ را به خوبی و با سری بالا به پایان برسانند.
اما همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، مشکلات مالی به حدی رسیده که مالک باشگاه دیگر قادر به ادامه دادن نیست: «می‌خواهم اما نمی‌توانم. با وضعیتی که داشتیم شاید عاقلانه بود همان ابتدای فصل تیم را می‌فروختم و می‌رفتم. اما دلم راضی نمی‌شد. این یک تصمیم دلی بود. توقع داشتم با ورود به لیگ یک، مسئولان با ما همکاری کنند. دیدید چقدر هم عالی کار کردیم اما هیچ کمکی نشد و مجبور به فروش بازیکنانمان شدیم، وگرنه شک نکنید به لیگ برتر هم می‌رسیدیم. اما حالا دیگر هیچ راهی به جز واگذاری امتیاز باشگاه باقی نمانده است. با مسئولان باشگاه قشقایی جلسات متعددی داشته‌ایم و به توافقاتی هم دست یافتیم.»
بردبار در خصوص رقم توافقی هم گفت: با وجود اینکه از خارج از استان پیشنهاد چهار و نیم میلیاردی داشته‌ایم، ترجیح دادم قید یک و نیم میلیارد را بزنم و با مبلغی حدود سه میلیارد تومان، امتیاز لیگ یک را به باشگاه قشقایی واگذار کنم.
باید دید پس از رسمی شدن این واگذاری چه اتفاقاتی رخ خواهد داد. آیا شاکله باشگاه قشقایی در فصل آینده، از بازیکنان فصل گذشته برق جدید تشکیل خواهد شد؟ آیا رحمان رضایی و کادرش به حضور در شیراز ادامه می‌دهند و روند خوب انتهای فصل خود را ادامه می دهند؟
و جدای این مباحث باید از یک منظر خوب هم به اتفاق نگریست: حضور تماشاگر. قشقایی‌های ساکن شیراز و استان فارس در مقاطع حساس به خوبی توانسته‌اند حضور مؤثری در استادیوم‌ها داشته باشند و حتی در دیدار فصل گذشته این تیم با فجرسپاسی در جام حذفی، حدود دو برابر زردپوشان شیرازی هوادار داشتند. با ورود این باشگاه به لیگ یک، قطعاً تعداد هوادارانی که برای این تیم به استادیوم می‌آیند بیشتر از گذشته هم خواهد شد و می‌توانیم شاهد شور و هیجانی مضاعف در ورزشگاه‌های شهر شیراز باشیم. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی