[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۹
  • دوره جدید

ساعی: قهرمان المپیک نباید یک خانه داشته باشد؟، روزنامه شیراز نوین

قهرمان سابق تکواندوی ایران گفت: فریبرز عسگری از زمان ورودش شعارهایی داد که این روزها توانسته آنها را عملی کند. به گزارش «ورزش سه»، پرافتخارترین تکواندوکار ایرانی که با ۲‌طلا و یک برنز در المپیک به عنوان یکی از برترین‌های ورزش ایران در این رویداد بزرگ هم شناخته می‌شود؛ برخلاف چند سال اخیر که با فدراسیون تکواندو به مشکلات بزرگی برخورده بود، حالا رابطه بهتری با پولادگر پیدا کرده است.
جلسات مشترک‌ هادی ساعی و پولادگر باعث شده تا شایعه حضور این قهرمان المپیک در فدراسیون با یک پست کلیدی بیش از پیش تقویت شود. البته ملی‌پوش سابق تکواندو که در روزهای اخیر با اعتراض به قطع حقوق برخی از ورزشکاران در صدر اخبار قرار داشت، همچنان حضورش در فدراسیون تکواندو را تأیید نمی‌کند.
در ادامه مشروح صحبت‌های‌ هادی ساعی در گفت‌و‌گو با خبرنگار «ورزش سه» را درباره اتفاقات اخیر می‌خوانید.
حضورم در تکواندو را از پولادگر بپرسید
چندی قبل با رئیس فدراسیون صحبت‌های مبنی بر همکاری مشترک داشتیم. پیشنهادهایی شد؛ اما دیگر خبری نبود و من هم بیشتر در رسانه‌ها این اخبار را می‌شنوم. بهتر است از پولادگر بپرسید که علاقه‌ای دارد برای من حکمی ‌صادر کند یا خیر. ما اصلاً راجع به جزییات و اینکه من در چه سمتی می‌توانم وارد فدراسیون شوم، صحبتی نکردیم.
باید شأن من حفظ شود
قطعاً اگر قرار به همکاری با فدراسیون تکواندو باشد، طوری وارد می‌شوم که شأن من حفظ شود. همان‌طور که گفتم صحبت خاصی اخیر صورت نگرفته و باید ببینیم در آینده چه اتفاقی می‌افتد. من برای پیشرفت و کمک به تکواندو گام‌هایی برداشتم و از این پس دیگر دست آقایان است که بخواهند با من همکاری کنند یا خیر.
عسگری شعارهایش را عملی کرد
عملکرد سرمربی تیم ملی تکواندو را در چند ماه اخیر مثبت می‌بینم. فریبرز عسگری از زمان ورودش شعارهایی داد که این روزها توانسته آنها را عملی کند. او گفته بود که هیچ تکواندوکاری در تیم ملی حاشیه امنیت ندارد که همین اتفاق هم افتاد و اخیراً ترکیب تیم ملی برای رقابت‌های قهرمانی آسیا با انتخابی مشخص شد.
هیچ ملی‌پوشی نباید حاشیه امنیت داشته باشد
اگر تکواندوی ایران در چند سال اخیر دچار افت شد، دلیل این بود که برخی از ملی‌پوشان در هر صورتی در تیم ملی بودند؛ حالا چه می‌باختند و چه می‌بردند. از نظر من هیچ ملی‌پوشی نباید حاشیه امنیت داشته باشد. عسگری روند خوبی در پیش گرفته و اگر طبق این روال جلو برود، می‌تواند موفق باشد. از همه مهمتر باید ملی‌پوشان را از نظر ذهنی آماده کند.
ورزشکاران مجبورند ظاهر را حفظ کنند
بعد از صحبت‌هایی که صورت گرفت، گفتند حقوق ورزشکارانی که قطع شده، دوباره پرداخت می‌شود. البته من قبل از این هم نگاه نمی‌کردم که چقدر پرداخت می‌کنند و الآن هم خیلی پیگیر آن نیستم. با این حال رفتاری که این آقایان سر خود انجام دادند، عجیب بود و به همین خاطر اعتراض کردیم. برخی از ورزشکاران واقعاً به این مبلغ نیاز دارند؛ اما بقیه از روی ظاهرشان می‌گویند فلانی پولدار است. بالاخره ورزشکاران چون در جامعه بیشتر دیده می‌شوند، مجبورند ظاهر را حفظ کنند.
قهرمان المپیک نباید یک‌خانه هم داشته باشد؟
برخی رفتارها واقعاً زشت است. چطور صندوق قهرمانان و پیشکسوتان مسئول تفتیش زندگی ورزشکاران شده است؟ به کوروش باقری زنگ زده‌اند و پرسیده‌اند شما خانه و ماشین داری؟ این رفتارها اصلاً درست نیست. واقعاً یک قهرمان المپیک نباید ۸۰‌متر خانه از خودش داشته باشد؟

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی