[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۹
  • دوره جدید

هنگام پیاده‌روی خلاق می‌شوید، روزنامه شیراز نوین

آیا شما آن دسته از افراد هستید که عاشق پیاده‌روی هستید؟ آیا شما هم در برنامه روزانه خود پیاده‌روی را قرار داده‌اید؟ آیا شما هم عاشق پیاده‌روی هستید؟ محققان به حقایقی بزرگ در مورد پیاده‌روی دست یافته‌اند. با ما همراه باشید تا در مورد پیاده‌روی با شما بیشتر صحبت کنیم.
قرار دادن زمانی برای پیاده‌روی بسیار برای سلامتی مفید است. داشتن پیاده‌روی در برنامه‌های روزانه علاوه بر اینکه سلامت شما را تأمین می‌کند، فواید دیگری هم دارد.
خلاقیت هنگام پیاده‌روی 
محققان دانشگاه استنفورد با اندازه‌گیرى سطح ایده‌پردازى در حال راه رفتن و نشستن، به این نتیجه رسیدند که به طور متوسط 60درصد ایده‌پردازى و خلاقیت هنگام راه رفتن افزایش می‌یابد.
بسیاری از افراد و شخصیت‌های موفق گفته‌اند بهترین ایده‌ها موقع راه رفتن به مغزشان خطور می‌کند، به همین دلیل افرادی مانند استیو جابز بنیان‌گذار شرکت اپل، بسیاری از جلسات کاری خود را حین پیاده‌روی برگزار کردند.
اکنون نتایج مطالعه دکتر مارلی اوپزو و دکتر دانیل شاوارتز در دانشکده تحصیلات تکمیلی استندفورد آمریکا دلایل این امر را به صورت شفاف‌تری مشخص کرده است.
براین اساس، بروز خلاقیت در فرد بستگی به مکان راه رفتن ندارد. به عبارت دیگر، پیاده‌روی در محیط بسته یا باز اثر مشابهی در بروز خلاقیت فکری دارد.
محققان همچینن دریافتند که در مقایسه با نشستن، راه رفتن چه در داخل خانه روی تردمیل رو به یک دیوار خالی یا پیاده‌روی در خارج از منزل در هوای تازه (فعالیت هوازی) باشد، منجر به افزایش دو برابری واکنش‌های خلاقانه می شود.
محققان این پژوهش همچنین می‌گویند نتایج این مطالعه آن‌قدر روشن است که حتی اگر افراد پس از مدتی راه رفتن به یکباره بنشینند، این سکون ناگهانی تأثیری در نتایج خلاقیت افراد ندارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی