[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۹
  • دوره جدید

دیدار جوانان عشایر فارس با «سکینه کیانی» بانوی بزرگوار ایل، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- سید محی الدین حسینی ارسنجانی

Arsanjani.moiin@gmail.com

به گفته پریسا کاظمی عضو جمعیت جوانان عشایر فارس، هم‌زمان با هفته جوان و در آستانه گرامیداشت مقام والای معلم و سالروز رحلت بنیان‌گذار تعلیمات عشایری ایران، تعدادی از نخبگان جوان و فعالان اقوام و عشایر فارس از ایلات قشقایی، لر، خمسه، کوهمره و شاهسون با حضور در منزل مرحوم محمد بهمن‌بیگی بنیان‌گذار تعلیمات عشایر ایران با سکینه کیانی همسر و یاور بهمن‌بیگی دیدار و گفتگو کردند. در این حرکت، اعضای شورای مرکزی جمعیت جوانان عشایر فارس و کانون فرهنگی هنری محمد بهمن‌بیگی و تعدادی از نخبگان جوان عشایر فارس که در میادین بین‌المللی افتخارآفرینی کرده‌اند حضور داشتند. در ابتدای این دیدار صمیمانه، مهران نامداری به نمایندگی از جوانان عشایر فارس با اشاره به پیشینه و فعالیت‌های این دو سازمان مردم‌نهاد ابراز داشت: جای افتخار است که در سایه‌سار مکتبی که استاد فقید محمد بهمن‌بیگی بنا نهاد، نتیجه آن این جوانان شایسته اقوام هستند که در عرصه‌های علمی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، هنری و ورزشی در میادین بزرگ عناوین شایسته‌ای کسب نموده‌اند. در ادامه، امین عباسی از فعالان جوان ضمن تشریح خدمات مرحوم بهمن‌بیگی اضافه کرد: امروز پس از یک قرن شروع فعالیت بهمن‌بیگی نهادهای بین‌المللی در زمینه‌های مختلف علمی، آموزشی و... راه استاد بهمن‌بیگی را به عنوان سبک در پیش گرفته‌اند و خدمات عمومی را به میان مردم و اجتماع کشانده‌اند که این، نشان از نگرش وسیع و آینده‌نگر ایشان دارد.
آنگاه پریسا کاظمی گفت: وظیفه خود می‌دانیم به پاس همراهی و زحماتی که در رکاب مرحوم داشته‌اید از شما تشکر و قدردانی کنیم. کاظمی نقش اثرگذار بانوی بزرگوار ایل سکینه‌بی‌‌بی کیانی در همراهی و همگامی با محمد بهمن‌بیگی را نقشی جاودانه توصیف کرده و افزود: قطعاً اگر شما نبودید، آن شخصیت ارزشمند اینگونه به خوبی و درستی معرفی نمی‌شد و من معتقدم نقش شما در معرفی او و کارهای ارزشمندش از نقش دوستان نزدیک و یاران او در اداره تعلیمات عشایری و رسانه‌های گوناگون کمتر نیست. سپس، سکینه کیانی همسر زنده‌یاد بهمن‌بیگی با ابراز خرسندی از حضور و ملاقات جوانان عشایر، خاطراتی از خدمات بهمن‌بیگی را بیان کرد. وی اضافه کرد: بسیار خوشحالم نهالی که بهمن‌بیگی کاشت اکنون به ثمر نشسته و نتیجه آن، شما جوانان لایق عشایر هستید که با کسب علم و دانش باعث افتخار جامعه هستید.
در ادامه این محفل صمیمانه، جوانان حاضر در جمع به معرفی خود پرداخته و نظرات خود را بیان کردند. گفتنی‌ست در پایان، قاب قلمکاری شده تصویر بهمن‌بیگی اثر هومان عباسی شیبانی هنرمند قشقایی، به رسم یادبود به خانم کیانی تقدیم شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی