[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

مسئله تربیت، از آموزش منفک نیست، روزنامه شیراز نوین

سرپرست آموزش و پرورش فارس گفت: با اشاره به ساحت‌های مختلف اشاره شده در سند تحول بنیادین و سند برنامه ملی درسی کشور گفت: وجه قالب این اسناد مسائل تربیتی است.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، عبدالرسول احمدی در گردهمایی معاونان آموزش متوسطه ادارات آموزش و پرورش سراسر استان در تالار ملاصدرا باشگاه فرهنگیان شیراز گفت: مبنای کار نظام تعلیم و تربیت باید سند تحول بنیادین باشد.
سرپرست آموزش و پرورش فارس گفت: خروجی و محصول آموزش و پرورش باید یک انسان باشد که بتواند در جامعه ایفای نقش کرده و هوشمند باشد. احمدی بر آموزش مبتنی‌بر تفکر، خلاقیت، مهارت و توانمندسازی تأکید کرد و گفت: باید انسانی تربیت شود که خودکفا، احساس مسئول به جامعه و تکالیف مذهبی و حقوق شهروندی باشد و حتی به پیرامون خود مانند محیط‌زیست نیز حساس باشد.
سرپرست آموزش و پرورش فارس گفت: دسترسی به حیات طیبه در دانش‌آموزان، افق و چشم‌انداز نظام ماست که باید در حوزه آموزش و پرورش به آن توجه خاص شود. احمدی با اشاره به اینکه  به دنبال تربیت انسان هستیم و مباحث مربوط به علم و آموزش فقط یک وجه از جنبه‌های مهم تعلیم و تربیت است، از متولیان آموزش خواست به مسئه تربیت نگاه ویژه‌ای داشته باشند و آن را از آموزش منفک نبینند.
سرپرست آموزش و پرورش فارس رویکرد اصلی خود را توجه به نقطه نظرات دیگران و تشریک مساعی دانست و گفت: درحال تدوین مکانیزمی هستیم که همه معلمان بتوانند نقطه نظرات و پیشنهادات اجرایی خود را برای بهبود وضع موجود ارائه دهند. احمدی همچنین گفت: آموزش و پرورش در شرایط کنونی باید با تدبیر و استفاده بهینه از منابع و مدیریت درست آن بتواند گوشه‌ای از مشکلات خود را مرتفع کند

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی