[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

جامعه موفق مرهون تلاش‌های معلمان است ، روزنامه شیراز نوین

داور یزدانی- خبرنگار ارسنجان‌
همزمان با برگزاری جشن‌های باشکوه میلاد حضرت ولیعصر (عج) جشن بزرگ تجلیل از معلمان ارسنجان توسط مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان و با حضور معلمان و خانواده‌های معظم شهدای معلم و فرماندار و مسئولان ادارات و نهادهای شهرستان ارسنجان در محل باغ بهشت برگزار شد.
در این مراسم کاظم خادمی مدیر آموزش و پرورش ارسنجان در سخنانی گفت: معلم برترین شخصیت برای هدایت و تربیت نسل‌ها است و معلم دست انسان‌ها را می‌گیرد و به قله‌های سعادت می‌رساند. 
وی سپس نقش شهید مطهری در پیشبرد تعلیم و تربیت اسلامی را تشریح کرد و افزود: شهید مطهری تدریس را عبادت می‌دانست‌. خادمی سپس با تقدیر از دست‌اندرکاران تعلیم و تربیت به موفقیت‌های آموزش و پرورش شهرستان اشاره کرد و گفت‌: در حوزه آموزش متوسطه دوم در امتحانات نهایی از بین 59‌آموزش و پرورش فارس رتبه سوم و در حوزه آموزش ابتدایی رتبه پنجم و در حوزه هنرستان‌ها جایگاه دوم را در استان بدست آورده‌ایم که این موفقیت‌ها مرهون تلاش و کوشش شما معلمان عزیز است.  مدیر آموزش و پرورش ارسنجان افزود: در جشنواره خیرین مدرسه‌ساز طی 3‌سال متوالی رتبه اول استان را کسب کرده‌ایم و در بین 59‌آموزش و پرورش استان فارس دومین مدیریت دارای استخری مجهز و کامل و با موضوع‌های علمی هستیم که تا پایان اردیبهشت‌ماه به‌صورت رسمی افتتاح و بهره‌برداری می‌شود.
در ادامه این مراسم هدایا و لوح‌های تقدیری به خانواده‌های معظم شهدای معلم و معلمان نمونه منطقه‌ای و همچنین خانم سعیده اسکندری کارشناس برگزیده اداری و 30‌نفر از معلمان بازنشسته اهدا و از خدمات آنها تجلیل شد.
 در ادامه سیدمحمدیوسف کاظمی، فرماندار ارسنجان ضمن گرامیداشت روز کارگر و هفته معلم و میلاد باسعادت حضرت ولیعصر (عج) گفت: این تقارن جالبی است که میلاد یکتامنجی بشریت و روز معلم که هر دو مبارزه با جهل و نادانی و رفع تاریکی و ظلمات را برعهده دارند یکی شده است. 
وی با برشمردن نقش معلم در جامعه افزود: اگر امروز عزتی در دنیا داریم به واسطه معلمان است و شما وظیفه دارید و باید همت به خرج دهید که در خرید کالای ایرانی نقش‌آفرینی کنید. این وظیفه مهم برعهده شما معلمان است که نقشه دشمنان را نقش بر آب سازید. در مراسم بزرگداشت روز معلم در ارسنجان از خدمات اولین بانوی معلم در این شهرستان به نام خانم بیلویی که در دهه 40به‌عنوان اولین معلم بانو در شهرستان به کار تعلیم و تربیت پرداخت با اهدای لوح و هدایایی تقدیر به‌عمل آمد. در پایان مراسم نیز آموزگاران شهرستان ارسنجان ناهار را به میزبانی آموزش و پرورش در محل اردوگاه جنگلی شهید رجایی صرف کردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی