[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۴
  • دوره جدید

رونمایی از ۱۶‌گزینه جذاب نقل و انتقالات فوتبال ایران، روزنامه شیراز نوین

بازیکنانی در لیگ هفدهم بودند که حالا به دلایل مختلف مشتریان زیادی را به دنبال خود خواهند دید.
 لیگ هفدهم با تمام حرف و حدیث‌هایش به اتمام رسید و حالا هنوز تب آن فروکش نکرده که دوباره اهالی فوتبال باید خود را تا فرا رسیدن جام‌جهانی سرگرم شایعات و بازار نقل و انتقالات کنند.
شانزده تیم در هفدهمین دوره از این رقابت‌ها حضور داشتند و قطعاً هر تیمی حداقل یکی دو بازیکن دارد که مورد توجه تیم‌های دیگر قرار گرفته باشد. در ادامه به یک ستاره از هر تیم در این زمینه اشاره می کنیم که می‌تواند جذابیت‌های نقل و انتقالات فصل بعد را بالا ببرد.
محسن مسلمان(پرسپولیس):
بی‌تردید یکی از اصلی‌ترین شاه‌ماهی‌های نقل و انتقالات، مهندس پرسپولیسی‌ها است. مسلمان با برانکو به مشکل خورده و احتمال جدایی‌اش از این تیم به‌شدت زیاد است. از سپاهان به عنوان جدی‌ترین مشتری مسلمان یاد می‌شود. باید دید ستاره محبوب هواداران برای فصل بعد راهی کدام تیم خواهد شد.
مرتضی تبریزی(ذوب آهن):
نزدیک‌ترین تعقیب کننده علی علیپور در جدول گلزنان همواره یکی از بازیکنان پرمشتری لیگ بوده است. تبریزی در یکی دو سال اخیر خیلی از طرف استقلال مورد توجه بوده اما همواره در آخرین لحظه در ذوب آهن ماندنی شده است. حال باید دید برای فصل جدید او بازهم ترجیح می‌دهد در اصفهان و فولادشهر بماند یا قصد تیم دیگری خواهد کرد. آذری در یکی از مصاحبه‌های خود گفته بود که تمام بازیکنان قرارداد دارند و در ذوب می‌مانند.
امید نورافکن(استقلال):
جوان اول استقلال تهران در یکی دو فصل اخیر و چند ماه قبل پیشنهاد خارجی داشت اما با صحبت‌های شفر قانع شد تا پایان فصل در استقلال بماند. نورافکن می‌خواهد در خارج از ایران به بازی ادامه دهد. او در ایران برای آبی‌پوشان بازی می‌کند، اما این احتمال وجود دارد تا پس از جام‌جهانی ترانسفر شود تا برای جام ملت‌ها یکی از گزینه‌های اصلی تیم ملی باشد.
مهدی ترابی(سایپا):
بی‌شک یکی از نفراتی است که می تواند بین بزرگان لیگ برای تصاحبش جنگ راه بیندازد. مهدی ترابی احتمال دارد سرباز شود و شاید هم ترانسفر شود، اما اگر این اتفاق رخ ندهد با خودروسازان قرارداد دارد و بعید است دایی بعد از، ترانسفر قلی‌زاده به بلژیک او را به این راحتی از دست بدهد و راهی یکی از تیم‌های رقیب کند. با این حال از الآن استقلال، پرسپولیس و حتی سپاهان جزو مشتریان ترابی به حساب می آیند.
محسن فروزان(پارس جنوبی جم):
دروازه تیم پارس جنوبی در فصلی که گذشت نمایش قابل قبولی در تیم جمی داشت. با توجه به معضل دروازه‌بانی در چند تیم لیگ برتری این احتمال وجود دارد که فروزان با پیشنهادهای اغوا کننده‌ای روبرو شود و از این تیم جدا شود. با این حال تار تار از نمایش او در فصلی که گذشت راضی بود. فروزان یکی از سه ستاره اصلی پارس در اولین فصل لیگ برتری بود.
مهدی شیری(پیکان):
مدافع کناری پیکان که فصل قبل مورد توجه استقلال بود امسال هم مشتری کم ندارد. او این بار سپاهان را به عنوان جدی‌ترین و دست به نقد‌ترین خریدار در حوالی خود می بیند. سپاهان برای فصل جدید دنبال یک تیم قدرتمند است و می‌خواهد شماره دوی کوتاه‌قامت خودروسازان را جذب کند.
رحیم زهیوی(فولاد):
لیگ هفدهم آن چیزی که می‌خواست نشد. رحیم زهیوی نمایش بدی نداشت اما نتوانست درخشش قابل توجهی در ترکیب تیم پورموسوی داشته باشد. حال این انتظار می‌رود که پس از یک‌فصل آرام، زهیوی را دوباره در کانون اخبار ببینیم. چیزی که خودش هم به آن اعتقاد دارد و باید دید با جدایی اش از فولاد به آن جامه عمل می‌پوشاند یا خیر.
لوسیانو پریرا(صنعت نفت):
مهاجمی که هیچ‌وقت تمام نمی‌شود و هیچ‌وقت هم از فراز کمالوند دور نمی‌شود. با این حال به نظر می‌رسد در‌سالی که شاید آخرین فصل در اوج او باشد بخواهد در یک تیم مدعی‌تر توپ بزند. شیمبا نمایش فوق‌العاده‌ای در صنعت نفت و پیش‌تر در گسترش فولاد داشت و حالا شاید یک تغییر فاز بتواند دوباره او را از لحاظ فوتبالی ارضا کند.
پیمان بابایی(گسترش فولاد):
با آمدن فیروز کریمی به حدی خوب کار کرد و گل‌های زیبایی به ثمر رساند که خیلی زود خبر رسید استقلال جزو مشتریانش است. مهاجمی که بعد از یک برهه نا‌امید‌کننده، در تبریز احیا شد و یکی از خوب‌های گسترش در فصلی که گذشت بود. باید دید بابایی برای لیگ هجدهم بازهم در تیم آبی‌پوش تبریزی بازی می کند یا او را در لباس جدید می بینیم.
محمدرضا مهدی‌زاده(تراکتورسازی تبریز):
تراکتورسازی نیاز به تغییرات زیادی دارد. تیمی که پر است از سرباز و بازیکنانی که در این تیم استخوان خرد کرده‌اند. با این حال کسی مثل مهدی‌زاده ممکن است که طلای کمیاب باشد. مهدی زاده ابتدا‌هافبک دفاعی بود و سپس به قلب خط دفاعی رفت و یکی از معدود خوب‌های سرخپوشان تبریزی در فصلی که گذشت نام گرفت. باید دید این شرایط نه‌چندان خوب باعث می‌شود تا مهدی‌زاده این تیم را ترک کند یا خیر.
معین عباسیان(پدیده):
یکی از ستاره‌های پدیده در دو سه فصل اخیر که دیگر به پایان خط با این تیم مشهدی رسیده است. عباسیان در فصلی که گذشت هم گل‌های حساسی را به ثمر رساند و هم پاس گل‌های دیدنی را برای هم‌تیمی‌های خود ارسال کرد. باید انتقال او از پدیده را قطعی بدانیم و یکی از تیم های بزرگ فوتبال ایران را مقصد بعدی‌اش متصور شویم. در کنار او محمد قاضی هم دیگر بازیکنی است که از جمع مشهدی‌ها جدا می شود.
یونس دلفی(استقلال خوزستان):
بازیکنی که هنوز 18‌ساله نشده اما اصلی‌ترین عامل بقای قهرمان پانزدهمین دوره لیگ برتر در این فصل بود. یونس دلفی در همین فصل هم سودای رفتن به خارج‌از کشور را داشت و حالا شاید بتواند با فراغ بال این کار را انجام دهد. باید دید او هم مانند جهانبخش به فوتبال هلند کوچ می‌کند یا در کشور دیگری در جست‌و‌جوی تحقق رویاهایش خواهد رفت.
عزت پورقاز(سپاهان اصفهان):
بازیکنی که تا چند ماه پیش یکی از گزینه‌های همیشگی کارلوس کی‌روش در اردوهای تیم ملی بود آنقدر در سپاهان ضعیف بود و مصدوم شد و از زمین اخراج شد که دیگر آن مهره قابل اتکای سرمربی پرتغالی هم نبود. حالا عزتی که نشان داده خوب تیم عوض می‌کند شاید به دنبال فضایی جدید باشد تا بتواند دوباره خود را پیدا کند و بشود همان بازیکنی که بزرگترین تیم‌های ایران برایش میلیاردی خرج می‌کردند.
عیسی آل کثیر(نفت):
بعد از یک درخشش کوتاه مدت مشتری پیدا کرد. همان مشتری‌ها از جمله استقلال، باعث شدند تا عیسی هوایی شود و دیگر در نفت فروغ چندانی نداشته باشد. با افتادن تیم تهرانی به دسته اول باید منتظر انتقال او به یک تیم لیگ برتری باشیم؛ حالا نه استقلال و تیمی در قواره آن اما در جایی به مراتب بهتر از نفت تهران.
پیام ملکیان(سیاه جامگان):
یکی از معدود خوب‌های این فصل تیم فوق‌العاده دست و پا بسته سیاه جامگان، پیام ملکیان بود. با یک سوپرگل در هفته چهارم به سپیدرود آغاز کرد و در کنار هم‌تیمی‌های نه چندان روی فرمش باز‌ی‌های آبرومندانه‌ای را به نمایش گذاشت و حالا در‌صدر بازیکنانی است که خریدار لیگ برتری پیدا می کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی