[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

افرادی کنار تیم می‌چرخیدند که بویی از انسانیت نبرده بودند، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: در فصلی که گذشت، تیم فوتبال برق جدید شیراز یکی از بهترین تیم‌های لیگ دسته اول ایران به شمار می‌رفت. آنها هر روز بیشتر از دیروز فوتبال‌دوستان شیرازی را به خود امیدوار کردند و در پایان نیم‌فصل، رتبه قابل توجه چهارمی را به دست آوردند. اما مشکلاتی حاد مالی باشگاه، باعث فروپاشی این تیم و از دست رفتن شانس مسلم جواز حضور در لیگ برتر توسط این تیم شد. 
یکی از بازیکنان ثابت این تیم در نیم‌فصل نخست، وحید سبزی بود. مدافعی که پس از جدایی 6مهره اصلی در نقل و انتقالات نیم‌فصل، همچنان جزو مهره‌های ثابت تیم بود؛ اما پس از گذشت چند هفته از نیم‌فصل دوم و بیشتر شدن مشکلات مالی، در اعتراض به این مشکلات از حضور در ادامه بازی‌ها سر باز زد و در ادامه فصل برای این تیم به میدان نرفت. در ادامه، گفت و گوی ما با این بازیکن سابق برق جدید را می خوانید:
متولد چه سالی هستی و در کجا؟
متولد ۱۳۷۳.۳.۲۴ تهران
مختصری از دوران فوتبالت بگو.
شروع فوتبالم از اسلامشهر تهران بود که در حقیقت، پایه‌گذاری فوتبالم‌ از تیم‌های محلی بود. کم‌کم به پیشرفت و اهداف بزرگ‌تر روی آوردم و به تهران رفتم. در جوانان و امید در بهترین تیم‌های تهران، یعنی مقاومت (برای‌انجام خدمت سربازی) و پیکان تهران حضور داشتم. پس از اتمام رده سنی امیدها، به تیم آلومنیوم اراک رفتم‌ و بعد از اراک هم خدمت مردم خوب شیراز رسیدم و به برق جدید پیوستم
چه شد به برق جدید آمدی؟
حاج داوود مهابادی در اراک مربی من بود. وقتی به شیراز آمد من خیلی دوست داشتم کنارش باشم. از این جهت که یکی از سالم‌ترین مربی‌های ایران است و بدون شک، کار کردن با او برای پیشرفت فوتبالم خیلی خوب بود.
نیم‌فصل اول شرایط خودت و تیم از لحاظ فنی و مالی چطور بود؟
در نیم‌فصل اول تیم‌ از لحاظ مالی شرایط متوسطی داشت. اما شرایط فنی‌مان ‌بسیار عالی بود، چراکه ما فقط از شور و حال مردم شیراز انگیزه می‌گرفتیم. چون واقعاً یک حس عالی بود این شور و شوق. بهتر بگویم ‌کم‌نظیر! به همین دلیل ما در شرایط خیلی خوبی قرار گرفتیم.
پس چرا این روند خوب در نیم‌فصل دوم ادامه پیدا نکرد؟ 
در نیم‌فصل دوم شرایط کاملاً برعکس شد. چرا؟ چون بردبار نتوانست به قول‌هایی که داده بود عمل کند و از این رو، شرایط بد مالی روی بازیکن‌ها و حتی سرمربی تیم تأثیر بسیار بدی گذاشته بود. حتی در روابط شخصی و خانوادگی! و این مسائل ورود کرده بود به داخل تیم. به همین دلیل مجبور به فروش بازیکن‌ها شدیم. از این طرف هم تیم ‌رقیب بیکار نماند و مربی و بازیکنان ما را به خدمت گرفت.
نیم‌فصل دوم اصلاً بازی نکردی؟
نیم‌فصل دوم ۵بازی انجام دادم، ‌اما پس از آن به خاطر بعضی شرایط ترجیح دادم‌ نباشم.
در پیج شخصی‌ات از مسئولان تیم خیلی گله‌مند بودی. در این‌باره توضیح بده.
بله، گله مند بودم و هستم.
به این دلیل که به هیچ عنوان به چشم یک بازیکن به ما نگاه نمی‌کردند. مثل یک برده با ما رفتار می‌شد و شاید هم بدتر! و این در شخصیت من نبود. به خدا قسم همان بازی‌هایی را هم که به میدان رفتم به خاطر مردم شیراز بود و بس.
حالا کجا هستی و تصمیمت برای فصل بعد چیست؟
الان تهران‌ و مشغول آماده‌سازی بدنم هستم. منتظر شروع نقل و انتقالات هستم که ببینم کجا شرایط بهتری دارم و با یک تصمیم خوب یک سال خوب را سپری کنم.
وقتی فوتبال را شروع کردی چه آرزویی داشتی و آیا ممکن است بهش برسی؟
وقتی فوتبال را شروع کردم آرزوی فوتبالی‌ام این بود بتوانم آن‌قدر پولدار بشوم که فقط به نیازمندها کمک کنم و شرایط مالی خانواده‌ام را بهتر کنم، چون عاشق این کارم و اینکه بتوانم در تیم استقلال بازی کنم. بله، مطمئنم اگر زنده باشم بدون شک بهش می‌رسم.
بهترین و بدترین چیزهای فوتبالی و غیرفوتبالی که در شیراز دیدی چه بود؟
بهترین چیز‌هایی که در شیراز دیدم این بود که مردم شیراز مثل خانواده خودم بودند. خیلی مهربان بودند و به ما لطف می‌کردند. از لحاظ فوتبالی هم اینکه بهترین و بامحبت‌ترین تماشاگران ایران در شیراز هستند و لیاقت داشتن تیم در لیگ برتر را دارند. بدترین‌ چیزهایی هم ‌که دیدم‌ این ‌بود که افرادی کنار تیم می‌چرخیدند که بویی از انسانیت نبرده بودند و آدم‌های منفوری هستند. افرادی که باعث شدند مردانی همچون سعید غلام‌زاده، احتشام ساسانی و محمد صنایع که واقعاً از لحاظ فنی و شخصی بهترین بودند، نتوانند کاری انجام بدهند و خانه‌نشین شوند. واقعاً جای تأسف داشت شیراز که یکی از کلان‌شهر‌های ایران است، چنین اتفاقات غیرفوتبالی باعث نابودی تیم فوتبالش بشود.
حرف پایانی
از طرف‌دار‌ان تیم برق تشکر می‌کنم که خیلی مرد هستند و خیلی به ما محبت داشتند. از صمیم قلب آرزو می‌کنم‌ تیم برق دوباره به سطح اول فوتبال برگردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی