[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

بدهکاری ادامه‌دار صنایع، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان فارس عمده‌ترین مشکلات صنایع در این استان را نبود سرمایه در گردش، معوقات و جرائم بانکی، کمبود نقدینگی و... ذکر کرد.
به گزارش دریافتی شیراز‌نوین از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت،‌ علی همتی گفت: با توجه به مشکلاتی همچون نبود سرمایه در گردش، عدم توانایی بازپرداخت تسهیلات به بانک‌ها و تورم، برخی واحدهای تولیدی استان فارس در چند سال اخیر دچار مشکلاتی شدند که در کارگروه رفع موانع تولید یک به یک بررسی و راهکارهای عملیاتی اتخاذ می‌شود‌. 
او توضیح داد: در یکصد‌و‌نوزدهمین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس که در شهرستان خرم‌بید برگزار شد، صاحبان واحدهای صنعتی و معدنی کمبود نقدینگی، نداشتن تسهیلات سرمایه در گردش، داشتن معوقات و جرائم تأخیری بانکی بالا را از مهمترین مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی خود عنوان کرده و خواستار ارزیابی مجدد وثیقه‌ها، پرداخت مجدد تسهیلات سرمایه در گردش، مهلت دادن و بخشودگی جرائم تأخیری بانک‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی نظیر سازمان تأمین اجتماعی و اداره کل امور مالیاتی شدند.
دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید فارس با اشاره به بررسی وضعیت و مشکلات و تقاضاهای 15واحد تولیدی در جلسه‌ کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، از اتخاذ تصمیم برای حل مشکلات این واحدهای تولیدی خبر داد.
همتی با بیان اینکه بهبود فضای کسب و کار و ایجاد اشتغال با بازگشت واحدهای تولیدی مشکل‌دار به چرخه تولید از سیاست‌ها و اولویت‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت است، گفت: بازگشت واحدهای تولیدی راکد و مشکل‌دار به چرخه تولید نیازمند عزم جدی و همه‌جانبه مسئولان و متولیان بخش خصوصی به همراه بانک‌های عامل است.
دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس با تأکیدبر ضرورت احصا و شناسایی دقیق مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی مشکل‌دار‌ افزود: شناسایی دقیق مشکلات و ارائه راه حل‌های کارشناسی برای فعال کردن واحدهای تولیدی و صنعتی راکد استان، از اصلی‌ترین مأموریت‌های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید است.
همتی با تأکید‌بر لزوم حمایت از بخش تولید و با بیان اینکه تصمیمات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید سبب ایجاد رونق و شکوفایی اقتصادی می‌شود گفت: با مساعدت و همراهی مسئولان استانی و کشوری تمام تلاش خود را در راستای رفع مشکلات واحدهای تولیدی در استان به‌کار می‌گیریم؛ البته همکاری‌های بیش‌از پیش بانک‌ها در این بخش بسیار اهمیت دارد. وی اضافه کرد: حمایت از طرح‌های اولویت‌داری که صرفه‌جویی ارزی، افزایش صادرات و اشتغال‌زایی را به دنبال دارد باید مد نظر قرار گرفته و زمینه‌ جهش اقتصادی استان فارس و کشور فراهم شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: با رویکرد تعاملی بین مدیران بانک‌ها و دستگاه‌های دولتی و مدیران واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری استان در چارچوب مقررات رفع موانع تولید، بسیاری از مشکلات در حوزه تولید، صنعت و تجارت رفع‌شدنی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی