[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

مدیران کم‌کار برکنار می‌شوند ، روزنامه شیراز نوین

مديركل بازرسی، مديريت عملكرد و امور حقوقی استانداری فارس گفت: از خردادماه، مدیران کل کم‌کار در حوزه‌‌های کسب و کار و سرمایه‌گذاری استان فارس به کارت زرد مواجه خواهند شد.
به گزارش ايسنا منطقه فارس، دارا كيانی شنبه 22‌ارديبهشت در يک كنفرانس خبری با اشاره به وجود پتانسیل‌های فراوان در فارس برای رونق فضای کسب و کار در صورت اصلاح ساختار دستگاه‌های اجرایی، گفت: در فارس بسياری از اداره‌ها در زمینه‌ی سرمایه‌گذاری و رونق فضای کسب و کار و دیگر حوزه‌ها، جزيره‌ای عمل می‌كنند.
وی افزود: ده‌ها جلسه برای رونق كسب‌وكار و اشتغال گرفته می‌شود اما زمان تصميم‌گيری، يک بانک يا اداره‌ با استناد به بخشنامه‌ی داخلی، آن را به هم می‌زند.
مديركل بازرسی، مديريت عملكرد و امور حقوقی استانداری فارس با تصريح اينكه در سال 97 بازرسی استانداری فارس پوياتر از سال‌های گذشته اقدماتی را در دستور كار قرار داده است گفت: اداره‌هایی که در موضوع فضای كسب‌و‌كار و سرمايه‌گذاری كم‌‌كاری كنند، از خردادماه در شورای اداری استان فارس معرفی شده و كارت زرد و اخطار دريافت خواهند كرد.
در صورت تكرار دومين كارت زرد داده خواهد شد و پس از آن با كارت قرمز و بركناری مدير از مجاری قانونی اقدام خواهد شد.
كيانی اضافه كرد: گزارش كم‌كاری یا تخلفات اداری در اين دو حوزه هم در شورای اداری اعلام خواهد شد و هم به نهاد رياست جمهوری و وزارتخانه متبوع ارسال می‌شود.
وی با بيان اينكه مديران شايسته تشويق نيز در اين شورا معرفی می‌شوند گفت: فارس هم‌اينک رتبه اول و دوم در بهبود وضعيت كسب‌وكار در كشور دارد.
مديركل بازرسی، مديريت عملكرد و امور حقوقی استانداری فارس بابيان اينكه دستگاه‌های نظارتی، به‌دنبال زیست توأم با آرامش در جامعه تلاش می‌کنند، گفت: اگر امروز فرزندان ما ميلياردها تومان پول داشته باشند اما نتوانند در يک جامعه زيست مناسبی داشته باشند، اين پول مطلوب واقع نخواهد شد. او، دفتر بازرسی و نظارت استانداری را شاقول قانون و انصاف و مكمل دستگاه‌های اجرايی معرفی و تصريح كرد: اگر سه مؤلفه بهم پيوسته اصلاح ساختاری، رصد و مراقبت و هيئت‌های رسيدگی به شكايات و مراجع قضايی در دستگاه‌های اجرایی وجود داشته باشند، بدون شک با جامعه‌ای رو به پيشرفت مواجه خواهيم شد.
وی با يادآوری اينكه در پنج سال گذشته گام‌های مؤثری در راستای شفاف‌سازی و مبارزه با فساد در كشور برداشته شده است‌ گفت: ايران در اين خصوص قبل از دولت يازدهم  و دوازدهم رتبه 165 دنيا را داشت اما امروز بين 100‌تا 110 قرار دارد.
مديركل بازرسی، مديريت عملكرد و امور حقوقی استانداری فارس افزود: براساس آماری كه از سوی سازمان شفاف‌سازی ارائه شده، شهرداری‌ها، بهداشت و درمان و تأمين اجتماعی به ترتيب بيشترين شكايات و ثبت تخلفات در كشور را به خود اختصاص داده‌اند.
كيانی با اشاره به تشكيل يک معاونت مستقل ويژه رسيدگی به شكايات مربوط به شهرداری‌ها در دفتر بازرسی استانداری فارس‌ گفت: تلاش كرده‌ايم تا با ايجاد يک سامان سه مبحث فوق را مدنظر قرار دهيم.
وی همچنين رسيدگی به شكايت و درخواست‌های مردمی از طريق سامانه سامد 111 (سامانه الكترونيک ارتباط مردم و دولت) را يكی‌از راه‌های وصول گزارش‌ها دانست و بیان کرد: اين سامانه از سال 88 فعاليت خود را آغاز كرده و به طور رسمی در سال 89 افتتاح شده است. با وجود اين سامانه نيازی به مراجعه حضوری افراد برای رسيدگی به تحلف و يا ثبت شكايات نيست.
مديركل بازرسی، مديريت عملكرد و امور حقوقی استانداری فارس افزود: ابتدا كارشناسان به افراد مراجعه‌كننده مشاوره می‌دهند، در صورت عدم اقناع، شكايت افراد ثبت می‌شود و پس از آن با دريافت كد رهگيری، موضوع در بخش ارتباطات مركزی رياست جمهوری دنبال خواهد شد.
كيانی گفت: از ساعت 8 صبح تا 15 بعدازظهر اين سامانه به شكل‌ آنلاين تماس‌ها و درخواست‌ها را پاسخ می‌هد و از ساعت 15 بعد ازظهر به بعد سامانه تماس افراد را ضبط خواهد كرد. وی تصريح كرد: به فراخور وقت، رئیس‌جمهور پاسخگوی تعدادی از تماس‌ها در اين سامانه است كه در استان‌ها نيز استانداران پاسخگوی بعضی از مراجعان تلفنی هستند.
مديركل بازرسی، مديريت عملكرد و امور حقوقی استانداری فارس يادآور شد: بانک اطلاعاتی بازرسی استان تهيه شده، در اين بانک اطلاعات يكصد بازرس موجود است.
كيانی با بيان اينكه استناد بانک‌ها به بخشنامه‌های داخلی موجب شده تا چوب لای چرخ اقتصاد گذاشته شود، مشكل اساسی شهرداری‌ها را وجود برخی قوانين و بخشنامه‌های متناقض خواند.
مدیرکل دفتر بازرسی استانداری فارس گفت:  برخی از جابه‌جايی‌ يا بركناری‌ها در سطوح مدیریتی استان در سال 96 و امسال مربوط به گزارش‌های این دفتر و رسیدگی به موارد تخلفی بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی