[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

توسعه مسکن شهری با ایجاد زیرساخت‌های لازم شتاب می‌گیرد، روزنامه شیراز نوین

مهندس زمانی مدیر‌کل بنیاد مسکن استان فارس به همراه معاون   مسکن شهری بنیاد مسکن فارس از طرح‌های مسکن شهری بنیاد مسکن در شهرستان آباده بازدید و بیان کرد: توسعه مسکن شهری با ایجاد زیرساخت‌های لازم شتاب می‌گیرد، تأمین این زیرساخت تکلیف و وظیفه همه دستگاه‌های مسئول است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، مهندس زمانی در حاشیه این برنامه از پروژه اجرایی روستای حشمتیه، مسکن مهر شهر بهمن، اراضی بنیاد در شهرهای بهمن و ایزدخواست بازدید و در نشست کارشناسی و هماهنگی با شورای اسلامی و شهرداری شهر بهمن به منظور بررسی مشکلات شهری و روستایی شرکت کرد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس با بیان اینکه توسعه مسکن شهری می‌تواند بسیاری از مهاجرت‌های نا‌خواسته به کلانشهرها را کنترل کند گفت: توسعه مسکن همچنین می‌تواند با ساماندهی پیرامون شهرهای بزرگ و شهرهای مهاجرفرست بیانجامد. بسیاری از افرادی که از شهرستان‌ها به کلانشهرها مهاجرت می‌کنند به‌دنبال رفاه بیشتر و تأمین یک زندگی مناسب هستند. توسعه مسکن شهری و ایجاد زیرساخت‌های مسکن در این شهر رونق‌بخش کار و تلاش و تأمین معیشت است.
وی با بیان اینکه بنیاد مسکن در سال جاری و سال‌های گذشته اقدامات زیربنایی مناسبی برای توسعه مسکن شهری انجام داده است گفت: امسال افتتاح 560 واحد مسکونی شهری و کلنگ‌زنی 66واحد مسکونی دیگر با اعتبار بیش از 26میلیارد تومان در استان فارس انجام گرفت و جلوه‌ای ماندگار از توسعه مسکن شهری را ارائه داد.
مهندس زمانی اضافه کرد: پروژه 408 واحدی مرودشت، 102واحدی سلطان‌آباد شیراز، 30واحدی نارنجستان داراب، 30واحدی امام سجاد داراب، 36واحدی گلستان شیراز و 20واحدی خنج از جمله  پروژه‌هایی بود که در سال جاری به بهره‌برداری رسید.
وی همچنین بر لزوم تعامل بنیاد مسکن با شوراهای اسلام و دهیاران در جهت توسعه روستایی تأکید کرد و گفت: هرکجا تعامل و همپوشانی و مشارکت و همراهی مردم بیشتر بوده است پیشرفت طرح‌های عمران روستایی نیز بهتر و پر‌رنگ‌تر انجام گرفته است‌.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی