[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

این دانه‌های کوچک ۳برابر شیر کلسیم دارند، روزنامه شیراز نوین

کلسیم از مهم‌ترین مواد مورد نیاز بدن است که در استحکام استخوان‌ها، تنظیم ضربان قلب، تنظیم سیستم اعصاب بدن و... نقش بسزایی دارد. در این مطلب شما را با یک منبع فوق‌العاده کلسیم آشنا می کنیم.
کنجد منبع غنی از انواع مواد معدنی از جمله منگنز، مس، آهن، فسفر، ویتامین B1، روی، ویتامین E، پروتئین سالم و فیبر است، اما در این بین کلسیم موجود در کنجد آن را بسیار ویژه و متمایز می‌کند. 1پیمانه کنجد 3برابر همان میزان شیر کلسیم دارد. در این مطلب شما را با خواص فوق العاده کنجد بیشتر آشنا می‌کنیم.
کنجد سرشار از کلسیم
این دانه‌های بسیار کوچک و بی‌ادعا، منبعی غنی از انواع مواد معدنی مفید برای بدن هستند. دانه‌های کنجد سبوس دار یعنی پوست نکنده منبع فوق‌العاده‌ کلسیم محسوب می‌شود. می‌دانید که برای داشتن استخوان و دندان‌های سالم به این ماده‌ معدنی نیاز فراوان داریم. از این گذشته کلسیم در انعقاد خون، کنترل فشار خون و انقباض عضلات نقش مؤثری دارد.
کنجد به تنهایی می‌تواند به کاهش فشارخون و کاهش التهابات مختلف در بدن کمک کند و حتی گاهی سدی برابر سرطان‌های خاص باشد! این دانه‌های ریز و خوشمزه را درون سالادهایتان بریزید و هنگام خوردن از صدای خردشدن آنها در زیر دندان‌هایتان لذت ببرید.
سایر خواص کنجد
کنجد سرشار از فسفر
منیزیم
ویتامین E
یک آنتی اکسیدان قوی.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی