[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

هشدار سفیرایران به سودجویان روادید عمان، روزنامه شیراز نوین

سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسقط، با هشدار به برخی سودجویان تأکید کرد: تمامی ‌ایرانی‌ها براساس تسهیلات جدید سلطنت عمان، امکان دریافت روادید در فرودگاه مسقط را دارند.
به گزارش ایسنا‌، حجت الاسلام و المسلمین نوری شاهرودی اعلام کرد: امکان تهیه روادید برای تمامی‌ ایرانی‌ها در فرودگاه مسقط وجود دارد و اتباع ایرانی نیازی به تهیه روادید یا وثیقه، پیش از سفر به عمان را ندارند.
این دیپلمات ارشد ایرانی در عمان افزود: در حالی که از 10روز پیش با موافقت دولت عمان، تمامی ‌ایرانی‌ها امکان اخذ روادید در فرودگاه مسقط را دارند، برخی به دلیل بی‌اطلاعی در چرخه تهیه روادید یا وثیقه سفر، گرفتار واسطه‌ها شده‌اند.
وی تصریح کرد: متأسفانه برخی مراکز هم برای سودجویی و کسب منافع بیشتر با ترساندن مسافران مبالغی را تحت عنوان هزینه روادید یا وثیقه سفر از متقاضیان سفر به عمان دریافت می‌کنند.
سفیر ایران همچنین با اشاره به اقدام برخی ایرلاین‌های کشور در خصوص سوار نکردن مسافران عازم عمان که روادید ثبت شده در گذرنامه‌های خود ندارند، از آنها خواست با توجه به ایجاد تسهیلات جدید دولت عمان با این دسته از مسافران همکاری لازم را به عمل آورند.
نوری شاهرودی با بیان اینکه هزینه صدور روادید عمان که در فرودگاه دریافت می‌شود، همچنان بیست‌ریال عمانی است تأکید کرد: مسافرانی که ریال عمانی در اختیار ندارد، می‌توانند به مراکزی که در فرودگاه در نظر گرفته شده است مراجعه و بدون معطلی نسبت به تبدیل پول اقدام کنند، لذا مسافران نگران این موضوع هم نباشند.
وی تأکید کرد: در‌حال حاضر برای سفر اتباع ایرانی به ویژه بازرگانان به عمان نه نیاز به تودیع وثیقه و نه اخذ روادید «از مبدأ» هست و دریافت هر‌گونه هزینه‌ای بابت این امور تخلف محسوب می‌شود. این شرایط مشمول تمامی ‌ایرانیانی می‌شود که با گذرنامه معتبر جمهوری اسلامی ایران سفر می‌کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی