[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

دورخیز سهراب برای هت‌تریک در رکوردشکنی، روزنامه شیراز نوین

قهرمان المپیک و جهان در دسته ۹۴‌کیلوگرم وزنه‌برداری برای ثبت سومین رکورد این دسته به نام خود دورخیز کرده است.
سهراب مرادی که ۲‌سال فوق‌العاده را بعد از بازگشت از محرومیت و دوران بازنشستگی سپری کرده، این روزها آماده‌ترین وزنه‌بردار حاضر در اردوی تیم ملی به شمار می‌رود. این وزنه‌بردار باتجربه که حالا‌طلای المپیک و مسابقات جهانی را در کارنامه دارد، حتی زمانی که به اوج آمادگی نرسیده؛ در تمرینات اقدام به رکوردشکنی کرده است.
سهراب که سال گذشته رکورد حرکت دوضرب و مجموع دسته ۹۴‌کیلوگرم وزنه‌برداری جهان را جابه‌جا کرد؛ امسال این فرصت را دارد تا در یک‌ضرب هم رکورددار شود و بدین ترتیب تمامی ‌رکوردهای این دسته را به نام خود کند. 
مرادی اخیراً در تمرینات وزنه ۱۹۰‌کیلوگرمی ‌را بالای سر برده که ۲‌کیلوگرم بالاتر از رکورد یک‌ضرب جهان است. کاخی کاشیاشویلی رکورد ۱۸۸‌کیلوگرمی‌ را در سال ۱۹۹۹ ثبت کرده و این فرصت برای سهراب مرادی وجود دارد تا بعد از ۱۹سال اقدام به رکوردشکنی کند.
وزنه‌بردار دسته ۹۴‌کیلوگرم کشورمان در حرکت دوضرب با وزنه ۲۳۳‌کیلوگرمی‌ و در مجموع با ۴۱۷‌کیلوگرم رکورددار جهان محسوب می‌شود. حتی سال گذشته و در دوران اوج آمادگی سهراب مرادی گفته می‌شد او وزنه ۲۰۰‌کیلوگرمی ‌را هم در تمرینات در یک‌ضرب بالای سر برده است. باید دید این وزنه‌بردار در بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی به رکورد یک‌ضرب جهان حمله می‌کند یا خیر.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی