[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

از «قدر عاشقی» تا «عطر آیه‌ها»، روزنامه شیراز نوین

به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان در سراسر شیراز برنامه‌های متنوع فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با هدف بهره‌مندی هرچه بیشتر شهروندان شیرازی از فضایل ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، به مناسبت ماه میهمانی خدا، برنامه‌های فرهنگی و هنری شهرداری شیراز باعنوان «قدر عاشقی» در سطح شهر برگزار می‌شود. از جمله این برنامه‌ها می‌توان به برپایی ایستگاه‌های افطاری «ساده اما صمیمی»، تئاتر عروسکی ویژه کودکان در مراکز فرهنگی شهرداری، نمایش‌های آیینی شیراز در ماه مبارک رمضان به مناسبت میلاد امام حسن (ع) در باغ هنر، بلوار چمران و بوستان آزادی، نمایش آثار هنری در نگارخانه های شهرداری و ... اشاره کرد. 
همچنین در طول ماه مبارک رمضان حدود 200برنامه در فرهنگسراهای سطح شهر با هدف تعمیق اُنس و الفت شهروندان به ویژه نوجوانان و جوانان با مفاهیم قرآنی برگزار می‌شود. محفل انس با قرآن باعنوان «عطر آیه‌ها» (هر روز ختم یک جزء از قرآن)، سی روز سی جرعه (هرروز ترجمه و تفسیر یک آیه از قرآن)، صندوقچه نور (مسابقه کتبی از سی آیه قرآن) از جمله برنامه‌هایی است که شهروندان می‌توانند با مراجعه به فرهنگسراهای سطح شهر در آنها شرکت کنند.
تکریم ایتام، محرومان و نیازمندان شهر شیراز یکی دیگر از محورهای برنامه‌های شهرداری شیراز در ماه مبارک رمضان است که در این راستا علاوه‌بر جمع‌آوری کمک‌های نقدی برای ایتام و نیازمندان در فرهنگسراهای سطح شهر، مسئولان و مدیران شهری از شیرخوارگاه‌ها، سرای سالمندان و بیمارستان‌های شیراز بازدید و مشکلات و خواسته‌های اقشار آسیب‌پذیر را از نزدیک بررسی می‌کنند.
ارتقای فرهنگ شهروندی یکی از رویکردهای اصلی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز است که در این راستا بیش از 15برنامه آموزش فرهنگ شهروندی در ماه مبارک رمضان شامل اجرای طرح‌ها و کارگاه‌های آموزش فرهنگ شهروندی مانند تغذیه سالم، ظروف یکبار مصرف، آداب معاشرت اصیل ایرانی و اسلامی، انفاق به نیازمندان و... پیک خبر شهروندی، جشنواره غنچه‌های رمضان ویژه کودکان خانه اسباب بازی؛ اجرای مسابقات فرهنگ شهروندی؛ نمایش فیلم‌های آموزشی فرهنگ شهروندی و... برگزار می‌شود.
شهرداری شیراز در راستای توسعه ورزش در بین شهروندان اقدام به برگزاری رویدادهای ورزشی در ماه میهمانی خدا کرده است. مسابقات کشتی محلات در رده سنی نونهالان و نوجوانان ویژه جام رمضان باحضور 23تیم از کشتی‌‌گیران شیرازی در خانه کشتی امید نوروزی، مسابقات صخره‌نوردی در سالن پایداری و مسابقات فوتبال در زمین چمن مصنوعی پارک شکوفه از جمله برنامه‌های ورزشی شهرداری در ماه مبارک رمضان است.
همچنین برگزاری تورهای مذهبی باعنوان «زیر سایه خورشید»، نمایشگاه کتاب «دوست من کتاب»، مسابقات فرهنگی و هنری، جام رمضان کارکنان شهرداری، مشارکت در برگزاری مراسم باشکوه روز قدس، برگزاری جشن تکلیف ویژه نوجوانان و... از دیگر برنامه‌های شهرداری شیراز در ماه مبارک رمضان است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی