[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

«داعش» موضوع داستان‌های یوسف قوجق شد، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: یوسف قوجق پس از نگارش رمان «آخرین عروس ایل» با کتابی درباره نیروهای تکفیری «داعش» دست به قلم شده است. این نویسنده چندی است که با محوریت نیروهای تکفیری داعش و با موضوع تقریب مذاهب دست به قلم است و قصد دارد این کتاب را که مجموعه‌ای از چند داستان است، با نام «بهای آدم ماندن» راهی بازار کند.
او گفت: داعش و مسائل مرتبط با گروه‌های تکفیری و تقریب مذاهب از محورهای اصلی این مجموعه هستند که من در نگارش آن سعی کرده‌ام با شخصیت‌هایی که اطلاعات مربوط به آن‌ها را از طریق رسانه‌ها به دست آورده‌ام، مثل ایوب فالح ربیعی یا عزرائیل داعشی‌ها، داستان‌هایی به دور از شعارزدگی بنویسم.
در معرفی این چهره عنوان شده است: ایوب آل ربیع یا ایوب فالح حسن ربیعی شُهره به ابوعزرائیل رزمنده و از فرماندهانِ نبردهای بسیج مردمی عراق (حشد الشعبی) در عراق و سوریه است که در مقابل نیروهای موسوم به داعش ایفای نقش می‌کند. او در فرآیندِ آزادسازیِ مناطقِ مختلف در استان صلاح‌الدین و در دفاع از حرم زینب کبری(س) ایفای نقش کرده است.همچنین «آخرین عروس ایل» به قلم یوسف قوجق با موضوع وضعیت زنان ترکمن نوشته شده است. این کتاب که قرار است در انتشارات علمی-فرهنگی راهی بازار شود، وقایع تاریخی ۱۳۳۰ و آن‌چه را بعد از به قدرت رسیدن رضاشاه بر ایل ترکمن اتفاق افتاده، در قالبی داستانی تصویر می‌کند.
به گفته نویسنده در آن زمان با مداخله روس‌ها و انگلیس‌ها، قبایل مختلف ایرانی در بدترین وضعیت خود به سر می‌بردند و «آخرین عروس ایل» به نوعی بازگوکننده وضعیت زنان در این دوران است. پیش‌تر قرار بود این کتاب در زمره کتاب‌های «طرح نوجوان امروز» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان راهی بازار شود که این‌گونه نشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی