[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

چراغ سبز شهرداری به مهاجران، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین - پیمان کشاورز
 نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، امور حقوقی و املاک شورای اسلامی شهر شیراز در نشست خبری این کمیسیون که روز گذشته برگزار شد از تدوین طرح مطالعات جامع اقتصادی شيراز خبر داد و گفت: براساس طرح مطالعات جامع اقتصادی شيراز که در مراحل پايانی تدوين قرار دارد، شهرداری به سمت اقتصاد سبز و پايدار پيش خواهد رفت که براساس اهداف پيش‌بينی‌شده طرح مطالعات جامع اقتصادی شيراز، شهرداری بايد به جای شهرفروشی و آينده‌فروشی، ميزبان رويدادهای شهری، ملی و بين‌المللی شود.
مهدی حاجتی در این نشست موج مهاجرتی فزاینده در سال‌های گذشته را عامل تمایل شهرداری به‌سمت درآمد ناشی از ساخت‌و‌ساز ذکر کرد و گفت: در سال‌های گذشته بدون آینده‌نگری‌های لازم به‌سمت ساخت‌و‌ساز رفتند و برنامه‌ای برای مرحله پس از اشباع شهر نداشتند و ما اکنون در بدترین شرایط رکودی، شهر را تحویل گرفتیم و طرح مطالعات جامع شیراز را به سرانجام رساندیم.
 این عضو شورا ضمن تأکیدبر حرکت شهرداری به‌سمت درآمدهای پایدار گفت: امروزه در جهان میزبانی از رویدادهای سالیانه ملی و بین‌المللی به‌عنوان یکی از درآمدهای پایدار نام می‌برند و ما نیز در طرح جامع به دنبال بومی‌سازی رویدادها در شیراز هستیم. وی اضافه کرد: شیراز به‌دلیل ظرفیت‌های فرهنگی، ادبی و تاریخی آمادگی لازم را برای این کار دارد چراکه به کمک میزبانی می‌توان تولید ثروت کرد و از این ثروت برای شهر استفاده کرد. 
عضو شورای شهر تلاش در حوزه IT را یکی از راهکارهای 
پیش رو برای توسعه درآمد پایدار دانست و اضافه کرد: ما یک‌بار به انقلاب صنعتی دیر رسیدیم و یک بار هم در IT و درحالی که دنیا درحال دور شدن از صنایع آلاینده است ما به سمت آن می‌رویم. حاجتی با بیان اینکه درحال حاضر 2800میلیارد تومان پروژه نیمه‌تمام از دوره‌های قبل روی دست شهرداری مانده گفت: ما در بودجه سال جاری مجبور بودیم که رقمی برای جبران این عقب‌ماندگی لحاظ کنیم و قول‌هایی نیز از حوزه مطالبات معوقه شهرداری‌ها از دولت گرفتیم که بنا شده تا معوقات 12ساله شهرداری‌ها از سوی دولت پرداخت شود. وی با بیان این که در موضوع باغات قصردشت یکی از مشکلات اساسی مواجهه با افرادی است که مجوزهای قانونی را به طرق غیرقانونی کسب کرده‌اند گفت: پیشنهاد راه‌اندازی کمیته موقت در حوزه باغات داده شده تا خلأهای قانونی در این زمینه مشخص و با خاطیان برخورد شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی