[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

استاندار فارس تأکید کرد: استفاده ازتمام توان برای پیشرفت پزشکی فارس، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: امروز بنا داریم تمام همت و توان خود را برای پیشرفت استان در همه زمینه‌ها به ویژه حوزه پزشکی و بهداشت و درمان به کار بگیریم.
به گزارش اداره کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در مراسم بهره‌برداری از اولین دستگاه پت‌اسکن در جنوب کشور در بیمارستان کوثر شیراز، با بیان اینکه این استان در زمینه‌های مختلف به ویژه حوزه‌های علم و دانش زمینه‌ها و ظرفیت‌های بالایی دارد، اظهار داشت: شیراز با وجود مراکز عدیده علمی و دانشگاهی بخصوص دو دانشگاه برجسته شیراز و علوم پزشکی شیراز که در سطح کشور سرآمد هستند، جایگاه خاصی در زمینه‌های علمی و تخصصی دارد.
نماینده عالی دولت در استان فارس تصریح کرد: متخصصان پزشکی استان هرروز با دستاوردهای علمی خود در زمینه پیوند اعضا، کاشت حلزون، چشم پزشکی و حتی تولید داروهای خاص و ارزشمند، توانمندی‌های خود را به دنیا نشان می‌دهند که جای مباهات دارد.
وی با بیان اینکه خیرین استان فارس در کنار متخصصان پزشکی، زیرساخت‌های لازم برای فعالیت‌های درمانی را فراهم کرده‌اند، ادامه داد: به هرگوشه استان پهناور فارس که می‌رویم، مشاهده می‌کنیم که در کنار فعالیت‌های دولت، خیرین نیز کارهای بزرگی را صورت داده‌اند که نشان‌دهنده همت والا و اندیشه سازنده و متعالی آنها است. استاندار فارس با اشاره به بهره‌برداری از اولین دستگاه «پت‌اسکن 256 اسلایس» در جنوب کشور در بیمارستان قلب کوثر شیراز، اظهار داشت: امروز شاهد بهره‌برداری از یک رهاورد برجسته و بسیار ضروری در حوزه تشخیص بیماری‌ها هستیم که اولین نمونه در جنوب کشور و استان فارس محسوب می‌شود.
مهندس تبادار با اشاره به اینکه مدیران و مسئولان باید برای تکریم خیرین و ایجاد تسهیلات برای فعالیت‌های آنان پیش‌قدم باشند، تصریح کرد: خیرینی که در حوزه‌های مختلف برای رفع نیازهای هم‌نوعان خود  تلاش می‌کنند، قابل تحسین و ستایش هستند و باید زمینه و فرصت فعالیت بیشتر و گسترده‌تر برای آنان فراهم شود. نماینده عالی دولت در استان فارس ساخت بیمارستان قلب کوثر و فراهم شدن دستگاه پت‌اسکن را نتیجه همت بلند و تلاش قابل تقدیر خیرین دانست و افزود: انسان‌های سخاوتمندی که از مال و سرمایه خود برای آسایش دیگران بذل و بخشش می‌کنند، شایسته صفت آزاده هستند.
وی با تأکیدبر این که برای بهره‌برداری از تعداد بیشتری دستگاه‌های پت‌اسکن در استان فارس، تلاش و پیگیری جدی صورت خواهد گرفت، گفت: باید سایر ملزومات و تجهیزات مرتبط با دستگاه پت‌اسکن، در زمان کوتاه‌تری تهیه و نصب شود تا خدمت‌رسانی به بیمارستان، سرعت و کیفیت بالاتری داشته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی