[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

رویداد، روزنامه شیراز نوین

ما _ رنگارنگ _ هستیم 
روز جهانی اِلمر

 

برنامه «با من بخوان» از سوی مؤسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان، فراخوان روز جهانی اِلمر ۲۰۱۸ را با عنوان 
«ما رنگارنگ هستیم» منتشر و از تمامی کودکان، پدران و مادران، مربیان و آموزگاران دعوت کرده است با خواندن کتاب اِلمر و انجام فعالیت‌هایی در پیوند با آن، به جشن رنگارنگ روز جهانی اِلمر بپیوندند.
۶خردادماه ۱۳۹۷ برابر با ۲۷می ۲۰۱۸ از سوی انتشارات اندرسون پرس، به عنوان روز جهانی المر نام‌گذاری شده است و برنامه «با من بخوان» از سوی مؤسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان که حق ترجمه و چاپ کتاب اِلمر، اثر دیوید مک‌کی را به فارسی و در ایران خریده است، برای دومین سال پیاپی روز جهانی اِلمر را با عنوان «ما رنگارنگ هستیم» جشن می‌گیرد.
کتاب اِلمر داستان یک فیل دوست‌داشتنی است که با دیگر فیل‌ها تفاوت دارد. همه‌ فیل‌ها خاکستری هستند، اما او چهارخانه و رنگارنگ است و هر جا می‌رود، همه او را می‌شناسند. المر فیل شوخ و بامزه‌ای است و همیشه باعث شادی و خنده دیگران می‌شود. اما المر از اینکه 
با دیگران تفاوت دارد چندان راضی نیست. به همین دلیل یک روز با توت‌های وحشی، خود را
به رنگ خاکستری درمی‌آورد تا شبیه دیگران شود، اما دیگر هیچ‌کس او را نمی‌شناسد. المر در ابتدا راضی است، اما اندکی بعد احساس می‌کند مشکلی وجود دارد. فیل‌ها همه ساکت و جدی ایستاده بودند. المر طاقت نمی‌آورد و از ته دل فریاد سر می‌دهد! فیل‌ها که تازه المر را شناخته‌اند، از ته دل می‌خندند. در همین حال باران شروع به باریدن می‌کند و رنگ بدن المر را می‌شوید و او دوباره رنگارنگ می‌شود. فیل‌ها تصمیم می‌گیرند هر سال این روز را جشن بگیرند و نام آن روز را «روز اِلمر» بگذارند. در این روز همه فیل‌ها خودشان را رنگ می‌کنند و رنگارنگ می‌شوند.
برنامه «با من بخوان» از تمامی علاقه‌مندان دعوت می‌کند به روز جهانی المر بپیوندند تا این روز را به فرصتی برای کودکان تبدیل کنند تا هم لذتِ متفاوت بودن و هم در جمع بودن را بچشند و برای تشویق آشناسازی هرچه بیشتر دیگران، تجربه‌های خود را از این روز با هشتگ #ما_رنگارنگ_هستیم در صفحه‌های اجتماعی خود با دیگران به اشتراک بگذارید.
 فراخوان برنامه «با من بخوان» برای جشن «ما رنگارنگ هستیم» در روز جهانی اِلمر
روز جهانی المر، این فیل رنگارنگ دوست‌داشتنی، نزدیک است؛ لباس‌های رنگارنگ خود را به تن کنید و به روز فیل محبوب کودکان در سرتاسر جهان بپیوندید.
المر، فیل رنگارنگ و محبوب همه فیل‌ها و کودکان دنیا، شخصیت اصلی مجموعه کتاب‌هایی با همین عنوان اثر دیوید مک‌کی است. کودکان در نقاط مختلف جهان به همراه مادران و پدران و آموزگارانشان این روز را به المر اختصاص می‌دهند و جشن رنگارنگ المر را با هدف احترام گذاشتن 
به تفاوت‌ها و پذیرش دیگران همان‌گونه که هستند و درعین حال دوستی و برقراری ارتباط با یکدیگر برگزار می‌کنند.
امسال نیز همانند سال گذشته، برنامه 
«با من بخوان» از شما دعوت می‌کند در این روز، کتاب «المر» را برای کودکان بلندخوانی کنید و 
با انجام فعالیت‌هایی در پیوند با آن، روز المر را جشن بگیرید.
 درباره نویسنده کتاب المر
دیوید مک‌کی از نویسندگان و تصویرگران برجسته ادبیات کودک انگلستان است که در سال ۲۰۰۶ نامزد دریافت جایزه هانس کریستین اندرسن شد. مک‌کی داستان «المر» را در سال ۱۹۸۶ منتشر کرد. سپس در سال ۱۹۸۹ آن را با کمی تغییر دوباره منتشر کرد و از آن پس ۳۴عنوان کتاب دیگر با هنرنمایی این شخصیت نوشت. مجموعه داستان‌های المر به ۴۰زبان ترجمه شده و از داستان‌های محبوب کودکان است. براساس این کتاب کارتون و اسباب‌بازی هم ساخته شده است.
ناشر کتاب «المر» ۲می سال ۲۰۱۶ را روز المر نام‌گذاری کرد و کتابخانه‌ها و کتاب‌فروشی‌ها این روز را با اجرای برنامه‌هایی در رابطه با این فیل دوست‌داشتنی جشن گرفتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی