[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۵
  • دوره جدید

درآمد میلیاردی پرسپولیس از فروش بلیت به الهلال، روزنامه شیراز نوین

ورزش سه: روزنامه مطرح عربستانی از ولخرجی یکی از شیوخ طرفدار الهلال برای خرید بلیت‌های بازی این تیم با پرسپولیس خبر داد.
روزنامه الریاضیه در گزارشی ویژه از حاشیه‌های مصاف حساس دو تیم پرسپولیس ایران و الهلال عربستان از اقدام یکی از شیوخ ثروتمند ریاض برای خریداری 13هزار بلیت ورزشگاه سلطان قابوس برای حضور رایگان عربستانی‌های مقیم مسقط در بازی سه شنبه شب دو تیم خبر داد و نوشت این اقدام باعث می‌شود درآمدی میلیاردی نصیب میزبان ایرانی شود.
در خبر روزنامه الریاضیه آمده است: «با توجه به میزبانی پرسپولیس در هفته اول لیگ قهرمانان یکی از شیوخ ثروتمند طرفدار الهلال با همکاری یک فرد عمانی 13هزار بلیت بازی سه شنبه شب را با قیمت هر بلیت 50ریال عمان (500هزار تومان) خریداری کرده تا زمینه حضور رایگان طرفداران سعودی را برای حمایت از الهلال فراهم کند».
در ادامه این گزارش آمده است: «باشگاه پرسپولیس حتی برخی از سکوهای ورزشگاه را با رقمی در حدود 200ریال عمان (2میلیون تومان) به طرف سعودی فروخته است که با احتساب 13هزار بلیت فروخته شده، میزبان ایرانی درآمدی چند میلیاردی از این بازی خواهد داشت. گرچه پرسپولیسی‌ها حاضر به بیان رقم دقیق معامله شده در این پروسه نشدند.»
نکته جالب این که بسیاری از طرفداران الهلال وقتی این خبر را شنیدند، تصور کردند هر بلیت 50ریال سعودی خریداری شده، اما روزنامه الریاضیه در توییت خبر خود با صراحت از ریال عمان نوشت و تأکید کرد بلیت‌ها با رقمی سرسام آور خریداری شده تا طرفداران سعودی مشکلی برای حمایت از باشگاه الهلال در مهمترین بازی مرحله گروهی نداشته باشند. طرفداران سعودی که باور چنین هزینه‌ای را نداشتند، در کامنت‌های خود از رقم پرداختی ابراز تعجب کرده و حتی در یکی از کامنت‌ها آمده بود که 50ریال عمان می‌شود 490ریال عربستان!
ورزشگاه سلطان قابوس مسقط گنجایشی 34هزار نفره دارد که پرسپولیسی‌ها در توافق با مشتری عربستانی و واسطه عمانی حاضر به فروش یک سوم بلیت‌ها شدند. تصمیمی که برحسب شفاف سازی رسانه‌های سعودی درآمدی چند میلیاردی برای این باشگاه خواهد داشت تا نه تنها آنها هزینه‌های خود در لیگ قهرمانان را تأمین کرده باشند، بلکه به اندازه چند فصل لیگ برتر نیز درآمد از بحث بلیت فروشی به حسابشان واریز کنند.
حال این که چرا مسئولان باشگاه تا این اندازه سیاست پنهان کاری را در دستور کار قرار داده اند، سؤالی است که باید منتظر ماند و دید در آینده‌ای نزدیک چگونه به آن پاسخ خواهند داد. سؤالی که پاسخش می‌تواند باعث خوشحالی طرفداران پرشمار این تیم نیز شود؛ چون در میزبانی از تیم سعودی در کشوری ثالث هم درآمدی میلیاردی نصیب باشگاه تهرانی شده است.
بر حسب 13هزار بلیت فروخته شده به شیخ عربستانی به مبلغ هر کدام 50ریال عمان، می‌توان گفت پرسپولیس درآمدی بالغ بر 6.5میلیارد تومان به حساب خود واریز کرده است. البته تعدادی از این بلیت‌ها با قیمت 200ریال عمان فروخته شده؛ یعنی 4برابر قیمت عادی. 
بر همین اساس می‌توان درآمدی که نصیب پرسپولیس شده را بیشتر از 6.5میلیارد تخمین زد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی