[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۱
  • دوره جدید

مشوق سرمایه‌گذاری در شهرک‌های کم‌تقاضا ، روزنامه شیراز نوین

اختصاص مشوق سرمايه‌گذاری 50تا90درصدی در شهرک‌های صنعتی كم‌تقاضا محور فارس درراستای حمايت از سرمايه‌گذاران برای توليد كالای ايرانی.
رئيس هیئت مديره و مديرعامل شركت شهرک‌های صنعتی استان فارس از اختصاص مشوق‌های سرمايه‌گذاری برای 42شهرک و ناحيه صنعتی كم‌تقاضا محور‌ استان خبر داد.
به گزارش روابط‌عمومی شركت شهرک‌های صنعتی فارس، احد فتوحی افزود: براساس تصويب هيئت مديره شركت شهرک‌های صنعتی فارس  اين مشوق‌ها درراستای حمايت از سرمايه‌گذاران برای توليد كالای ايرانی و نيز تحقق اقتصاد مقاومتی، توليد و اشتغال تا پايان امسال  اعمال می‌شود.
وی گفت: در بخش شهرک‌ها و نواحی صنعتی كم‌برخوردار شامل سورمق آباده، برمشور شيراز، غديرگه نی‌ريز، انرژی‌بر لامرد، زرين‌دشت، سده اقليد، خنجشت اقليد، بيرم لارستان، حسن‌آباد اقليد، جره و بالاده كازرون، جايدشت فيروزآباد، خنج، ايزدخواست آباده، ارسنجان، فسا، سروستان2، جهرم، چنارشاهيجان و بوانات مشوق‌هايی نظير كاهش سهم پرداخت نقدی به 5درصد و افزايش مدت پرداخت اقساط به  48ماه در نظرگرفته شده است.
فتوحی اضافه كرد: همچنين درشهرک‌ها و نواحی صنعتی اين گروه به شرط بهره‌برداری طی برنامه زمان‌بندی و نيز ايجاد اشتغال براساس جواز تأسيس تا سقف 90درصد از اسناد تعهدی آنها  بعنوان مشوق، بازگردانده خواهد شد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه از كاهش سهم پرداخت نقدی به 5درصد و افزايش مدت پرداخت اقساط 
به  48ماه در گروه شهرک‌ها و نواحی صنعتی كم‌تقاضا محور شامل اوز، كوثر جهرم، قيروكارزين، تنگ حنانی‌ريز، داراب، خرمبيد2، آباده طشک، رستم، مهر، ميمند فيروزآباد و خنجشت اقليد خبر داد.
وی گفت: در اين گروه نيز به شرط بهره‌برداری طی برنامه زمان‌بندی و نيز ايجاد اشتغال براساس جواز تأسيس تا سقف 70درصد از اسناد تعهدی آنها بازگردانده خواهد شد.
فتوحی درخصوص مشوق‌های در نظر گرفته شده برای شهرک‌های صنعتی كه قبلاً واگذاری داشته اما با كاهش واگذاری روبرو شده است نيز گفت: در اين گروه شامل شهرک‌ها و نواحی صنعتی فيروزآباد، آباده، ده فاضل نی‌ريز، پاسارگاد، حاجی‌آباد زرين‌دشت، پشت سنگر و حسن لری لار، لارستان، اقليد1، سروستان، خرامه، استهبان و گراش نيز كاهش سهم پرداخت نقدی به 10درصد و افزايش مدت پرداخت اقساط از 36به 42ماه در نظرگرفته شده است و به شرط بهره‌برداری طی برنامه زمان‌بندی و نيز ايجاد اشتغال براساس جواز تأسيس 
تا سقف 50درصد از اسناد تعهدی سرمايه‌گذاران به آنها بازگردانده خواهد شد.
وی با بيان اينكه نيمه دوم سال گذشته نيز مشوق‌های سرمايه‌گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی كم‌تقاضامحور و غير تقاضامحور استان در نظرگرفته شد افزود: با اعمال اين مشوق‌ها شاهد استقبال سرمايه‌گذاران و رشد 2برابری واگذاری زمين بوديم كه اين موضوع نويددهنده استفاده متقاضيان از اين فرصت‌های جديد سرمايه‌گذاری برای ايجاد اشتغال و حركت در مسير توسعه صنعتی استان است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس اظهار اميدواری كرد: اختصاص اين مشوق‌ها بتواند در رشد و ارتقای شاخصه‌های توليد و اشتغال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مؤثر باشد و ظرفيت مناسبی برای توليد كالا و محصول داخلی در شهرک‌های صنعتی در سالی كه به فرموده رهبر معظم انقلاب با عنوان حمايت از كالای ايرانی نامگذاری شده، فراهم كند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی