[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۲
  • دوره جدید

آتش‌سوزی بزرگ سوله تولید پلی‌استایرن در شهرک صنعتی، روزنامه شیراز نوین


یک سوله تولید و نگه‌داری مواد اولیه پلی استایرن بامداد امروز دچار آتش‌سوزی گسترده شد که با تلاش یک ساعته آتش‌نشانان نه ایستگاه مهار و خاموش شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی، این حادثه به دنبال تماس‌های شهروندان با سامانه 125 آتش‌نشانی اطلاع داده شد که ستاد فرماندهی آتش‌نشانی شیراز، با توجه به احتمال گسترش آتش‌سوزی بی‌درنگ آتش‌نشانان ایستگاه‌های 16، 12، 18، 17،13،14،3،5و6 را به همراه 11خودرو اطفایی و تانکر آب رسان در ساعت 4:26 دقیقه بامداد  دیروز به شهرک صنعتی اعزام کرد.
وصالی معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی شیراز که در محل حادثه حاضر شده بود در این‌باره گفت: با رسیدن به محل حادثه دیده شد سوله‌ای به وسعت 2000متر مربع با کاربری تولید و نگهداری پلی استایرن، دچار آتش‌سوزی شده و هر لحظه نیز به وسعت آن افزوده می‌شد.
وی با اعلام اینکه شعله‌های آتش در حال سرایت به سوله‌های اطراف بود، اضافه کرد: آتش‌نشانان بلافاصله به چند گروه تقسیم شدند که گروه اول با قطع برق سوله به ایمن‌سازی محل حادثه پرداختند و آتش‌نشانان دیگر هم با استفاده از چندین رشته لوله آبرسانی، از چند جهت مختلف به کانون آتش نزدیک شده و با سرعت عمل بسیار و عملکرد صحیح، با قرار گرفتن در میان شعله‌های حریق و انبار به مهار آتش‌سوزی مشغول شده و مانع از رسیدن شعله‌های آتش به قسمت انبار سوله و به بار آمدن خسارت سنگین شدند.
وی افزود: در این حادثه گروه امداد و نجات آتش‌نشانی نیز به طور همزمان به جستجوی افراد گرفتار شده احتمالی در داخل سوله پرداختند که خوشبختانه به هیچ کس در این آتش سوزی صدمه‌ای نرسید.
وصالی خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان موفق شدند پس از حدود یک ساعت تلاش مستمر، شعله‌های آتش را به طور کامل خاموش و از سرایت آن به کارگاه‌های مجاور جلوگیری کنند.
گفتنی است علت وقوع این آتش‌سوزی و همچنین میزان خسارات وارده در حال حاضر از سوی کارشناسان آتش نشانی در دست بررسی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی