[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۲
  • دوره جدید

نقض برجام از سوی ترامپ را تشخیص بدهیم، مقابله می‌کنیم، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: تشخیص نقض برجام به عهده کمیته نظارت بر برجام است و اگر کمیته به این تصمیم برسد که امریکا نقض برجام کرده است حتماً با آن برخورد خواهد شد.
علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در گفت و گو با سایت ثامن درباره تصمیم ترامپ و راه مقابله با آن گفت: تشخیص نقض برجام به عهده کمیته نظارت بر برجام است و اگر کمیته به این تصمیم برسد که امریکا نقض برجام کرده است حتماً با آن برخورد خواهد شد.
صالحی در ادامه افزود: اینکه بدانیم اقداماتی که در قضیه برجام انجام می‌شود نقض برجام است یا نه یک چیز شخصی و اجتهاد فردی نیست. کمیته نظارت بر برجام وظیفه نظارت بر تمام اعمال تیم مذاکره را بر عهده دارد و اگر نقض برجام صورت بگیرد درباره آن تصمیم گیری می‌شود.
عضو ارشد تیم مذاکره کننده اظهار داشت: در کمیته نظارت بر برجام ابعاد حقوقی تعهدات بررسی می‌شود و آنها تصمیم گیرنده نهایی هستند که آیا نقض برجام بوده یا خیر؟ بعد از اینکه بررسی‌های صورت گرفته به پایان رسید اگر مقتضی بدانند حتماً در مقابله با تصمیمات ترامپ برخورد خواهد شد.
بهروز کمالوندی سرپرست معاونت بین‌الملل سازمان انرژی اتمی نیز در رابطه با تلاش امریکا برای رابطه با روسیه گفت: قرارداد‌های ساخت نیروگاه که بین ایران و روسیه بسته شده است ربطی به رابطه امریکا و روسیه ندارد و چون این قرارداد ها به صورت رسمی نوشته شده است روسیه نمی تواند آن را نقض کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی